Connect with Us

All posts tagged "qeveria berisha"

Topalli flet pa doreza/ Aspak dakord me mënyrën si jemi marrë me pronat, jam krenare për...
Politikë 21:59 - 23 Shkurt, 2021

Topalli flet pa doreza/ Aspak dakord me mënyrën si jemi marrë me pronat, jam krenare për…

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, dikur numri dy i Partisë Demokratike kur qeveriste Sali Berisha ka folur sot pa doreza. Gjatë një interviste për...

Lajm i Rekomanduar 14:49 - 19 Shtator, 2019

Basha bën gafën e radhës/ Kryetari i Republikës së re përfshihet sërish në skandal

Dje, Lulzim Basha në një takim të sindikalistëve, vend ku në fakt duhet të merrnin pjesë partitë e majta dhe socialistët apo komunistët, shkoi dhe hodhi...

Aktualitet 18:40 - 21 Mars, 2019

Publikohet dokumenti/ Gazi lotjsellës i protestave është blerë nga qeveria Berisha

Protesta e opozitës është zhvilluar edhe gjatë ditës së sotme, por fatmirësisht nuk kishte incidente të rënda. Ndryshe nga protestat e mëparshme policia nuk përdori gaz...

Aktualitet 10:44 - 9 Korrik, 2018

Përurimi i impiantit në Vlorë/ Rama kapet mat duke gënjyer (Video)

Pas inagurimit të impiantit të përpunimit të ujrave të zeza në Vlorë ditën e djeshme nga kryeministri Edi Rama, ka reaguar ish-kryeministri Sali Berisha. Në një...

Berisha flet për Bashën/ Kryeministër bëhet ai që del parti e parë
Aktualitet 19:48 - 10 Prill, 2018

Tre lëvizjet e qeverisë “Berisha” që Basha i mohon

Janë tre lëvizje, reforma apo aksione të qeverisë Berisha nga viti 2009 deri në vitin 2013, që Lulzim Basha dhe Partia Demokratike po përpiqet t’i mohojnë,...

Politikë 22:07 - 27 Mars, 2018

Dokumenti/ Tarifa për Rrugën e Kombit u kërkua nga qeveria Berisha në 2011

Taksimi i Rrugës së Kombit ka ngjallur kundërshti dhe akuza të forta politike. Ish kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në Facebook shkruan se me këtë...

Politikë 22:24 - 24 Shkurt, 2018

Skema e ndihmës ekonomike/ Rama ilustron me foto, kush merr ndihmë

Pas heqje së ndihmës ekonomike, kryeministri Edi Rama, ka reaguar duke hedhur akuza drejtë qeverisë Berisha. Në një postim në rrjetet sociale, Rama ka postuar dy...