Connect with Us

All posts tagged "qeveri"

Do pranonte koalicion paszgjedhor për të qenë në qeveri?/ Topalli: Nuk kam ambicie
Politikë 20:46 - 25 Shkurt, 2021

Do pranonte koalicion paszgjedhor për të qenë në qeveri?/ Topalli: Nuk kam ambicie

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, ka folur mbrëmjen e sotme për koalicionet politike. E pyetur nëse ka marrë ndonjë bashkëpunim me PD-në, Topalli tha...

Darka e ministrave në Dubai
Politikë 12:19 - 25 Shkurt, 2021

“Dështim”/ Basha liston premtimet e pa mbajtura të Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka listuar premtimet që kryeministri Edi Rama nuk i ka mbajtur gjatë qeverisjes së tij. Në një postim në Facebook,...

Ekonomi 08:14 - 24 Shkurt, 2021

100 projektet që thithën fondet e buxhetit më 2020/ Nga rindërtimi, rrugët te koncesionet

Qeveria ka kryer shpenzimet kapitale faktike prej 91,2 miliardë lekëve më 2020, niveli më i lartë që nga viti 2009, vit në të cilin ishte kulmi...

Politikë 11:45 - 23 Shkurt, 2021

Rama tregon kur përfundon vaksinimi i bluzave të bardha/ Së shpejti nis fushata masive

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij nga konferenca ku në fokus është ekonomia është shprehur se mandate i dytë i qeverisë ka qenë më i...

Ekonomi 08:29 - 23 Shkurt, 2021

Pas jahteve, ulet tarifa doganore për importin e gomoneve

Pas përjashtimit nga Tatimi mbi Vlerën e Shtuar në import, të jahteve dhe mjeteve të tjera ujore, që përdoren për qëllime turistike, kënaqësie dhe argëtimi, jo...

Politikë 08:25 - 22 Shkurt, 2021

“As unë nuk jam i kënaqur”/ Rama publikon videon dhe tregon sfidat e qeverisë së tij

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video në rrjete sociale ku ai tregon disa prej sfidave të qeverisë së tij duke...

selia e partise demokratike
Politikë 15:02 - 20 Shkurt, 2021

PD i përgjigjet Ramës/ Nëse s’keni bërë asgjë në 8 vjet, s’do të bëni as në 4 të tjerët

Partia Demokratike i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama dhe akuzave të tij. PD thotë se pas zgjedhjeve, Rama s’do të bëjë asgjë nga ato...

Politikë 14:51 - 19 Shkurt, 2021

Tabaku në terren/ Takova të djathtë dhe të majtë dhe nuk ka një njeri që të jetë i kënaqur

Ish-deputetja Jorida Tabaku ishte në rrugën Qemal Stafa ku u takua me banorët e zonës të dëmtuar nga tërmeti. Banorët u ankuan se askush nga qeveria...

Politikë 11:51 - 18 Shkurt, 2021

Basha takon kryeministrin e Kroacisë/ I garanton angazhimin e qeverisë së tij pas 25 prillit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Zagreb me kryeministrin e Kroacisë Andrej Plenkoviç, ministrin e Punëve të Jashtme Goran Grliç Radman si dhe...

Gjekmarkaj tregon emrat e Tiranës/ Basha i ka vendosur kandidatët
Politikë 08:26 - 17 Shkurt, 2021

Basha i kujton premtimet Ramës dhe ia bën të qartë: Më 25 prill fiton Shqipëria

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka kujtuar disa nga premtimet e kryeministrit Edi Rama në vitin 2013. Sipas Bashës, Rama nuk ka përmbushur asnjë nga premtimet...

Kërkoi një mandat të tretë/ Basha i përgjigjet Ramës: Ik rri me familjen tënde
Politikë 21:29 - 16 Shkurt, 2021

Kërkoi një mandat të tretë/ Basha i përgjigjet Ramës: Ik rri me familjen tënde

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagon pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, ku jepte arsyet pse e donte një mandat të tretë. Përmes një postimi...

Ishte zhdukur/ Afrohen zgjedhjet rishfaqet Genc Pollo
Aktualitet 19:59 - 16 Shkurt, 2021

Ishte zhdukur/ Afrohen zgjedhjet, rishfaqet Genc Pollo

Afrimi i zgjedhjeve dhe “ëndrra për një karrige” ka rishfaqur në skenë shumë figura të ish politikanëve, të cilët ishin zhdukur. Një ndër ta është edhe...

A ka një plan edhe Ambasada Amerikane në Shqipëri?
Politikë 14:43 - 15 Shkurt, 2021

“Qeveria ra për një deputet”/ Kikia: E duam Shqipërinë si Kosova

Gazetari Mentor Kikia ka reaguar pas procesit zgjedhor në Kosovë ndërsa thekson se e duam Shqipërinë si Kosova. Sipas Kikisë, në Kosovë mban erë stabilitet dhe...

Vetëvendosja drejt fitores/ Nazarko: Ja tre sfidat që do të ketë partia fituese në qeveri
Aktualitet 22:16 - 14 Shkurt, 2021

Vetëvendosja drejt fitores/ Nazarko: Ja tre sfidat që do të ketë partia fituese në qeveri

Analisti Mentor Nazarko ka folur për zgjedhjet në Kosovë dhe avantazhin e thellë të Vetëvendosjes që po e çon drejt fitores. Nazarko thotë se Vetëvendosje në...

Këlliçi akuza qeverisë/ Unaza e Re vatra e vjedhjeve më të mëdha politike
Politikë 21:17 - 14 Shkurt, 2021

Këlliçi akuza qeverisë/ Unaza e Re vatra e vjedhjeve më të mëdha politike

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka zhvilluar mbrëmjen e sotme një takim me të rinjtë e Unazës së Re bashkë me ekipin...

“Është pa shtyllë kurrizore”/ Basha sqaron Ramën pas deklaratave: Nuk bën dot asgjë pas 8 vitesh
Politikë 15:02 - 13 Shkurt, 2021

“Rama të japë dorëheqjen”/ Basha: Po ju kushton shqiptarëve shumë shtrenjtë

Kreu i PD, Lulzim Basha thotë se këto tetë vite, kryeministri Edi Rama nuk ka bërë as edhe një hap para. Basha shkruan se Rama duhet...

Politikë 08:33 - 13 Shkurt, 2021

Bledion Nallbati takim me banorët e Sulit/ Të majtë dhe të djathte do të ndëshkojmë këtë qeveri

Ish kryebashkiaku i Bashkisë Devoll, Bledion Nallbati ka zhvilluar një takim me banorët e Sulit. Nallbati shprehet i bindur se të majtë dhe të djathtë do...

Formohet qeveria e re në Itali/ Kryeministri i ri Mario Dragi prezanton nesër kabinetin
Kosova & Rajoni 21:44 - 12 Shkurt, 2021

Formohet qeveria e re në Itali/ Kryeministri i ri Mario Dragi prezanton nesër kabinetin

Kryeministri i ri i Italisë, Mario Dragi, ka zbuluar mbrëmjen e sotme kabinetin e ri të qeverisë së tij. Mësohet se qeveria e re ka gjetur...

Politikë 13:57 - 12 Shkurt, 2021

“Që të mos presim të ikin edhe 30 vjet të tjera”/ Këshilla e Patozit për zgjedhjet

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi thotë se zgjedhjet nuk janë asgjë tjetër, veçse një luftë personale gjelash, ku më i forti i fiton të gjitha,...

“Të bëjnë më pak terapi televizive”/ Mjeku i ashpër me kolegët: Po japin mjekime të ekzagjeruara
Aktualitet 08:31 - 12 Shkurt, 2021

“Shifrat e shtrimeve dhe vdekjeve nga Covid nuk janë ato”/ Doktor Vargu tregon arsyen e fshehjes

Doktor Petrit Vargu thotë së në Shqipëri po fshihen shifrat e vërteta të viktimave të Covid dhe shtrimeve në spitale. Në një lidhje me Skype për...

Yuri Kim rezulton pozitive me Covid
Aktualitet 16:52 - 11 Shkurt, 2021

Regjistrimi i Tom Doshit në KQZ/ Kim: Më lejoni t’i jap fund spekulimeve

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim ka reaguar pas regjistrimit të Tom Doshit në KQZ për zgjedhjet e 25 prillit. Përmes një postimi,...

Lulzim Basha: Jozefina Topalli “vrasëse” me pagesë
Politikë 11:22 - 10 Shkurt, 2021

“Është nje rast guiness”/ Topalli numëron ‘një për një’ pazaret e Bashës me Ramën

Drejtuesja e Levizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli nuk ndal akuzat ndaj kreut të PD, Lulzim basha për të cilin thotë se është njeriu që shkatërroi opozitën...

“Mosmirënjohje e turpshme ndaj miqve të Shqipërisë”/ Berisha ‘bën për ujë të ftohtë’ Ramën
Politikë 12:09 - 9 Shkurt, 2021

“Akt i papërgjegjshëm”/ Berisha i shqetësuar për uljen e numrin të testimeve për Covid

Ish kryeministri Sali Berisha shprehet i shqetësuar për uljen e testimeve për Covid ndërsa e cilëson ëtë si një akt të papërgjegjshëm. Sipas Berishës, vdekjet e...