Connect with Us

All posts tagged "qerim ismailaj"

Politikë 12:51 - 14 Janar, 2020

Kryebashkiaku i Ramës i inkriminuar/  Olsian Çela “përvesh” mëngët

Prokuroria e Përgjithshme i është drejtuar me një kërkesë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, duke i kërkuar formularin e vetdeklarimit të kryebashkiakut të Mallakastrës, Qerim Ismailaj. Kërkesa...

Politikë 20:22 - 10 Janar, 2020

PD publikoi dokumentin e dënimit në Greqi/ Reagon kryebashkiaku i Mallakastrës

Kryebashkiaku i Mallakastrës, Qerim Ismailaj, ka reaguar ndaj publikimit të dokumentit të dënimit nga Partia Demokratike, me të cilin demokratët pretendojnë se vërtetohet dënimi me 3...

Politikë 13:07 - 8 Janar, 2020

Kapet “mat” kryebashkiaku i Ramës/ Çfarë i kujton 25 Shkurti i vitit 2000?

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka dalë sot në një deklaratë për mediat, pas kërkesës që PD i drejtoi prokurorisë së Përgjithshme për...

Politikë 16:05 - 13 Gusht, 2019

Pas Frrokajt “dorëzohet” një tjetër kryebashkiak i djathtë

Është konstituar sot këshilli i ri bashkiak i Mallakastrës, si dhe është betuar kryetari i ri, Qerim Ismailaj. Në një prononcim për mediat, kryebashkiaku në largim...

Aktualitet 06:37 - 1 Korrik, 2019

Mbyllet numërimi i votave në Mallakastër/ Njihuni me kryebashkiakun fitues

Rreth orës 06:30 është mbyllur procesi i numërimit të votave dhe në bashkinë e Mallakstrës. Sipas rezultateve të siguruara nga KQZ, mësohet se kandidati fitues për...