Connect with Us

All posts tagged "qeni"

Politikë 09:08 - 12 Dhjetor, 2019

Gazetari publikon dokumentet e skandalit/ “Shuplakë” qeverisë dhe opozitës

Gazetari Elio Laze ka komentuar reagimet nga opozita, pas tërmetit të 26 nëntorit, ku ra në sy mungesa e një qeni për kërkimin e trupave. Në...

Blog 10:36 - 10 Tetor, 2019

Mbajtja e një qeni, zvogëlon rrezikun e vdekjes tek personat me probleme në zemër

Një studim i kohëve të fundit i kryer në Suedi, zbuloi se rreziku i vdekjes nga pronarët e qenve që ktheheshin në shtëpi nga spitali pas...

ironia e gazetarit armir shkurti
Aktualitet 22:49 - 1 Prill, 2019

Regjizori “kryqëzon” Veliajn/ Qeni i sulmit të Ramës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në një studio televizive sulmoi regjizorin Kastriot Çipi. I qenë prezent në studion e emisionit “A Shoë”, regjizori Kastriot...

Aktualitet 19:49 - 16 Mars, 2019

“Shpërthen” Shehi/ “Kush flet për dhunë është një qen bir qeni”

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi i qenë prezent në rubrikën “Mbrëmja” në ABC News ka folur rreth protestës së ditës së sotme. Sipas Shehit, ditën që...

Femra 16:16 - 7 Dhjetor, 2018

Më mirë me qenin se me partnerin, e thotë shkenca

U habitët? Mirë,gratë flenë më mirë me qenin se me partnerin, ky është rezultati i  një studimi të publikuar së fundmi.  Në studim kanë marrë pjesë...

Aktualitet 00:15 - 3 Dhjetor, 2018

Qeni i presidentit Bush qendroi ulur para arkivolit të tij dhe interneti u shkreh në lot

Sully, qeni i shërbimit të presidentit të ndjerë tashmë George H.Ë. Bush është fotografuar teksa qendronte  ulur pranë arkivolit të pronarit të tij. Fotografia u postua...

Aktualitet 10:13 - 22 Tetor, 2018

E gjeti të plagosur në mes të rrugës/ Sazan Guri kërkon vullnetarë për qenin

Aktivisti Sazan Guri me anë të një postimi në rrjete sociale, ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për strehimin e një qeni, të cilin e gjeti të...

Aktualitet 14:52 - 26 Gusht, 2018

Video- Pamjet e qenit që shpëton gruan nga vdekja bëjnë xhiron e botës

Një video e regjistruar në qytetin rus të Biysk është duke bërë xhiron e botës. Kjo pasi pamjet e kësaj videoje tregojnë një qen, i cili...

Aktualitet 11:02 - 5 Gusht, 2018

Ka zbuluar 60 mln $ kokainë/ Karteli kolumbian ofron para për vrasjen e qenit

Një qen gjashtëvjeçar, i cili ka një sens nuhatje mbi mesataren, i ka shkaktuar shumë probleme karteleve të drogës në Kolumbi. Pastori gjerman Sombra ka ndihmuar...

Aktualitet 22:23 - 29 Korrik, 2018

Ideja gjeniale e policëve/ Ja si e mbrojnë qenin nga i nxehti (Video)

Agjentët amerikanë kanë menduar të  mbrojnë qenin e policisë nga asfalti i nxehtë, duke i përshtatur një palë këpucë. Qeni quhet Sonny dhe nga pamjet duket...

Kuriozitete 12:00 - 24 Qershor, 2018

Studim/ Qentë mund të njohin nëse një person është i keq

Një studim i kohëve të fundit tregon se se qentë mund të analizojnë se sa i besueshëm është një person. Studimi u krye nga Akiko Takaoka...

Kuriozitete 23:10 - 3 Qershor, 2018

Pse ky qenush qëndroi 3 ditë duke vështruar një mur?

Askush nuk po e kupton arsyen se pse ky qenush qëndroi për rreth 3 ditë duke vështruar një mur. Videoja e tij është xhiruar në Argjentinë,...

Aktualitet 21:14 - 4 Mars, 2018

Foto ekskluzive/Aldo Bumçi reflekton për Bashën me qenin

Aldo Bumçi një nga deputetët e zhgënjyer nga Lulzim Basha megjithëse pjesë e grupit të tij parlamentar, ka zgjedhur një mënyrë ndryshe që të reflektojë për...

Kryesore Show Biz 22:50 - 11 Shkurt, 2018

‘Ai as nuk kërkoi falje’ / Qeni i Elton John sulmon vajzën 5 vjeçare

Një mama e nxehur ka treguar dje se si qeni i Sir Elton John sulmoi vajzën e saj pesëvjeçare, duke lënë gërvishtje të thella në fytyrën...

Aktualitet 16:56 - 7 Shkurt, 2018

U kafshua nga qeni rojë/ 25-vjeçari kërkon dëmshpërblim

Një 25-vjeçar ka kallëzuar në polici një kompani private, pasi është sulmuar nga qeni që ruante objektin. I riu me inicialet M.K. ka kërkuar nga dëmshpërblim,...

Aktualitet 00:45 - 20 Janar, 2018

“Është fiksuar me këtë lodër”, vajza fëlliqet keq pasi publikon foto të qenushit të saj

Një stjuardesë e re ka habitur rrjetin me fotot e saj ku tregon se qenushi i saj i vogël mban në gojë një dildo seksi për...

Aktualitet 21:37 - 16 Janar, 2018

Sondazhi befasues/ Kë zgjedhin shqiptarët Bashën, Berishën, qenin, Ramën apo Metën

Qytetarët nuk kanë shpresë tek klasa politike shqiptare, e kjo u tregua nga një sondazh i thjeshtë, i zhvilluar nga CNA (CityNews Albania) i cili vijon...

Aktualitet 23:40 - 13 Janar, 2018

‘Dua të vdes me qenin tim’/ Rrëfim i hidhur i aktorit të njohur 

Legjenda e kinemasë franceze Alain Delon, shprehu dëshirën, në moshën 82 vjeçare, të vdesë me qenin e tij. “Nga jeta nuk më intereson asgjë. E kam...

Aktualitet 23:20 - 21 Nentor, 2017

Gabimet që bëni kur vendosni të merrni një qen

Të gjithë ata që duan kafshë shtëpiake si qeni, duan ti japin një jetë sa më të mirë të mundshme. Kjo vjen sepse ai ju siguron...

Aktualitet 17:50 - 27 Tetor, 2017

Gruaja bën qenin e saj shtupë larëse/ Kostumi perfekt për kafshët

Nëse keni provuar të gjitha llojet e kostumeve për Halloween, vite e vite me rradhë, ka ardhur koha që të ndryshoni dhe mos të bëheni i...

Aktualitet 23:20 - 14 Tetor, 2017

Qeni ndërpret dasmën/ Reagimi i çiftit ëmbëlson internetin

Nëse dikush vjen dhe ndalon dasmën tuaj, ai mund të jetë një ish i dashur, apo e dashur, apo ndonjë familjar që nuk është dakord. Por...

Aktualitet 14:53 - 10 Tetor, 2017

Horror me kafshët/ Qenit i varin gur në qafë dhe e hedhin në lumë

Rastet e dhunës dhe keqtrajtimit të kafshëve nuk kanë të ndalur. Pas videos me përmbajtje shqetësuese të hedhur në rrjet, ku disa të rinj në Kuçovë...

Aktualitet 20:51 - 9 Tetor, 2017

Masakroi qenin, reagon për herë të parë i mituri/ E vrava se më hante pulat

Ngjarja e rëndë që ndodhi në qytetin e Kuçovës, ku disa djem të rinj masakruan një qen dhe xhiruan gjithë skenën e më pas e publikuan...