Connect with Us

All posts tagged "qendresa"

Politikë 18:43 - 27 Korrik, 2019

“Do ia fus gishtin në sy”/ Aktori i njohur paralajmëron luftë

Artistët duken të vendosur në betejën e tyre, me qeverinë, kundër vendimit për shembjen e Teatrit Kombëtar. Në lidhje me këtë çështje, ka reaguar edhe aktori...

Aktualitet 10:10 - 16 Janar, 2019

Studentët vijojnë qëndresën/ Tensione te Ekonomiku

Studentët vijonë qëndresën e tyre, ndërsa shprehen se nuk do të dorëzohet deri në plotësimin e të gjitha kërkesave të tyre, drejtuar qeverisë. Pas protestave në...

Aktualitet 15:21 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Vijon qëndresa e studentëve

Studentët vazhdojnë protestën e tyre që prej orës 10:00 të mëngjesit. Ata kanë vendosur që të ndahen në dy vende të ndryshme, një grup proteston para...

Aktualitet 08:30 - 10 Tetor, 2017

Foto/ Princesha Qëndresë disa ditë para dasmës

  etëm pak ditë më parë ishe Labi, moderatori i “Një kafe me Labin”, emisioni që e bëri të njohur kudo, i cili shpalli martesën në...

Aktualitet 11:42 - 19 Shkurt, 2017

Protestë apo tallava ?

Partia Demokratike zhvilloi dje një protestë me kërkesën për qeveri teknike dhe zgjedhje të lira dhe të ndershme. Protesta e djeshme pati një impakt pozitiv në...

Aktualitet 13:43 - 18 Shkurt, 2017

Fitorja e qëndresës dhe aksioni i munguar i Lulzim Bashës

Kreu demokrat Lulzim Basha gjatë fjalës së tij sot në protestë kërkoi që demokratët dhe qytetarët të qëndronin përpara kryeministrisë. Ashtu siç ishte raportuar edhe më...