Connect with Us

All posts tagged "qen"

Sociale 08:15 - 1 Janar, 2020

“Kafshët shtëpiake mbrojnë fëmijët tuaj nga alergjitë”/ Fakt apo trillim?

Kafshët shtëpiake bëjnë shumë për fëmijët tuaj. Ato i mësojnë ata për dashurinë e pakushtëzuar, përgjegjësinë dhe vdekjen. Por, a e mban një qen apo mace...

Politikë 20:46 - 10 Dhjetor, 2019

“Qeni kosovar që shpëtoi jetë është hero”/ Meta: E kam puthur me gjithë shpirt

Presidenti Ilir Meta, në një bisedim mbi menaxhimin e pasojave gjatë ditëve të para të termetit të 26 nëntorit, ka folur mbi qendrimin dhe veprimin e...

Blog 13:57 - 8 Dhjetor, 2019

E rrallë në Rusi/ Shkencëtarët gjejnë qenin 18,000 vjeçar të ngrirë në akuj

Shkencëtarët rusë nxorën së fundmi në pah ekzistencën e një qenushi parahistorik, që besohet të jetë 18,000 vjeç. Qeni është gjetur në një zonë të ngrirë...

Lajme 18:41 - 4 Dhjetor, 2019

Gazetari ashpërson tonet/ Çfarë ofendimi për kafshën kur politikanët i quajnë “qen”

Gazetari Berat Buzhala nuk i ka kursyer kritikat për kryeministrin Edi Rama dhe për politikanët e tjerë. Buzhala ka publikuar një foto të qenit që lokalizoi...

Lajme 17:33 - 27 Nentor, 2019

Foto- Heroi me katër putra/ Qeni i FSK arriti të shpëtonte jetë pas tërmetit

Heroi me katër putra, pjesë e Njësisë Speciale të Kosovës ka shpëtuar disa jetë njerëzish nga rrënojat e banesave në Durrës dhe Thumanë. Qeni sinjalizoi për...

Politikë 22:36 - 30 Shtator, 2019

“Metën se përfill njeri”/ Shpërthen Kreshnik Spahiu

“Metën e ka humbur autoritetin si president, se përfill më njëri”, kështu u shpreh Kreshnik Spahiu në studion e “Open”. Sipas Spahiut,  Meta është analizuar nga...

Kryesore Show Biz 14:37 - 25 Korrik, 2019

“Dështoi me 220 meshkuj “/ Ish modelja merr vendimin drastik

Elizabeth Hoad ka hequr dorë përfundimisht nga meshkujt . Ish modelja nga Britania e Madhe ka vendosur të martohet me qenin e saj të racës “Golden...

Aktualitet 12:40 - 15 Korrik, 2019

“Bëjini dhuratë një vëlla, jo qen e mace”/ Besi dhe Xhensila “kritikohen” për ditëlindjen e vajzës së tyre

Disa ditë më parë çifti shumë i komentuar i showbizzit shqiptar festoi ditëlindjen e parë të vajzës së tyre, Ajkës e cila bëri bujë dhe vazhdon...

Aktualitet 16:19 - 14 Korrik, 2019

Dhurata “e çmuar” e Besit dhe Xhensilës për Ajkën/ Zbulohet çmimi marramendës

Para dy ditësh këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe aktori Bes Kallaku organizuan një festë shumë të madhe për ditëlindjen e vajzës së tyre Ajka. Me rastin e...

Life Style 19:02 - 24 Qershor, 2019

Studiuesit japin shpresë/ Kjo vaksinë mund të sulmojë qelizat kancerogjene

Studimi i drejtuar nga Qendra e Kancerit të Kafshëve Flint në Kolorado do të regjistrojë 800 qen të moshës së mesme në një sprovë të vaksinimit...

Kryesore Show Biz 14:25 - 30 Prill, 2019

Tragjike/Modelja 37 vjeçare hidhet në det të shpëtojë qenin, gjëndet e mbytur

Modelja Caroline Bittencourt është gjetur e pajetë gjatë operacionit të kërkimit për të, pas raportimit se kishte rënë në det gjatë një stuhie në San Paulo.Një...

Aktualitet 15:09 - 19 Prill, 2019

“Mjekra mban më shumë mikrobe se sa një qen”/Studimi i ri habit meshkujt

Në këtë përfundim kanë arritur ekspertët të cilët e dinin që prej fillimit që ky lajm s’do t’i pëlqente aspak adhuruesëve të mjekrës.Në fakt qëllimi i...

arbana emision
Aktualitet 13:25 - 15 Prill, 2019

“Kur qesh dhe ti me këto dhëmbë si qen”/Arbana Osmani i kthen përgjigjen epike komentuesit

Modratorja shqiptare Arbana Osmani bëri publike në faqen e saj një koment fyes që i ka mbërritur në inbox-in e mesazheve të Instagramit.Pavarësisht gjithçkaje Arbana e...

Kuriozitete 16:10 - 10 Prill, 2019

Qentë apo macet/Cila kafshë na bën të jemi më të lumtur?

Studime të kryera më parë thonë se të jetosh me një kafshë në shtëpi ka ndikim të madh në jetën tonë.Gazeta The Washington Post”, thotë se...

Aktualitet 19:49 - 16 Mars, 2019

“Shpërthen” Shehi/ “Kush flet për dhunë është një qen bir qeni”

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi i qenë prezent në rubrikën “Mbrëmja” në ABC News ka folur rreth protestës së ditës së sotme. Sipas Shehit, ditën që...

Kuriozitete 11:40 - 16 Shkurt, 2019

Pse duhet ta merrni qenin me vete kur dilni në një takim të parë?

Jo të gjithë e kemi aftësinë që të kuptojmë nëse një person është pozitiv apo jo, që në takimin e parë. Por këtë mund ta bëjë...

Aktualitet 20:30 - 10 Shkurt, 2019

Qentë kanë dalë nga moda, e reja mban si kafshë shtëpiake një pulë

Një vajzë e re është aq shumë e afërt me pulën e saj, sa e merr me vete edhe në plazh. Angel Muiri e ka doptuar...

Aktualitet 12:22 - 9 Shkurt, 2019

Kryemadhi i përgjigjet Ramës/ “Qeveri e qenve dhe e pleshtave”

Kryetarja e LSI –së  Monika Kryemadhi nga Korça ka sulmuar kryeministrin Edi Rama. Ajo është ndalur tek deklaratat e Ramës, i cili e ka krahasuar opozitën...

Aktualitet 11:06 - 7 Shkurt, 2019

Rama përdor bashkëpunëtorët si qen/ Kujt i referohet Kryemadhi?

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka thënë se Kryeministri Edi Rama, por përdor bashkëpunëtorët e tij si qen. Pa folur me emra konkret, Kryemadhi ka deklaruar...

qeni
Aktualitet 22:50 - 20 Janar, 2019

Studimi/ Qeni arrin të dallojë njerëzit e këqinj

Thuhet se qeni arrin të kuptojë emocionet tona. Ata mund të kuptojnë kur jemi të lumtur, të frikësuar, apo të mërzitur. Një studim shkencor ka treguar...

qen boo
Kryesore Show Biz 11:40 - 20 Janar, 2019

Instagrami në zi! Ngordh qeni më i adhuruar në botë

Ditën e djeshme një ngjarje e trishtë ka ndodhur dhe shumë njerëz janë trishtuar! Ka vdekur Boo, Pomeraniani që u bë i njohur në internet dhe...

Aktualitet 22:03 - 14 Dhjetor, 2018

“Më zuri stuhia në rrugë”/ Mësuesja rrëfen në “Stop” tmerrin që përjeton për të shkuar në punë

Tereza Abdihoxha, mësuese e frëngjishtes prej 20 vjetësh në Xibrakë, në shkollën 9-vjeçare “Ramazan Bala” denoncon në “Stop” transferimin e saj në kushte të pamundura. Në...

Aktualitet 16:02 - 14 Dhjetor, 2018

Vasili turpëron Ramën/ Qeni që ka ngulur kthetrat tek karrigia e kryeministrit

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një postim në rrjetet sociale ka shkruar se kryeministri Edi Rama duhet rrëzuar nga karrigia. “Mos harxhoni...