Connect with Us

All posts tagged "qeli"

Kronika 20:51 - 28 Janar, 2020

Tentoi të fuste alkool në qelinë e Shullazit/ Prokuroria mbyll çështjen për rojen e 313-tës

Plani i Shullazit për të pritur Vitin e Ri me alkool dështoi, por duket se roja e “313” Egli Pashollarin, ja ka hedhur “pa u lagur”....

Opinione 17:33 - 15 Janar, 2020

Nga Bledi Mane/ Më fusni edhe mua në burg, në një qeli me zogun!

E shtrenjtë dhe e papërballueshme është bërë jeta. Nëse nuk ke miq në parti, qeveria nuk të ofron punë. Privati të ofron punë por të merr...

Lajme 21:39 - 11 Dhjetor, 2019

Trafikonin kokainë me vlerë 500 mijë paund/ 3 shqiptarët sulmojnë oficerët e huaj

Tre shtetas shqiptarë kanë sulmuar oficerët anglezë të Agjencisë Kombëtare kundër Krimit, pasi u kapën duke furnizuar kokainë me vlerë prej gjysmë milioni paundësh. Përveç lëndëve...

Sociale 15:02 - 21 Tetor, 2019

Zbulohen qeli të kohës së diktaturës në qendër të Korçës/ Në mure ka dëshmi të torturave

Disa qeli burgu dhe hetuesi janë zbuluar në ndërtesën e ish komitetit të Partisë në Korçë. Në mure ka dëshmi të torturave ndaj të dënuarve, shumica...

Klevis Balliu, protesta
Aktualitet 19:21 - 7 Maj, 2019

“Prishje të qetësisë publike”/ Mbetet në qeli Klevis Balliu

Ditën e sotme gjatë protestës me banorët e Unazës së Re, të cilët u përplasën me forcat e Policisë së Shtetit, ish deputeti i listës Basha,...

Aktualitet 17:12 - 3 Prill, 2019

Këlliçi zbulon skandalin/ Studentët protestues mbahen në qeli

Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi, ka folur rreth protestës së opozitës të zhvilluar ditën e sotme, duke e vënë theksin tek protestuesit që arrestohen. Sipas Këlliçit...

media italiane reagon ndaj nderkombetareve
Aktualitet 09:11 - 17 Mars, 2019

Gurë dhe shishe me benzinë ndaj policisë/ 14 protestues në qeli

Protesta e Opoziitës së bashkuar, e mbajtur një ditë më parë degjeneroi  në dhunë. Menjëherë pas përfundimit të protestës, Policia reagoi me arrestime ndaj autorëve të...

Pse hesht Monika, Manjani dhe LSI
Aktualitet 14:23 - 16 Janar, 2019

Balili në qeli/ Pse hesht Monika, Manjani dhe LSI?

Kur kanë kaluar 24 orë nga  koha kur Klement Balili ashtuquajturi “Eskobari i Ballkanit”, është dorëzuar në organet e drejtësisë, forca politike ku ai bën pjesë,...

reagon kreun e zyres se be
Aktualitet 16:52 - 15 Janar, 2019

Balili në qeli/ Reagon Ambasadori i BE

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka reaguar ndaj arrestimit të Klement Balilit. Në një postim në rrjetet sociale, ai ka thënë se arrestimi...

Kryesore Show Biz 10:25 - 26 Tetor, 2018

Publikoi nga qelia në “Instagram”? Stresi pendohet dhe merr vendimin e papritur

Stresi u arrestua mbrëmjen e 17 tetorit në një hotel në Linzë, nën akuzat se i përket një grupi të rrezikshëm kriminal që operon në Tiranë....

Aktualitet 16:46 - 19 Gusht, 2018

Aksidentoi policin rrugor/ Apeli e kthen në qeli

Gjykata e Apelit në Vlorë rrëzoi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për Ylli Lukën Ky i fundit kishte aksidentuar një polic rrugor. Gjykata e...

Aktualitet 18:27 - 26 Prill, 2018

Emri i Artan Cukut, i shkruar në çdo faqe muri të qelisë ku qëndroi Jambelli

Dyshimet se vrasja e Artan Cukut ishte kryer për shkak të detyrës, lidheshin edhe me një kërcënim për jetën që ai kishte marrë në kohën kur...

Aktualitet 11:05 - 23 Mars, 2017

Flet nga qelia gruaja gjermane/Si më futi në rrjet burrelsi që më la shtatzënë

Aliki Buratzi është e vetmja shtetase e huaj që vuan dënimin në burgun e grave 325, ose i njohur ndryshe si burgu “Ali Demi”. Teksa mëson...

Aktualitet 18:04 - 12 Tetor, 2015

Spartak Braho takohet me Ballistin në qeli

Kryetari i Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Spartak Braho është takuar me Ismail Morinën, i njohur ndryshte si Ballisti që ngriti dronin në ndeshjen Serbi-Shqipëri në Begrad...