Connect with Us

All posts tagged "qarqe"

Sociale 14:32 - 27 Janar, 2020

Vlora, Berati dhe Tirana, qarqet me numrin më të lartë të aborteve

Demografia e Shqipërisë ka hyrë në një cikël krize, prej emigracionit të lartë, rënies së numrit të lindjeve, rënies së martesave, rritjes së divorceve dhe aborteve...

partia demokratike tirane
Aktualitet 10:58 - 16 Mars, 2019

Garë nga degët e PD/ Kush të gënjejë më shumë për protestuesit drejt Tiranës

Zyra e organizimit në PD ka raportuar zyrtarisht shifrat e protestuesve të nisur nga rrethet. Sipas shifrave të dhëna nga selia e demokratëve janë afërsisht 60-70...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 13:14 - 19 Shkurt, 2019

Zëvendësojnë deputetët e LSI në Kuvend/ Zbardhen emrat e kandidatëve

Lëvizja Socialiste Për Integrim, është partia e fundit opozitare e cila, dje iu bashkua PD dhe aleatëve të saj, për djegien e mandateve. Ndonëse në LSI...

Aktualitet 13:23 - 10 Janar, 2019

Dëbora arrin deri në 1.2 m/ Probleme të mëdha në disa qarqe

Reshjet e dendura të dëborës, që kanë prekur të gjithë vendin, në disa zona janë bërë shumë problematike. Qarqet më të prekura dhe me më shumë...

Aktualitet 11:34 - 8 Maj, 2017

Furtunë lëvizjesh në komisariatet e qarqeve/Ja emrat

Furtuna Xhafaj ka prekur edhe komisariatet e qarqeve. Ditën e sotme janë njoftuar një lumë shkarkimesh dhe lëvizjesh në këto komisariate. Shkarkohet Alfred Cenaj si shef...

Aktualitet 16:42 - 25 Prill, 2017

Zyrtare/3 drejtorët e qarqeve që i shpëtuan furtunës “Xhafaj”

CityNews ka zbuluar emrat e 3 drejtorëve të policisë në qarqe, që i shpëtuan furtunës “Xhafaj”. Pak më parë, CityNews solli emrat e 9 drejtorëve të...

Aktualitet 15:42 - 25 Prill, 2017

Lëvizjet në polici-Zbulohen dy drejtorët e parë që lëvizin/Ku pritet të emërohen

Pas raportimit të lajmit për “furtunën” në kupolën drejtuese të Policisë së Shtetit, CityNews zbardh detaje të reja. CityNews zbulon dy emrat e parë të drejtuesve...

Shëndeti 17:00 - 6 Qershor, 2015

Si adaptohen qarqet e stresit?

  Studiuesit në Universitetin e Institutit Neurologjik Calgary Hotchkiss kanë zbuluar se qarqet e stresit në tru i nënshtrohen procesit të mësimit dhe adaptimit që herët...