Connect with Us

All posts tagged "qarqe"

Sociale 08:30 - 23 Nentor, 2020

Efekti i Covid/ Shkodra dhe Lezha më të goditurat, qarqet me rritjen më të lartë të vdekjeve

Shkodra dhe Lezha rezultojnë qarqet që kanë pasur rritjen më të lartë të jetëve të humbura në raport me popullsinë përkatëse në tremujorin e tretë të...

Lista e Lulzim Bashës në qarqe/ Ja kur shpallen emrat e drejtuesve
Politikë 13:36 - 18 Nentor, 2020

Lista e Lulzim Bashës në qarqe/ Ja kur shpallen emrat e drejtuesve

Mesa duket Lulzim Basha ka vendosur që listën e kandidatëve për deputet ta spostojë përtej dhjetorit. Burime zyrtare për CNA.al raportuan se në janar do të...

Sociale 08:23 - 13 Nentor, 2020

Të dhënat e INSTAT/ Vdekjet rriten në 12 qarqe, lindjet pësojnë rënie në 11 qarqe

Megjithëse një pjesë bebeve që lindin jashtë regjistrohen në Shqipëri për të përfituar bonusin e bebeve, lindshmëria rezultoi me ulje në 9-mujorin e 2020 në raport...

Nga Eduard Zaloshnja/ Qarqet ku do të përcaktohet rezultati i zgjedhjeve të prillit
Opinione 20:48 - 15 Tetor, 2020

Nga Eduard Zaloshnja/ Qarqet ku do të përcaktohet rezultati i zgjedhjeve të prillit

Me ndryshimin e sistemit zgjedhor, llogaritë elektorale do të jenë të ngjashme me zgjedhjet e 2017-ës, kur koalicionet paraelektorale u pamundësuan nga marrëveshja Rama-Basha e 17...

Ekonomi 08:44 - 13 Tetor, 2020

Zbuloni qytetet më pijedashëse dhe duhanpirëse të Shqipërisë

Shpenzimet për pije alkoolike dhe duhan të familjeve shqiptare kanë ardhur në rënie të lehtë gjatë dekadës së fundit, por në disa qarqe janë rritur më...

Politikë 17:20 - 6 Tetor, 2020

Rama mbledh në selinë e PS drejtuesit politik në qarqe

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur pasditen e sotme në selinë e PS drejtuesit politik në qarqe. Kjo mbledhje tashmë është e përjavshme, ku raportohet për punën...

Sociale 14:21 - 30 Shtator, 2020

Mbyllen transmetimet analoge/ Finalizohet procesi i digjitalizimit në 4 qarqe

Sot në mesditë, në 4 qarqe të vendit, në Elbasan, Shkodër, Lezhë dhe Vlorë janë mbyllur të gjitha transmetimet televizive analoge. Kalimi nga analogu në numerik...

Votimi i kandidatëve për deputet të PD/ Çfarë pritet të ndodhë në fund të procesit
Politikë 14:24 - 27 Shtator, 2020

Votimi i kandidatëve për deputet të PD/ Çfarë pritet të ndodhë në fund të procesit

Partia Demokratike prej disa ditësh ka filluar procesin e votimit në qarqe për kandidatët që do të vazhdojnë garën për deputet dhe kryetar bashkie dhe kush...

Iu shty aprovimi/ Reagojnë ish-deputetët, Gurakuqi: Të kërkojnë falje që kanë fyer…
Politikë 18:10 - 23 Shtator, 2020

Lista e kandidatëve/ PD nis votimin në të gjithë vendin, publikohet kalendari

Anëtarësia e Partisë Demokratike nis këtë javë votimin për kandidatët potencialë për deputetë. Votimi është menduar të bëhet çdo ditë në 1 qark dhe do të...

Situata me zjarret në vend/ Paralajmëron Xhaçka: Nuk do kursehen shkaktarët
Politikë 20:03 - 16 Shtator, 2020

Situata me zjarret në vend/ Paralajmëron Xhaçka: Nuk do kursehen shkaktarët

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka reaguar lidhur me situatën e zjarreve në vend. Sipas asaj që shkruan ministrja përmes rrjeteve sociale, në vendin tonë janë...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama mbledh drejtuesit politik në qarqe
Politikë 13:27 - 14 Shtator, 2020

Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama mbledh drejtuesit politik në qarqe

Kryeministri Rama pritet të mbledhë sot në selinë e PS, drejtuesit e komanduar në qarqe. Mbledhja pritet të zhvillohet në orën 15.30. Mësohet se në qendër...

Sociale 14:32 - 27 Janar, 2020

Vlora, Berati dhe Tirana, qarqet me numrin më të lartë të aborteve

Demografia e Shqipërisë ka hyrë në një cikël krize, prej emigracionit të lartë, rënies së numrit të lindjeve, rënies së martesave, rritjes së divorceve dhe aborteve...

Miratimi i ndryshimeve kushtetuese/ Yuri Kim dhe Luigi Soreca i shkojnë në zyrë Bashës
Aktualitet 10:58 - 16 Mars, 2019

Garë nga degët e PD/ Kush të gënjejë më shumë për protestuesit drejt Tiranës

Zyra e organizimit në PD ka raportuar zyrtarisht shifrat e protestuesve të nisur nga rrethet. Sipas shifrave të dhëna nga selia e demokratëve janë afërsisht 60-70...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 13:14 - 19 Shkurt, 2019

Zëvendësojnë deputetët e LSI në Kuvend/ Zbardhen emrat e kandidatëve

Lëvizja Socialiste Për Integrim, është partia e fundit opozitare e cila, dje iu bashkua PD dhe aleatëve të saj, për djegien e mandateve. Ndonëse në LSI...

Aktualitet 13:23 - 10 Janar, 2019

Dëbora arrin deri në 1.2 m/ Probleme të mëdha në disa qarqe

Reshjet e dendura të dëborës, që kanë prekur të gjithë vendin, në disa zona janë bërë shumë problematike. Qarqet më të prekura dhe me më shumë...

Aktualitet 11:34 - 8 Maj, 2017

Furtunë lëvizjesh në komisariatet e qarqeve/Ja emrat

Furtuna Xhafaj ka prekur edhe komisariatet e qarqeve. Ditën e sotme janë njoftuar një lumë shkarkimesh dhe lëvizjesh në këto komisariate. Shkarkohet Alfred Cenaj si shef...

Aktualitet 16:42 - 25 Prill, 2017

Zyrtare/3 drejtorët e qarqeve që i shpëtuan furtunës “Xhafaj”

CityNews ka zbuluar emrat e 3 drejtorëve të policisë në qarqe, që i shpëtuan furtunës “Xhafaj”. Pak më parë, CityNews solli emrat e 9 drejtorëve të...

Aktualitet 15:42 - 25 Prill, 2017

Lëvizjet në polici-Zbulohen dy drejtorët e parë që lëvizin/Ku pritet të emërohen

Pas raportimit të lajmit për “furtunën” në kupolën drejtuese të Policisë së Shtetit, CityNews zbardh detaje të reja. CityNews zbulon dy emrat e parë të drejtuesve...

Shëndeti 17:00 - 6 Qershor, 2015

Si adaptohen qarqet e stresit?

  Studiuesit në Universitetin e Institutit Neurologjik Calgary Hotchkiss kanë zbuluar se qarqet e stresit në tru i nënshtrohen procesit të mësimit dhe adaptimit që herët...