Connect with Us

All posts tagged "qarkullimi"

Politikë 23:00 - 14 Mars, 2020

Qeveria merr të tjera vendime/ Çfarë ndodh me qarkullimin nga dita e hënë

Qeveria ka marrë të tjera vendime në lidhje me lëvizjen e automjeteve që nga dita e hënë. Pas konsultimeve në distancë me qeverinë, kryeministri Rama njofton...

Sociale 19:19 - 14 Janar, 2020

Juglindja “pushtohet” nga mjegulla/ Vështirësohet qarkullimi

Juglindja është përfshirë nga mjegull e dendur që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm. Kjo ka sjellë vështirësi për drejtuesit e mjeteve, të cilët...

Sociale 22:23 - 12 Janar, 2020

Mjegull e dendur në aksin Tiranë-Fushë-Krujë/ Vështirësohet qarkullimi

Tirana dhe Fushë- Kruja janë “pushtuar”, mbrëmjen e sotme, nga një mjegull e dendur. Për pasojë është vështirësuar qarkullimi në disa akse rrugore. Një pjesë e...

Sociale 09:48 - 11 Dhjetor, 2019

Reshjet e dendura të borës/ Probleme me qarkullimin në Korçë

Reshjet e dendura të borës në juglindje të vendit, vijojnë edhë gjatë ditës së sotme duke shkaktuar probleme në qarkullimin e automjeteve. Më me intensive ato...

Kronika 08:43 - 10 Dhjetor, 2019

Rrëshqitje gurësh në aksin Librazhd-Elbasan/ Bllokohet rruga

Rënia e gurëve ka bërë që aksi rrugor Librazhd-Elbasan, të ketë probleme me qarkullimin mëngjesin e sotëm. Sipas BW, një masiv dherash e gurësh kanë rënë...

Kronika 15:15 - 4 Dhjetor, 2019

Shembet godina e parë me eksploziv në Shkozet/ Rifillon qarkullimi

Është shembur me eksploziv godina e parë në zonën e Shkozetit. Megjithëse Ministria e Mbrojtjes kishte njoftuar shembjen e dy godinave 5 katëshe, shembja është bërë...

Sociale 17:26 - 19 Gusht, 2019

Punimet në rrugë/ Trafik i rënduar në Fushë-Krujë, 5 kilometër radha e makinave

Një situatë e rënduar me qarkullimin e atumjeteve është krijuar pasditen e sotme në aksin rrugor Vorë -Rinas-Fushë- Krujë. Radha e makinave shkon mbi 15 kilometra,...

perfundojne punimet ne aksin tirane durres
Aktualitet 15:51 - 22 Mars, 2019

Punime në autostradën Tiranë-Durrës/ ARRSH: Si devijohet qarkullimi

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se duke filluar nga nesër do të ketë një devijim të qarkullimit të automjeteve në autostradën Tiranë-Durrës. Sipas ARRSH, nesër...

shkelje te rregullave te qarkullimit rrugor
Aktualitet 18:14 - 24 Janar, 2019

Shkeljet e rregullave të qarkullimit rrugor/ “Shokon” Policia

Policia rrugore në Tiranë  ka vijuar me monitorimet me kaera të fshehta dhe ka vendosur gjoba për ata shoferë që shkelin rregullat e qarkullimit. Këto gjoba...

Aktualitet 09:03 - 16 Tetor, 2018

Kaos në qarkullim/ Bllokohet rruga nga kthesa e Rinasit deri në Fushë-Krujë

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor bëjnë të ditur se si rezultat i fillimit të punimeve për rehabilitimin e segmentit rrugor Vorë-K/Rinasit-Fushë Krujë, do...

Aktualitet 19:20 - 28 Tetor, 2016

Punimet në qendër/ Ndryshon  qarkullimi, ja ku devijohet trafiku automjeteve

Bashkia e Tiranës ka njoftuar devijimin e trafikut të automjeteve për shkak të punimeve në “Sheshin Skënderbej”. Përmes një njoftimi për mediat, Bashkia Tiranë thekson se...