Connect with Us

All posts tagged "qarkullim"

Sociale 08:06 - 12 Prill, 2021

Sot hyjnë në fuqi masat e reja lehtësuese/ Qarkullimi dhe aktiviteti i bareve deri në orën 22:00

Duke filluar nga sot, në vend do të ketë lehtësim të masave antiCovid. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njoftoi dje se ora policore është shtyrë më...

Së shpejti hapet tuneli numër 3 tek “Sheshi Shqiponja”/ Ja ku lehtësohet qarkullimi
Aktualitet 12:27 - 30 Mars, 2021

Së shpejti hapet tuneli numër 3 tek “Sheshi Shqiponja”/ Ja ku lehtësohet qarkullimi

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale njofton se së shpejti pritet të hapet edhe tuneli numër 3 tek “Sheshi Shqiponja”, i cili...

Qarkullimi i automjeteve në Unazën e Madhe në Tiranë/ Balluku jep lajmin e mirë
Aktualitet 13:53 - 26 Mars, 2021

Qarkullimi i automjeteve në Unazën e Madhe në Tiranë/ Balluku jep lajmin e mirë

Ministria e Infrastruktures dhe Energjise njofton se është hapur një tjetër aks i Unazës së Madhe në Tiranë. Ministrja Balluku thekson se duke nisur nga ora...

Politikë 11:02 - 15 Shkurt, 2021

Moti i keq dhe ngricat/ Balluku: Të gjitha akset janë të hapura

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku ka folur nga foltorja e Kuvendit lidhur me situatën nëpër akset rrugore për shkak të ngricave. Balluku deklaroi se gjitha akset...

Aktualitet 09:00 - 15 Shkurt, 2021

ARRSH tregon gjendjen e akseve rrugore/ Thirrje shoferëve: Vendosni zinxhirat

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion mbi gjendjen e akseve kombëtare. ARRSH u bën thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve të pajisen me goma dimri ose...

Aktualitet 12:31 - 13 Shkurt, 2021

Reshje të dendura bore në Dibër/ Vështirësi në qarkullimin e automjeteve

Territori i qarkut Dibër është përfshirë nga reshje dëbore duke sjell vështirësi në disa akse rrugore për drejtuesit e automjeteve. Shërbimet e Policisë Rrugore të DVP...

Aktualitet 09:49 - 11 Shkurt, 2021

Reshjet e dendura të shiut/ ARRSH informacion për gjendjen e akseve rrugore

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion mbi gjendjen e akseve kombëtare. Gjatë natës ka pasur reshje me intensitet në të gjithë territorin, të cilat kanë sjellë...

Ekonomi 08:30 - 11 Shkurt, 2021

Paraja jashtë bankave arrin rekord në dhjetor/ Çfarë ndodhi në pandemi

Në fund të vitit 2020, jashtë sistemit bankar qarkullonin 344 miliardë lekë (2.8 miliardë euro), sipas statistikave të publikuara nga Banka e Shqipërisë. Të dhënat historike...

Kronika 12:04 - 30 Janar, 2021

Qarkullonte me armë zjarri me vete/ Arrestohet 19 vjeçari në Tiranë

Në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë, si rezultat i kontrolleve të shtuara për kapjen e personave në kërkim dhe atyre që qarkullojnë...

Aktualitet 10:26 - 30 Janar, 2021

Reshjet e dendura gjatë natës/ ARRSH tregon gjendjen e akseve rrugore

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion mbi gjendjen e akseve kombëtare. Gjatë natës ka pasur reshje në të gjithë territorin por pa sjellë probleme të mëdha...

Paralajmërimi i sinoptikanëve për përmbytje/ Bashkia e Vlorës thirrje qytetarëve
Kronika 20:53 - 24 Janar, 2021

Paralajmërimi i sinoptikanëve për përmbytje/ Bashkia e Vlorës thirrje qytetarëve

Gjatë javës së ardhshme sinoptikanët kanë parashikuar reshje të dendura shiu dhe bore, që mund të pasohen nga përmbytje në disa zona. Duke marrë shkas nga...

Moti i keq në vend/ Shembet rruga që lidh dy fshatra, bllokohet qarkullimi
Aktualitet 10:12 - 9 Janar, 2021

Moti i keq në vend/ Shembet rruga që lidh dy fshatra, bllokohet qarkullimi

Moti i keq ka sjellë shembjen e rrugës që lidh fshatrat e Ungrejit me Kallmetin. Shembja e kësaj rruge ka sjellë bllokimin e qarkullimit për qindra...

Kronika 09:46 - 29 Dhjetor, 2020

Qarkullonte me armë zjarri me vete/ Vihet në pranga 51-vjeçari në Kurbin

Në zbatim të planit të masave për kapjen e personave në kërkim, të atyre që qarkullojnë me armë zjarri dhe goditjen e trafiqeve të paligjshme, shërbimet...

Sociale 17:24 - 25 Tetor, 2020

Nga nesër mbyllet ish sheshi Shqiponja/ ARRSH tregon si do të devijohet trafiku

Duke filluar nga nesër (e hënë)  qakullimi i mjeteve tek ish-sheshi Shqiponja, në Tiranë do të ndalohet. Shkak janë bërë punimet për ndërtimin e Unazës së...

Aktualitet 12:12 - 22 Tetor, 2020

Të shtunën bllokohet ish sheshi Shqiponja/ Si të hyni dhe të dilni nga Tirana

Ditën e shtunë ish sheshi Shqiponja do të jetë i bllokuar për shkak të punimeve që po bëhen në atë zonë. Për qytetarët rekomandohet që gjatë...

Kronika 09:12 - 22 Tetor, 2020

Qarkullonte me armë zjarri dhe me euro me vete/ Arrestohet 29-vjeçari në Tropojë

Strukturat e DVP Kukës, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Tropojë, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes...

Shiu përmbyt disa lagje të Durrësit/ Vështirësi në qarkulllim
Sociale 19:14 - 12 Tetor, 2020

Shiu përmbyt disa lagje të Durrësit/ Vështirësi në qarkulllim

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme në qarkullimin e qytetarëve në qytetin e Durrësit. Ashtu siç ndodh gjithmonë kur bie shi, rrugët kryesore të...

Sociale 11:06 - 23 Shtator, 2020

Reshjet e shiut përmbytin vendin/ “Paralizohet” qarkullimi në Durrës

Moti i keq dhe reshjet e shiut kanë përfshirë vendin ditën e sotme Disa akse kryesore të qyteteve janë përmbytur, duke shkaktuar vështirësi në lëvizje. Vetëm...

Blog 10:40 - 23 Gusht, 2020

A kontribuojnë fëmijët në përhapjen e koronavirusit?

A janë fëmijët përhapës të “heshtur” të koronavisurit? Roli i pacientëve pediatrikë në transmetimin e koronavirusit SARS-CoV-2, po kthehet në qendër të vëmendjes pas publikimit të...

“Virusi do qarkullojë me ulje-ngritje”/ Pipero: Nuk besoj të ketë valë të dytë
Shëndeti 21:11 - 15 Korrik, 2020

“Virusi do qarkullojë me ulje-ngritje”/ Pipero: Nuk besoj të ketë valë të dytë

Në kohën kur shifrat e të infektuarve me Covid-19 janë rritur, ndonëse ishte parashikuar se i nxehti do të ulte numrin e tyre, një shqetësim që...

Hipoteza: Koronavirusi ka qarkulluar në Evropë që nga marsi i vitit 2019
Blog 08:54 - 1 Korrik, 2020

Hipoteza: Koronavirusi ka qarkulluar në Evropë që nga marsi i vitit 2019

Koronavirusi i ri- SARS-CoV-2 – mund të ketë qarkulluar në Evropë, shumë më herët nga sa mendohej më parë. Studimet e fundit, kanë sugjeruar se ai...

Prej 5 orësh me trafik të rënduar/ Bllokohet qarkullimi i makinave në aksin Vlorë-Orikum
Sociale 22:08 - 28 Qershor, 2020

Prej 5 orësh me trafik të rënduar/ Bllokohet qarkullimi i makinave në aksin Vlorë-Orikum

Vijon trafiku tejet i rënduar në aksin Vlorë- Orikum, ku prej disa orësh radha e makinave është e gjatë. Mijëra qytetarë janë dyndur për të pushuar...

Sociale 18:48 - 10 Qershor, 2020

Shiu “bën namin” në Librazhd/ Përmbyten banesat dhe bizneset, bllokohet qarkullimi

Rrebeshi i shiut në Librazhd ka shkaktuar dëme të shumta dhe ka bllokuar aksin rrugor Librazhd-Elbasan. Mësohet se gjithashtu reshjet e forta të shiut kanë përmbytur...