Connect with Us

All posts tagged "qafe"

Aktualitet 10:53 - 14 Korrik, 2019

“Kur kam lakun në qafë, unë iki me vrap”/ Balerina shqiptare publikon foton që i ati s’duhet t’ja shohë kurrë

E  njohur për fotot e saj seksi ku tregon linjat e palestruara, balerina e njohur Isida Mollaymeri po shijon pushimet verore, nga ku ka publikuar disa...

Kuriozitete 16:40 - 27 Qershor, 2019

Gruaja që i “tronditi” të gjithë/ Rasti i parë në botë me kancer të qafës

Mjekët në Britaninë e Madhe kanë hasur rastin e parë të një kanceri në pjesën e qafës. Jayne Garret, 53-vjeç është një ndër të parat raste...

Kryesore Show Biz 11:53 - 1 Prill, 2019

“Gjerdani më i çmuar që do kesh rreth qafës, janë krahët e nënës tënde”/Albi Nako përlot me dedikimin

Koreografi i njohur Albi Nako së fundmi ka bërë një postim ndryshe në llogarinë e tij në Instagram. Ai ka publikuar një foto mjaft të veçantë...

dhimbja e qafes ja pse shkaktohet
Aktualitet 22:00 - 9 Mars, 2019

Dhimbja e qafës/ Ja arsyet pse shkaktohet

Dhimbja në  qafë është një dhimbje shumë e bezdisshme. Gjithsesi kjo dhimbje mund të largohet për pak minuta. Më poshtë ju tregojmë disa nga shkaqet kryesore...

Life Style 12:53 - 25 Janar, 2019

Arsyeja e vërtetë pse puthjet në qafë na japin një kënaqësi kaq të madhe!

Nëse përfytyrojmë një vend ku puthja e partnerit ju jep më shumë ndjesi, do të thoshim: qafa. Ndoshta dikush prej jush mund të ketë pyetur veten,...

Life Style 16:10 - 22 Janar, 2019

Zbuloni ç’duhet të dini për kancerin e qafës së mitrës

Java e fundit e janarit njihet si Java e Parandalimit të Kancerit të Qafës së Mitrës dhe është një fushatë sensibilizuese që ka për qëllim të...

Kryesore Show Biz 11:40 - 7 Dhjetor, 2018

Njëra paska kafshuar Arditin e tjetra paska qarë: Ish-prezantueset e “Kënga Magjike” nxjerrin të palarat e prapaskenave

Nata e dytë gjysmëfinale e “Këngës Magjike” nisi me një lidhje direkte nga shtëpia e Valbona Selimllarit, e cila kishte mbledhur edhe ish-prezantueset e tjera të...

Aktualitet 11:22 - 2 Dhjetor, 2018

Ç’ndodh kur vendos një kub akulli në qafë?

Historikisht, qenia njerëzore është përpjekur të gjejë eliksirin e përjetësisë. Kushdo kërkon të qëndrojë përgjithmonë i ri! Por teksa orientohemi drejt mjeteve moderne harrojmë në fakt...

nard ndoka ultimatum edi rames
Aktualitet 16:43 - 11 Tetor, 2018

“Salinjani ua vari në qafë Babalet”/ Ndoka vë me shpatulla pas muri Ramën

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka  është shprehur se deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salinjani ia vari në qafë “babalet” qeverisë dhe  kryeministrit Edi Rama në...

Femra 10:00 - 21 Maj, 2015

Flokët e shkurtra i shkojnë femrave me qafë nën 5.5 cm

  Tendencat e prezantuara nga personazhet e famshëm kthehen me shpejtësi në një trend të kohës që ndiqet nga një pjesë e mirë e femrave nëpër...

Kuriozitete 14:57 - 25 Mars, 2015

Kub akulli në pjesën e pasme të qafës

Mjafton pak kohë e lirë dhe shumë këmbëngulje për të arritur rezultate të dobishme për trupin, thjesht duke vendosur një kub akulli në një pikë të...

Life Style 17:45 - 14 Mars, 2015

Si të evitojmë dhimbjet e spondiliartrozës

– Çdo mëngjes duhet të bëni të paktën 15 minuta ushtrime për muskujt e qafës. Duhet të bëni në darkë dush me temperaturë mesatare. Duhet të...