Connect with Us

All posts tagged "qafe thane"

Kronika 22:15 - 7 Shtator, 2019

Digjet një automjet në Qafë-Thanë/ Zjarrfikësja vonohet mbi 20 minuta

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në pikën kufitare të Qafë Thanës në Korçë. Shkak për ngjarjen dyshohet të jetë bërë një defekt teknik....

Aktualitet 20:17 - 11 Janar, 2019

Foto me dron/ Merr fund makthi në Qafë-Thanë

Dëbora, e cila ka mbuluar një pjesë të madhe të vendit në disa zona ka krijuar shqetësime të rënda, ndërsa në disa të tjera ka ofruar...

Aktualitet 08:57 - 10 Janar, 2019

Video-Moti ekstrem/ Aksi Qafë Thanë-Korçë, 24 orë në monitorim, asnjë bllokim

Moti i keq që ka përfshirë vendin është shoqëruar me reshje të dendura dëbore në disa qarqe të vendit, kryesisht në veri, verilindje dhe juglindje. Por,...

Aktualitet 08:36 - 5 Janar, 2019

Foto+video/ Rruga Qafë Thanë-Korçë-Kapshticë, totalisht e hapur

Pavarësisht reshjeve të dëborës dhe temperaturave deri në -11 gradë Celsius, në aksin Qafë Thanë-Korçë-Kapshticë, rruga është totalisht e hapur. Ashtu sikurse shikohet edhe nga fotot...

Aktualitet 09:30 - 22 Nentor, 2018

Furgoni me 570 kg drogë/ Arrestohen 7 persona

Një sasi prej 570 kg lëndë narkotike e llojit kanabis është sekuestruar dje nga policia gjatë një aksioni antidrogë të zhvilluar në afërsi të Pikës së...

Aktualitet 09:22 - 22 Nentor, 2018

Droga në Qafë Thanë/ Zbulohen detajet tronditëse, ja kujt i përkiste

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital, sipas të cilit droga e kapur dje në Qafë Thanë është 1 ton dhe është e...

Aktualitet 11:39 - 21 Nentor, 2018

Ndalohet furgoni në Qafë Thanë/ Dyshohet se transportonte 1 ton drogë

Një operacion anti-drogë është zhvilluar sot në pikën kufitare të Qafë-Thanës, ku mësohet se është ndaluar një furgon, pasi dyshohet se transportonte mbi 1 ton lëndë narkotike....

Aktualitet 17:16 - 16 Nentor, 2018

Skandal/ Policia nuk përgjigjet, nxënësit hidhen nga dritaret e autobusit për mos të rënë në greminë

“Ishte tmerr. Nxënësit u hodhën nga dritaret për të dalë se autobusi kishte ngelur gjysmë në rrugë e gjysmë në greminë”, – ka thënë një prej...

Aktualitet 17:02 - 16 Nentor, 2018

Aksident i rëndë/ Përmbyset në greminë autobusi me nxënës

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Qafë-Thanë. Mësohet se një autobus me nxënës është përmbysur pranë një gremine. Deri më tani raportohet...

Aktualitet 20:45 - 25 Tetor, 2018

Video- Fiks Fare denoncon skandalin/ Kontrabandë nafte në sy të policëve të Xhafajt

Emisioni investigativ, Fiks Fare ka publikuar një video ky dy persona shesin naftë kontrabandë. Ngjarja është regjistruar në pikën kufitare të Qafë-Thanës. Ajo që të bën...