Connect with Us

All posts tagged "qafe bote"

Kronika 20:06 - 21 Shkurt, 2020

U kap duke transportuar lëndë narkotike/ Policia jep detaje nga arrestimi i doganierit

Policia e Sarandës ka dhënë detaje lidhur me arrestimin e doganierit në Qafë Botë pasi u kap duke transportuar lëndë narkotike. Në zbatim të detyrave të...

Kronika 18:12 - 21 Shkurt, 2020

Pranga doganierit në Qafë Botë/ Niset drejt Greqisë me drogë me vete

Një doganier dhe një vajzë 23 vjeçare janë arrestuar nga policia kufitare e Qafë Botës. Në pranga ka rënë 36-vjeçari Artan Ibrahimi nga Përmeti dhe e...

Kronika 11:39 - 17 Janar, 2020

Udhëtonte me gruan drejt Greqisë/ Dyshohet se transportonin drogë

Një automjet me i cili dyshohet se është i mbushur me lënë narkotike, është ndaluar sot në Qafë Botë. Mësohet se mjeti drejtohej nga shtetasi A....

Kronika 12:06 - 11 Janar, 2020

Në kërkim prej katër ditësh/ Gjendet i vdekur doganieri

Një doganier i doganës së Qafë-Botës, është gjetur pa shenja jete në një dhomë hoteli në qytetin e Sarandës. Mësohet se viktima është i moshës rreth...

Kronika 20:13 - 31 Gusht, 2019

Tentoi të trafikonte 32 kg kanabis/ Zbulohet nga qeni antidrogë

Policia e Sarandës ka arrestuar një 34-vjeçar pasi në pikën kufitare të Qafë Botës tentoi të trafikonte me makinë një sasi prej 32 kg kanabis. Droga...

Aktualitet 19:04 - 20 Janar, 2018

U kap me kanabis sativa në makinë/ Arrestohet i riu

Një i ri nga Tepelena ka rënë në prangat e policisë kufitare të Qafë Botës. Nga të dhënat mësohet shtetasi me iniciale L.I, vjeç 29,  ka...

Aktualitet 16:28 - 25 Shtator, 2017

Ndalohen dy afganë në Qafë Botë/ dërgohen në qendrën e azilkërkuesve

Ditën e sotme dy shtetas afganë janë ndaluar në pikën kufitare të Qafë Botës. Emigrantët e paligjshëm u kapën në vendin e quajtur lugina e “Shkëmbit...

Aktualitet 10:18 - 11 Tetor, 2016

Qeni antidrogë gjeti hashashin në kroskot/ Kapen 32 kg kanabis në Qafë Botë

Policia në pikën kufitare në Qafë Botë, Sarandë ka sekuestruar 32 kg kanabis sativa gjatë kontrollit të ushtruar në një makinë . Dy të rinj kanë...

Aktualitet 22:00 - 12 Maj, 2014

Qafë Botë, sekuestrohen 302 kg marijuanë

Sekuestrohen 302 kg marijuanë në Qafë Botë. Policia greke, pas një kontrolli të ushtruar në një furgon-frigorifer ka bllokuar mbrëmjen e sotme 251 pako me drogë. Mësohet...