Connect with Us

All posts tagged "pyetje"

Politikë 15:43 - 6 Korrik, 2020

“Qeveria u dorëzua para Covid-19”/ Bardh Spahia pyetje të hapur Ramës

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia thotë se qeveria Rama nuk ka asnjë strategji për të vënë nën kontroll situatën e krijuar nga përhapja e COVID 19....

A jeni kuriozë të dini se sa do të zgjasë marrëdhënia juaj?/ 15 pyetjet që duhet t’iu përgjigjeni
Life Style 12:42 - 28 Qershor, 2020

A jeni kuriozë të dini se sa do të zgjasë marrëdhënia juaj?/ 15 pyetjet që duhet t’iu përgjigjeni

Të qenit i dashuruar mund të jetë gjëja më e bukur në botë por gjithashtu edhe shumë e vështirë. Një marrëdhënie bazohet në dashuri, reskpekt dhe...

Halit Valteri tallet me formularin e Bashës/ Rendit pyetjet që kanë në dorë fitoren
Politikë 23:32 - 27 Qershor, 2020

Halit Valteri tallet me formularin e Bashës/ Rendit pyetjet që kanë në dorë fitoren

Deputeti Halit Valteri është tallur mbrëmjen e sotme me formularin e kryetarit të Republikës së Re Lulzim Bashën, pas publikimit nga CNA.al të disa prej pyetjeve....

Zbulohet perla tjetër / Pyetja qesharake në formularin e Lulzim Bashës
Politikë 20:34 - 25 Qershor, 2020

Zbulohet perla e radhës/ Pyetja qesharake në formularin e Lulzim Bashës

CNA.al publikoi pak më parë disa pyetje të formularit që duhet të plotësojnë personat që duan të garojnë si kandidatë për listat e Partisë Demokratike në...

Ekskluzive/ Zbulohen 21 emrat e rinj të listës Basha
Politikë 18:59 - 25 Qershor, 2020

Formulari i Bashës/ Pyetjet që të lënë pa fjalë

Republika e Re e Lulzim Bashës duket se ka filluar me planifikimet dhe përgatitjet për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, që pritet të mbahen mes muajit prill...

Shëndeti 21:17 - 15 Qershor, 2020

A e ka marrë malli për daljet publike?/ Pipero jep përgjigjen e sinqertë

“A ju ka marrë malli për daljet publike?” Kjo është pyetja që i është drejtuar mjekut Pëllumb Pipero, i cili ka luajtur një rol mjaft ndërgjegjësues...

Sociale 17:36 - 15 Qershor, 2020

Pedagogia Dhurata Shehri: 15 pikëpyetje në 30 pyetjet e letërsisë

Prej disa ditësh, në vendin tonë është hapur një debat lidhur me tezën e provimit të letërsisë, e cila u pasua me protesta nga maturantët dhe...

Sociale 16:01 - 5 Maj, 2020

“Pyetjet me alternativa”/ Drejtoresha e QSHA shpjegon përmbajtjen e provimeve të maturës

Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore, Rezana Vrapi ka dhënë detaje lidhur provimet e maturës së këtij viti. Sipas Vrapit, testet e maturës do të jenë...

Sociale 15:39 - 24 Prill, 2020

“Po ju ku qetheni?”/ Qytetari pyet kryeministrin për hapjen e berberëve, si përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot në një komunikim live në Facebook me qytetarët. Mes pyetjeve të shumta të qytetarëve, ajo që i ra në sy...

Afera korruptive me aksin Milot-Fier/ PD “zgjohet” pas denoncimit të CNA.al
Politikë 16:32 - 18 Prill, 2020

“Qytetarët presin përgjigje”/ PD vijon replikat me MSH-në: Publiko kontratën e blerjes së materialeve mjekësore

Partia Demokratike vijon replikat me Ministrinë  e Shëndetësisë duke kërkuar që të japë përgjigje konkrete për shumën që është paguar për të blerë maskat, veshjet spitalore...

Sociale 09:40 - 14 Prill, 2020

Dëshironi të mësoni më shumë rreth Ambasadores?/ Yuri Kim në klasën e gjuhës angleze

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim do të ketë një rol të veçantë në klasën e gjuhës angleze në RTSH Shkollë, sot në orën 11:30. Njoftimi është...

Letër e një demokrati/ Çfarë duhet të bëjë PD për të rrëzuar Ramën
Politikë 17:35 - 3 Prill, 2020

“Sulmet ndaj opozitës nuk mbushin barkun e shqiptarëve”/ 4 pyetjet e PD për Ramën dhe Xhaçkën

Ish deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj thotë se kryeministri Edi Rama refuzon të japë llogari për tenderin e paracaktuar të ushqimeve. Sipas Alibeajt, prej 4 ditësh...

Artan fuga akademik
Opinione 16:18 - 1 Prill, 2020

Nga Artan Fuga/ Katër informacione të vërteta dhe një pyetje

1. Sindromi i të burgosurit si virus është hapur shumë ndër burrat. Cfarë është? Kam folur në telefon me rreth 30 vetë, nga të cilët 10...

Ekonomi 11:05 - 1 Prill, 2020

“Ekonomia shqiptare ndër 15 ekonomitë më të rrezikuara nga COVID-19”/ Tabaku ngre 4 pyetje për qeverinë

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka publikuar raportin e Standart and Poors, ndërsa thekson se sipas tij, vendi jonë rrezikon të jetë një nga 15...

Shpikja e fundit/ Si po hakmerret shoqja Besa me maturantët
Sociale 17:27 - 27 Mars, 2020

“Shpresojmë të mos shtyjmë provimet e matures”/ Shahini sqaron kur do të mbyllet viti shkollor

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini thotë se ky vit shkollor do të mbyllet në të fund të viti akademik. Ajo shton se shpreson shumë që për...

Lajme 12:11 - 8 Mars, 2020

Hetimi nga SPAK/ Disa pyetje për Ben Blushin

Ish kreu i Partisë Libra, të cilën e themeloi dhe e shkatërroi vetë pasi dështoi, ish minisitri, ish politikani, ish deputeti i kthyer në menaxher televizioni,...

Politikë 15:12 - 19 Shkurt, 2020

Konferenca e Donatorëve/ Basha fton ndjekësit të votojnë në Instagram

Tre ditë pas Konferencës së Donatorëve ku u mblodhën 1.15 mld euro, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u është drejtuar me një pyetje ndjekësve të...

Politikë 14:58 - 15 Shkurt, 2020

“Po të dëgjoj”/ Basha komunikim me qytetarët në Instastory, e nis me arsimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka hapur mundësinë që të rinjtë t’i bëjnë pyetje të drejtpërdrejta në Instastory. Basha ka publikuar një story, ku i...

Politikë 20:00 - 13 Shkurt, 2020

Rama jep sonte “llogari” para qytetarëve/ Pyetjet që “gozhdojnë” kryeministrin

Kryeministri, Edi Rama, do të jetë i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, në Tv Klan, përballë gazetarëve Klodiana Lala dhe Artan Hoxha. Rama, do...

“Edhe unë doja të flisja për Teatrin por kisha bërë një ndërhyrje në gojë”/ Petrit Vasili “shpërthen” keq ndaj Pandeli Majkos
Politikë 17:00 - 2 Shkurt, 2020

Paketa anti KÇK/ Vasili ngre pyetjen: Me kë e bëri Rama, me “çunat problematikë”?

Nën kryetari i LSI, Petrit Vasili ka ngritur disa pyetje lidhur me paketën anti KÇK. Teksa ka publikuar një shënim të Zërit të Amerikës, Vasili shkruan:...

Bota 16:06 - 30 Janar, 2020

Gjyqi për shkarkimin e Trump/ Sot dita e fundit e pyetjeve

E enjtja është dita e fundit kur senatorët amerikanë do t’u bëjnë pyetje ekipit të avokatëve mbrojtës të Presidentit dhe ligjvënësve demokratë në rolin e prokurorëve...

Politikë 16:05 - 15 Janar, 2020

Të gjithë gazetarët kundër Bashës

Ditën e djeshme u firmos marrëveshja pozitë-opozitë për Reformën Zgjedhore. Kjo lëvizje e PD ka sjellë jo pak zhgënjime dhe reagime të ashpra nga mbështetës të...

Politikë 21:35 - 10 Janar, 2020

Pyetjet për shkarkimin e Metës/ “Po kërkojnë të përmbytin Venecian me gënjeshtra

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas zbardhjes së pyetjeve finale që mazhoranca i ka dërguar Komisionit të Venecias, për shkarkimin e presidentit Ilir Meta....