Connect with Us

All posts tagged "pushtim"

Fashion 13:40 - 17 Prill, 2019

Shapkat që po ‘pushtojnë’ Instagramin/Ja cilat janë modelet më të reja

Këto lloje shapkash të cilat keni mundësinë që t’i shikoni në fotot në vijim janë trendy i momentit dhe po pushtojnë Instagram-in. Të rehatshme, super “cool”...

gabimet qe bejme ne veshje
Aktualitet 20:00 - 23 Mars, 2019

5 ngjyrat që po pushtojnë Instagram-in dhe që duhet t’i kemi në gardërobë

Nëse hyni në grupin e personave që janë të fiksuar pas ngjyrave dhe modës, jeni aty ku duhet të jeni! Në vijim do iu njohim me...

Aktualitet 12:19 - 9 Tetor, 2018

Gjendje e frikshme/ Bandat kriminale “pushtojnë” Shqipërinë

Kreu aktual i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  në një bashkëbisedim me gazetarët është shprehur, se vendi është plotësisht nën kontrollin e bandave kriminale. “Bandat kriminale kontrollojnë...

Aktualitet 08:00 - 27 Shkurt, 2017

Kur Londra “sundonte” botën

Që të kuptosh rrënjët e ekonomisë së sotme globale, ia vlen që më parë të gjurmosh nëpër kthesat më të mëdha historike. Pak prej tyre janë...

Kuriozitete 21:31 - 24 Shtator, 2015

Merimanga të mëdha sa minjtë pushtojnë Britaninë

Banorët e një qyteze në Cheshire në Britani thanë se janë pushtuar nga disa merimanga gjigande të mëdha sa minjtë. Raportimet për merimangat gjigande nëpër shtëpitë britanike...

Kuriozitete 12:15 - 20 Shtator, 2015

Kur arabët ”pushtojnë” Londrën

Milionerët e Lindjes së Mesme kanë zbarkuar në Londër, bashkë me to edhe makinat e tyre super-luksoze. Kjo ka shkaktuar një “rritim” tek vendasit për zhurmat e...

Uncategorized 12:48 - 3 Mars, 2015

ISIS, “valëvitet” në shtëpitë e boshnjakëve

Shteti Islamik po përhapet në Ballkan dhe këtë e kanë bërë të ditur agjencitë e inteligjencës që kanë shprehur shqetësim për bashkimin e një numri luftëtarësh...