Connect with Us

All posts tagged "pushtet"

Politikë 13:39 - 20 Tetor, 2019

Dikush t’i japë pushtet Genc Pollos

Një nga personazhet me të urryera të PD, nga brenda saj nga militantantët e saj, një nga simbolet e Lulzim Bashës dhe Republikës së Re, Genc...

Politikë 18:18 - 5 Gusht, 2019

Paralajmërimi i fortë i Lubonjës/ Rama në pushtet edhe për pak kohë

Analisti Fatos Lubonja ka kritikuar ashpër qeverisjen e Edi Ramës, ndërsa tha se ky i fundit duhet të marrë një sinjal për për t’u ndalur në...

Aktualitet 22:25 - 24 Qershor, 2019

Tallja e Kryemadhit: S’kam qenë në pushtet/ LSI banda e grykësve me krokodilin Meta

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI dhe bashkëshortja që mohon sa herë mundet burrin e saj president Ilir Metën, sot ka bërë një deklaratë të fortë. “Monika...

kryemadho:97 nuk ishte asgje
Aktualitet 22:03 - 24 Qershor, 2019

“Skam qenë asnjëherë në pushtet”/ Monika Kryemadhi tregon lidhjen e saj me Zotin

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka folur rreth besimit të saj në Zot të cilin e përmend shpesh në prononcimet e saj publike. Ajo zbuloi nga...

Aktualitet 18:38 - 19 Qershor, 2019

“Reflekto robo, mos u bëj kurban”/ Agron Duka letër Ramës

Kreu i Partisë Agrare Ambjentaliste(PAA), Agron Duka, i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të reflektojë për situatën në vend. Nëpërmjet një letre të shpërndarë...

Aktualitet 18:22 - 12 Qershor, 2019

Arben Isaraj sulmon Metën/ “I çmendur në pushtet dhe për pushtet”

Ish zv.ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Arben Isaraj në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj presidentit të Republikës, Ilir Meta. Sipas...

Kuriozitete 20:51 - 1 Maj, 2019

Zot të botës/ Shenjat e horoskopit që kanë në dorë pushtetin

Të shumtë janë njerëzit që e shohin astrologjinë si zgjidhjen e shumë pikëpyetjeve që kanë të bëjnë me jetën e tyre Ekzistojnë disa të dhëna që...

Aktualitet 18:44 - 23 Mars, 2019

Oferta e Ramës për PD/ Bardhi: Nuk jemi në betejë për pushtet

Ditën e sotme, kryeministri, Edi Rama gjatë fjalës së tij në Kongresin e PS-së, i bëri thirrje opozitës të marrë pjesë në zgjedhjet lokale dhe nëse...

kryetaret e opozites, monika kryemadhi dhe lulzim basha
Aktualitet 13:07 - 23 Mars, 2019

Opozita del zbuluar/ Zbardhet plani anti-Rama

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar planin e Opozitës që kjo e fundit ka për t’u rikthyer në institucione. Sipas Ramës, nuk do të arrihej në këtë...

perandori, perendimi dhe kuriozitete
Aktualitet 23:58 - 20 Mars, 2019

Perandorët/ Perëndimi i pushtetit të zhurmshëm dhe kuriozitete të tjera

Perandorët sot I vetmi perandor i gjallë sot është Akihito, perandori i 125-të i Japonisë nga viti 1989. Askush nuk e thërret në emër. Rregulli e...

Monika kryeamshi qan per arsimin e larte
Aktualitet 18:22 - 16 Mars, 2019

Habit Kryemadhi/ “Sot do të ketë një marrëveshje”

E ftuar në televizionin “News 24”, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi foli në lidhje me situatën politike në vend. E pyetur nga gazetarja nëse do të...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 21:00 - 11 Mars, 2019

“Shpërthen” Dashamir Shehi/ Kemi njerëz kokëbosh në pushtet

Aleati i Lulzim Bashës, Dashamir Shehi, ka folur rreth zgjidhjes së krizës politike në vend, duke dhënë disa propozime të tij. Shehi shpërtheu në akuza ndaj...

Aktualitet 12:50 - 10 Mars, 2019

Në pushtet dhe në opozitë/ “Pashallëku” i politikanëve shqiptarë në 29 vite

Instituti i Studimeve Politike ka bërë një analizë ecurinë e tranzicionit në Shqipëri (1990-2019). Pas një analize të hollësishme ISP ka arritur në përfundimin se Shqipëria...

Aktualitet 16:15 - 27 Shkurt, 2019

“Beteja për para dhe pushtet”/ Gazetari zbardh luftën e klasave

Gazetari Denis Dyrnjaja në një postim në rrjetet sociale ka komentuar situatën politike në vend. Dyrnjaja e ka cilësuar konfliktin politik si një formë të re...

salianji9 mandatet si djegim per pushtet
Aktualitet 21:35 - 19 Shkurt, 2019

Nxehet Salianji/ Mandatet nuk i djegim për pushtet

Deputeti i Partisë Demokratikë, Ervin Salianji i qenë prezent në emisionin “Dritare” ka folur rreth vendimit të opozitës për djeggien e mandateve. Gjatë debatit Salianji në...

kreu i grupit parlamentar te ps, taulant balla
Aktualitet 17:39 - 15 Shkurt, 2019

Balla e thotë copë/ Demokratët nuk i sjell dot në pushtet Basha

Kreu i Grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i qenë prezent në rubrikën “Opinion”, në TV “News 24”, ndër të tjera, foli rreth protestës së opozitës...

berisha denoncim nga qytetari dixhital
Aktualitet 21:35 - 13 Shkurt, 2019

Berisha: Edi Rama kryeministri më i urryer pas Mehmet Shehut

Ish kryeministri, Sali Berisha i ftuar në emisionin “Byro Politike”, në TV “ABC News”, është shprehur se Edi Rama është kryeministri më i urryer në historinë...

basha ndihmon veliajn
Aktualitet 17:19 - 10 Shkurt, 2019

Basha po ndihmon Veliajn për të ardhur në pushtet/ Trondit avokati i njohur

Avokat Altin Goxhaj i qenë prezent në studion e lajmeve në Fax News ndër të tjera foli edhe rreth protestës së 16 Shkurt. Sipas tij Lulzim...

zhejiii
Aktualitet 14:41 - 13 Janar, 2019

E quajti “Kadri”/ Zheji i kujton Ramës si erdhi në pushtet

Gazetari Artur Zheji ka reaguar ndaj deklarartave që kryeministri Edi Rama bëri nga studio e emisionit “Zonë e Lirë”. Edi Rama e quajti Artur Zhejin “Kadri”,...

Life Style 19:45 - 28 Dhjetor, 2018

Sipas horoskopit, kjo shenjë ka pushtet mbi ju më shumë se kushdo tjetër

Megjithëse në fund të fundit të gjithë janë përgjegjës për vendimet dhe veprimet e tyre, ka disa njerëz që doni s’doni kanë pak ndikim tek ju. Njerëzit...

analisti dhe gazetari andi bushati
Aktualitet 18:25 - 9 Dhjetor, 2018

Bushati: Opozita gati të shkatërrojë çdo protestë që nuk e sjell atë në pushtet

Analisti dhe gazetari Andi Bushati, në një postim në rrjetet sociale, ka shkruar se forumet rinore dhe media pranë opozitës po mundohen të përçajnë protestën e...

Ilir Meta interviste per opinion
Aktualitet 15:58 - 12 Nentor, 2018

Nuk dekretoi Lleshin/ Analisti zbulon lojën e Metës

Analisti Frrok Çupi ka komentuar debatet e fundit, të shkaktuara pas presidenti Ilir Meta refuzoi propozimin e Ramës për të dekretuar Sandër Lleshin në krye të...

Aktualitet 22:27 - 2 Nentor, 2018

O Luli pse të duhet pushteti ty/ Çani vë në siklet Bashën

Gazetari Arjan Çani e ka në studion e emisionit “Zonë e lirë” e ka pyetur se kreun aktual të Partisë Demokratike se për çfarë i duhet...