Connect with Us

All posts tagged "pushimet"

Politikë 13:31 - 24 Janar, 2020

Basha reagon nga Hollanda/ Shqipëria bën një hap pas

CNA.al raportoi sot se kreu i Republikës së re, Lulzim Basha ka nisur pushimet e treta të janarit. Edhe pse ka tentuar që destinacionin ta mbajë...

Politikë 13:33 - 10 Janar, 2020

Fotot pas pushimeve në Karaibe/ Lulzim Basha kthehet në çokollatë

Disa ditë më parë, CNA.al raportoi se kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha për pushimet e fundvitit, fillimisht ka shkuar së bashku me familjen në Hollandë dhe...

Blog 10:59 - 3 Janar, 2020

Si ta përballoni depresionin pas pushimeve, dhe t’i riktheheni jetës së përditshme

Shumica e njerëzve mezi i presin pushimet e festave të fundvitit, por depresioni pas pushimeve mund të jetë goxha i vështirë të përballohet. Entuziazmi që shoqëron...

Politikë 13:22 - 25 Gusht, 2019

Video-Denoncon Paloka/ Si mashtroi Rama për pushimet jashtë vendit?

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka akuzar kryeministritn Edi Rama për mashtrim. Me anë të një videoje të shpërndarë në rrjetet sociale, Paloka thotë se...

Kronika 14:19 - 3 Gusht, 2019

Arta Marku nuk i prish pushimet për KLP/ Rrezikon të përsëritet “skandali Vatë Staka”

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka  shkarkuar nga detyra, të mërkurën prokurorin Gentian Osmani. Ky i fundit ishte edhe pjesë e Këshillit të Lartë të Prokurorisë....

Politikë 17:23 - 27 Korrik, 2019

Shpallet lista/ PD dezhurn me turne tek Teatri

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha duket të jetë një “gjeni” për t’ju hedhur hi syve qytetarëve. Pasi kishte deklaruar më parë se Teatri Kombëtar...

Aktualitet 10:55 - 23 Gusht, 2018

Basha flet vetëm për “vaki”/ Se për qeverinë…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po i shfrytëzon në maksimum këto ditë të nxehta gushti, për një çlodhje totale, për tu rikthyer me energji të...

Aktualitet 09:25 - 29 Qershor, 2018

Keni planifikuar pushimet?/ Ja si do jetë moti në muajin korrik, shiu do të…

Reshjet e shiut dhe ditët e ftohta do të na shoqërojnë edhe gjatë ditës së sotme dhe nesër, ndërsa pas datë 1 korrik priten ndryshime të...

Aktualitet 23:40 - 27 Janar, 2018

Përse pushimet dimërore janë më të mira se ato verore? 

Të gjithë e duam rërën e plazhit dhe pijen “Margarita” të shijuar buzë detit. Por nëse do të provoni të bëni një udhëtim ose pushime dimërore do të...

Aktualitet 22:50 - 17 Janar, 2018

Sofia Richie dhe Scott Disick “çmendin” Meksikën

Ky çift duket të jetë përgjithmonë me pushime. Scott Disick dhe e dashura e tij Sofia Richie janë shfaqur në Meksikë në bordin e një superjahti....

Aktualitet 22:15 - 11 Janar, 2018

Bleona muaj mjalti me “burrin”, por ka një problem: Kam frikë se do më vrasë!

Bleona Qereti ka pushtuar kohët e fundit Instagramin duke postuar vazhdimisht  foto provokuese nga parajsa e Tajlandës. Por bukuroshja nuk po i shijon e vetme plazhet...

Aktualitet 01:00 - 11 Janar, 2018

Pas një viti të suksesshëm, Dua Lipa e nis 2018-ën me pushime ekzotike

Gjatë vitit që lamë pas këngëtarja Dua Lipa arriti suksese të shumta. Ajo nxori në treg disa këngë të njohura, si dhe u bë pjesë e...

Aktualitet 02:00 - 28 Nentor, 2017

Destinacionet më të mira dhe të lira që duhet të vizitoni patjetër në Evropë

Greqia është një nga ato vende që menjëherë njihen nga fotografitë, nga Egjeu i kristaltë blu, deri në panoramat e mrekullueshme të kontinentit, ky vend duhet...

Aktualitet 00:15 - 27 Nentor, 2017

Gjërat që bëjnë njerëzit e pasuksesshëm gjatë fundjavave të gjata

Shpesh mendojmë se njerëzit e sukseshëm nuk pushojnë kurrë dhe ata janë vazhdimisht active duke u marrë me punën e tyre papushim. Në fakt njerëzit e...

Aktualitet 19:00 - 23 Shtator, 2017

Beyonce më në fund e ka falur Jay Z/ Shijojnë pushimet romantike në Jaht

Beyonce ka ndarë disa fotgrafi shumë të ëmbla teksa kalonte një mbrëmje mjaft romantike në një jaht të vogël përkrahë bashkëshortit të saj. Këngëtarja e Lemonade...

Aktualitet 17:52 - 13 Gusht, 2017

Lulzim Basha, karrocieri që braktisi senatorët amerikanë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është “zhdukur” nga faqja e dheut, menjëherë pas zgjedhjeve të 22 korrikut, ku në një garë të manipuluar arriti të...

Showbizz 21:19 - 8 Gusht, 2017

Foto/ Ku po i kalojnë pushimet VIP-at shqiptarë?

Mjafton të hapësh Instagram-in dhe të dalin përpara foto të personazheve shqiptarë duke pushuar sa në njërin plazh në tjetrin . Ndërkohë  ne ziliqarët që ende...

Aktualitet 20:49 - 7 Gusht, 2017

Tetë liqenet që duhen vizituar me patjetër/ Ndër to edhe Ohri (Foto)

Planifikimi i pushimeve në Europë nuk është një sipërmarrje aspak e lehtë. Me kaq shumë destinacione që ofron ky kontinent zgjedhja nuk është aspak e lehtë,...

Aktualitet 16:24 - 6 Gusht, 2017

Pushimet, luks për shqiptarët/ INSTAT: Një familje, 8.100 lekë në vit

Sipas Institutit të Statistikave, në vitin 2015 familjet shqiptare shpenzuan 6.1 miliardë lekë, ose rreth 45 milionë euro për pushime. Shifra është llogaritur nga anketa e...

Aktualitet 16:04 - 6 Gusht, 2017

Saranda “çmend” aktorin e njohur/ Ja sa lek harxhoi në këtë qytet për 10 ditë

  Aktori i njohur i “Portokallisë”, Marin Orhanasi është shafaqur tepët i irrituar në rrjetet sociale me çmimet marramendëse në Sarandë. Ai ka vendosur që t’i...

Aktualitet 21:38 - 16 Korrik, 2017

Ku po pushon Fatmir Xhafa?/ Ish-kryeministri zbulon të vërtetën

  Ish-kryeministri Sali Berisha, para pak minutash, ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku tregon se ku po i kalon pushimet ish-ministri i Brendshëm, Fatmir...

Aktualitet 15:38 - 16 Korrik, 2017

Mediat greke nxjerrin zbuluar Ramën/ Ja ku po i kalon pushimet kryeministri shqiptar

Në këto ditë vere, duket se edhe kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të pushojë pak dhe të shijojë diellin. Ai zakonisht ka zgjedhur bregdetin e jugut...

Kryesore Show Biz 19:00 - 6 Maj, 2017

Pushimet seksi të aktores së njohur

Duket se destinacioni i preferuar i  pushimeve të të gjithë vipave është Dubai. Aty ka shkaur edhe aktorja simpatike Chloe Meadows, e cila nuk ka nguruar...