Connect with Us

All posts tagged "pushime"

Kërkoi më shumë pushime për administratën/ Arben Malaj i del në mbrojtje Beqjës
Politikë 18:20 - 9 Korrik, 2020

Kërkoi më shumë pushime për administratën/ Arben Malaj i del në mbrojtje Beqjës

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj gjatë fjalës së tij sot në Kuvend  propozoi që gjatë verës, qeveria të vendosë që 2 ose 3 fundjava të lerë...

Politikë 14:03 - 9 Korrik, 2020

Beqaj “gjen zgjidhjen” për rimëkëmbjen e ekonomisë/ Kërkon më shumë ditë pushimi

Ish-ministri i Shëndetësisë, aktualisht deputet i PS-së, Ilir Beqaj sot ka bërë një propozim, që sipas tij ndihmon rimëkëmbjen e ekonomisë. Nga foltorja e Kuvendit, Beqaj...

“Më lejoni t’iu qeras me një çaj”/ Aktori i preferuar i shqiptarëve bën veprimin e papritur gjatë pushimeve me të dashurën
Showbizz 15:16 - 3 Korrik, 2020

“Më lejoni t’iu qeras me një çaj”/ Aktori i preferuar i shqiptarëve bën veprimin e papritur gjatë pushimeve me të dashurën

Aras Bulut është Iynemli është një nga aktorët turk më të preferuar të shqiptarëve. Ai ka patur një sukses të jashtëzakonshëm me serialin “Çukur” dhe filmin...

E dashuruar me këtë vend/ Aktorja e famshme turke nuk i ndahet Shqipërisë
Showbizz 14:32 - 3 Korrik, 2020

E dashuruar me këtë vend/ Aktorja e famshme turke nuk i ndahet Shqipërisë

Aktorja e famshme turke Farah Zeynep Abdullah duket se e adhuron Shqipërinë ose më saktë Sarandën. Farah po kalon pushimet në jugun e Shqipërisë dhe këtë...

Ministri italian telefonon Ramën e Bashën/ Zbardhet “ultimatum” për 'Zgjedhoren’
Politikë 18:18 - 1 Korrik, 2020

Ministri italian telefonon Ramën e Bashën/ Zbardhet “ultimatumi” për ‘Zgjedhoren’

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi di Maio, ka telefonuar sot kryeministrin Edi Rama dhe kreun demokrat Lulzim Basha. Mësohet se gjatë bisedave telefonike, Di Maio...

FOTOT-Modelja shpërthen rrjetin/ Alesia Bami me poza "hot" nga pushimet
Showbizz 10:38 - 1 Korrik, 2020

FOTOT-Modelja shpërthen rrjetin/ Alesia Bami me poza “hot” nga pushimet

Modelja dhe moderatorja, Alesia Bami është një nga vajzat më të komentuara të momentit. Bukuroshja e ekranit i ka vënë flakën rrjetit teksa ka dhuruar disa...

Rudina Hajdari për fundjavë me vajzën në plazh/ Thirrje qytetarëve: Bëjini pushimet në Shqipëri
Politikë 14:39 - 28 Qershor, 2020

Rudina Hajdari për fundjavë me vajzën në plazh/ Thirrje qytetarëve: Bëjini pushimet në Shqipëri

Deputetja Rudina Hajdari këtë fundjavë ka zgjedhur ta kalojë nën shoqërinë e vajzës dhe familjarëve të saj. Pak më parë ajo ka publikuar një foto me...

FOTOT-Një bishë e vërtetë/ Georgina Rodriguez tregon format super seksi
Showbizz 11:41 - 26 Qershor, 2020

FOTOT-Një bishë e vërtetë/ Georgina Rodriguez tregon format super seksi

Partnerja bukuroshe e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez është një nga më të komentuarat në botën e shoëbizit. Bukuorshja brune shpesh herë publikon foto tejet provokuese ku...

Shëndeti 21:35 - 19 Qershor, 2020

“Pushimet nuk do të jenë si më parë”/ Pipero zbulon ku do e bëjë plazhin këtë vit

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka folur edhe për pushimet e kësaj vere, në një kohë kur koronavirusi është ende mes nesh. Ai ka theksuar se pushimet...

Showbizz 09:49 - 19 Qershor, 2020

Një bombë e vërtetë/ Anxhelina Hadërgjonaj ndez Instagramin me fotot e nxehta me bikini

Anxhelina Hadërgjonaj i ka vënë flakën rrjetit me fotot e saj me bikini nga pushimet. Këngëtarja ka ndarë me ndjekësit e saj të shumtë në Instagram...

Showbizz 16:51 - 17 Qershor, 2020

Demet Ozdemir nis pushimet/ Shpenzon mijëra euro në udhëtimet me jaht

Aktorja simpatike e serialit të famshëm “Erkenci kus”, Demet Ozdemir ka nisur pushimet e saj verore. Demet ka publikuar foto nga udhëtimet e saj me jaht...

Shëndeti 23:22 - 16 Qershor, 2020

“Kini kujdes gjatë pushimeve”/ Mjeku Koraqi: COVID transmetohet në ujërat e ëmbla

Andi Koraqi, shef i Laboratorit të Mikrobiologjisë në QSUT e lidh shtimin e rasteve të reja me coronavirus me lehtësimin e masave dhe pakujdesinë e qytetarëve...

Ekonomi 16:44 - 15 Qershor, 2020

Akti normativ/ Nëse keni paguar pushimet, do merrni kupona ose rimbursim

Nëse i keni prenotuara pushimet apo udhëtimet tuaja për në verë, që në muajt e parë të vitit, atëhere kur askush nuk e dinte se çfarë...

“Lajmi më gjigant”/ Ylli Manjani ironizon keq me Akademinë e Shkencave
Politikë 21:10 - 31 Maj, 2020

“Udhëtim pune në Francë në ditë pushimi”/ Manjani nxjerr zbuluar Ramën

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar ashpër përmes një përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me udhëtimin e kryeministrit Rama drejt Francës gjatë...

Showbizz 17:18 - 17 Maj, 2020

VIDEO-Me muzikë popullore dhe pamje nga deti/ Françeska Jaçe ndez Instagramin duke treguar të pasmet

Françeska Jaçe është një nga modelet më të komentuara të Instagramit. Pas fotove të nxehta të publikuara pak ditë më parë ku shfaqej pa të brendshme,...

Sociale 15:58 - 15 Maj, 2020

Komisioni Europian do të shpëtojë pushimet e verës

Komisioni Europian kërkon të mundësojë turizmin të paktën pjesërisht këtë verë. Ai jep rekomandime për shëndetin, hapjen e kufijve, transportin me shpresën, se shtetet anëtare do...

“Më thuaj se janë të miat”/ Demi Rose iu tregon të pasmet gjigante ndjekësve
Showbizz 11:43 - 13 Maj, 2020

FOTOT- Zhvishet Demi Rose/ Dhuron poza topless për 14 milionë ndjekësit e saj

Demi Rose është një nga supermodelet më të ndjekura në Instagram. Ajo ka arritur numrin e 14 milionë ndjekësve dhe kjo sigurisht që ka një arsye,...

Sociale 21:12 - 2 Maj, 2020

Pushimet verore/ Zbardhet draft-protokolli: Qytetarët 3 metra largësi në det, s’ka koncerte

Ministritë e Shëndetësisë dhe Turizmit kanë hartuar një draft-protokoll për masat që duhet të merren nga operatorët turistikë për sezonin veror. Mësohet se një ndër rregullat...

Showbizz 10:24 - 1 Maj, 2020

Instruktorja e fitnesit tregon shpenzimet marramendëse që ka bërë për qenin/ “Kam harxhuar 1500 euro për të, do e çoj me pushime në Tajlandë”

Instruktorja e fitnesit, Dorina Mema ka një dashuri shumë të madhe për qenin e saj Boo. Ajo është shprehur se ai është si një njeri për...

Sociale 13:41 - 29 Prill, 2020

Lamtumirë pushime vere 2020?

Si do të pushojnë europianët këtë vit? Ministrat e Turizmit të BE nuk kanë ndonjë plan kohor për rigjallërimin e udhëtimit. Por nëse do të ketë...

Lajme 12:10 - 27 Prill, 2020

A do bëjmë pushime këtë verë?/ Eksperti i turizmit jep lajmin e mirë, konsultime për masat dhe protokollin

Kreu i Shoqatës së Turizmit, Zak Topuzi ka qartësuar situatën e krijuar nga koronavirus në sektorin e turizmit. Për Topuzin, një industri mjaft e rëndësishme për...

Sociale 22:54 - 16 Prill, 2020

Rama: Kemi kërkesa nga agjensitë, turistët duan të vijnë për pushime në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin se agjensitë turistike dhe vetë turistët janë duke e parë vendin tonë si një destinacion për të kaluar pushimet gjatë...

Sociale 22:05 - 9 Prill, 2020

“Pushimet bëjini në Shqipëri të ndihmoni turizmin”/ Rama thirrje bizneseve të mëdha: Shisni jahtet e vilat

Kryeministri Edi Rama theksoi se sektori i cili do e preket më shumë nga kriza e koronavirusit, do të jetë turizmi. Rama tha se vetë shqiptarët...