Connect with Us

All posts tagged "pushim"

Denoncimi/ Shkojnë të inspektojnë masat anti-covid në fasoneri dhe blihen me rryshfet
Sociale 16:24 - 11 Maj, 2020

28 fasoneri largojnë nga puna mbi 2300 punonjës/ Kërkojnë tu paguhet ndihma financiare

28 kompani fasoni, që kanë larguar nga puna rreth 2300 punonjës në kushtet e pamundësisë financiare që vjen nga ndërprerja e kontratave të punës me partnerët...

Sociale 12:46 - 29 Prill, 2020

Në Shqipëri “gazetarët mund të pushohen me një mesazh”

Pandemia e virusit corona dhe masat e situatës së “Katastrofës Natyrore” kanë goditur rëndë median në Shqipëri. Nga njëra anë luftë për mbijetesën ekonomike të medias,...

“Deklaroni pasurinë!”/ OFL ultimatum katër “të fortëve” në Durrës
Kronika 10:12 - 21 Prill, 2020

Një muaj pushim/ Rikthehet sot Operacioni Forca e Ligjit

Rikthehet sot Operacioni Forca e Ligjit, ndërsa bëhët me dije se do të sekuestrohen 3 makina ndersa ende nuk ka detaje se në pronësi të kujt...

Politikë 16:43 - 13 Janar, 2020

Lobimi rus/ Gjykata shpëton Bashën nga dënimi

Në Gjykatën e Tiranës, është mbajtur sot seanca paraprake për dosjen e lobimit rus, ku të pandehur janë kreu i PD-së Lulzim Basha, ish-Sekretari i Përgjithshëm...

Sociale 18:01 - 25 Dhjetor, 2019

Krishtlindjet festë pushimi zyrtare/ Sa ditë përfitojnë shtetet nëpër botë

Ditët e pushimit janë një moment i rëndësishëm për të gjithë familjet që të mblidhen bashkë apo edhe për individë të caktuar që të pushojnë nga...

Lajme 18:24 - 24 Dhjetor, 2019

Vendimi/ Qeveria zgjat ditët e pushimeve për administratën gjatë festave të fundvitit

Gjatë mbledhjes së sotme të qeverisë u morën disa vendime të rëndësishme si Buxheti i Shtetit dhe shpërblimi për pensionistët. Gjithashtu, gjatë mbledhjes është vendosur se...

Blog 22:47 - 14 Dhjetor, 2019

Mos i neglizhoni/ 5 mënyra për të luftuar gripin

Gjatë stinës së ftohtë të dimrit, gripi është një fenomen i zakonshëm por jo i këndshëm. Nëse gripi ju mban mbërthyer dhe doni të lehtësoheni sa...

Politikë 10:50 - 31 Tetor, 2019

Hyseni kundër shpalljes së 21 janarit si festë zyrtare/ Rëndon buxhetin e shtetit

Deputeti i PS-së Alket Hyseni është shprehu kundër caktimit të ditës së Kongresit të Lushnjes si festë zyrtare. Sipas Hysenit shprehet caktimi i një dite si...

Shpikja e fundit/ Si po hakmerret shoqja Besa me maturantët
Sociale 19:55 - 22 Shtator, 2019

Nesër, pushim apo mësim?/ Shahini merr vendimin pas tërmeteve

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka deklaruar se dita e hënë do të jetë pushim në shkollat në Tiranë, Elbasan dhe Durrës për shkak të tërmeteve....

Aktualitet 16:12 - 20 Maj, 2019

Po kërkoni punë?/ Ky është vendi ideal

Një nga vendet më të mira për të punuar në Britaninë e Madhe është kompania e marketingut “Reddico”. Në qoftë se bëhesh pjesë e satfit të...

Aktualitet 14:53 - 26 Prill, 2019

Fake News/ Të martën administrata kthehet në punë

Ditën e sotme disa portale kanë raportuar se administrata do të bëjë 5 ditë pushim, duke filluar nga dita e nesërme. Sipas këtyre raportimeve, administrata do...

Kryesore Show Biz 10:25 - 1 Prill, 2019

“Do të tërhiqem,kam nevojë për pushim”/Luana Vjollca habit me deklaratën

Moderatorja Luana Vjollca njoftoi sot se do të shkëputet për pak kohë nga televizioni. “Kam vendosur të tërhiqem për ca kohë… 12 vite pa ndalim… Kam...

Kryesore Show Biz 13:53 - 13 Mars, 2019

I pushuan nga puna ose ikën me sherr, 10 largimet e bujshme nga televizionet shqiptare

1.Largimi i Alesia Bamit nga Stop – Velina e Stop u largua papritur nga emisioni në janar të këtij viti. Alesia tregoi se e hoqën nga...

Aktualitet 21:17 - 22 Shkurt, 2019

Djegia e mandateve/ “Vendim i një ditë pushimi”

Pasi nuk pranoi të djegë mandatin e tij, deputeti Myslym Murrizi i qenë prezent në studion e emisionit “Repolitix” në Report TV ka zbuluar komunikimin e...

Kur nuk mban me uje pilafi
Aktualitet 23:58 - 12 Shkurt, 2019

Kur nuk mban më ujë pilafi/Këto shenja tregojnë se ke nevojë urgjente për pushim

Irritohesh shumë lehtë Nëse çdo gjë të bezdis edhe kur nuk ka arsye, nëse nuk je tolerant me të tjerët dhe ndjen nevojën që të izolohesh...

Kuriozitete 11:49 - 4 Shkurt, 2019

Femrat beqare mbi 30 vjeç marrin më shumë ditë pushimi!

Disa kompani në Kinë iu kanë dhënë punonjësve të tyre femra që janë beqare më shumë ditë leje. Gratë beqare që janë mbi moshën 30- vjeçare...

luana vjollca
Kryesore Show Biz 11:10 - 21 Janar, 2019

“Më në fund pushim dhe pa pikë grimi!” Luana duket si beb në këtë video!

Luana Vjollca është padiskutim një nga moderatoret më të dashura dhe më të komentuara. Shpeshherë ajo vihet në fokus të mediave rozë për pamjen e saj...

Kryesore Show Biz 11:25 - 12 Nentor, 2018

E pushuan nga puna live? Mesazhi i hidhur që mori balerina e emisionit “E diela shqiptare”

Balerinët e trupës së “E diela shqiptare” bashkë me koreografen Kozeta Bakiu vendosën që t’i bënin një surprizë një prej kolegëve të tyre, Xhenit. Kjo e...

Aktualitet 23:32 - 14 Shtator, 2018

Lindita Nikollës ‘i del ministria nga duart’/ Zbulohet skandali me mësuesit

Një skandal që prek Ministrinë e Arsmimit, e cila është nën drejtimin  e Lindita Nikollës, është zbuluar gjatë emisionit “Stop” në Tv Klan. Mësuese Fatbardha Alushaj...

Aktualitet 22:30 - 1 Nentor, 2017

Kompania jep ditë pushim për jo duhanpirësit

Një kompani në Japoni ka sjellë një ide kreative për të motivuar punonjësit e saj për të lënë duhanin. Piala Inc, një organizatë e bazuar në...

Aktualitet 14:31 - 23 Nentor, 2016

Qeveria e Kosovës shpall 28 nëntorin ditë pushimi

28 Nëntori, ditë pushimi edhe në Kosovë. Ka qenë Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ai i cili e ka propozuar që 28 nëntori, Dita e flamurit...

Aktualitet 13:51 - 17 Nentor, 2016

Tensionet në Kuvend/ Leskaj përjashton Flamur Nokën

Vijon tensioni në seancën plenare. Kryesuesja Valentina Leskaj, menjëherë pas pushimit 5-minutësh, është shprehur se deputeti i PD-së Flamur Noka do të përjashtohet nga seanca plenare...

Aktualitet 20:56 - 24 Korrik, 2016

Doganat thyjnë urdhrin e Ramës/ Të hënën në punë!

Drejtoresha e Doganave, Pranvera Fagu ka “thyer” urdhrin e Kryeministrit Rama dhe ka njoftuar se dita e nesërme për të gjithë doganierët do të jetë ditë...