Connect with Us

All posts tagged "punonjes"

Kronika 09:58 - 22 Tetor, 2020

Digjet gjatë natës makina e punonjësit të Ujësjellësit në Vlorë

Një makinë është djegur gjatë natës në Vlorë. Mësohet se makina është e një punonjësi të Ujësjellësit dhe dyshohet se zjarri ka qenë i qëllimshëm. Mjeti...

Incidenti në Landfillin e Sharrës/ Përfaqësuesit e PD kallzim në polici: Mafia e plehrave nuk do na trembë
Politikë 21:53 - 18 Tetor, 2020

Punonjësit e Landfillit të Sharrës përzënë demokratët/ Kompania koncesionare: I ftuam brenda

Dy përfaqësuesit e Partisë Demokratike Belind Këlliçi dhe Ina Zhupa, denoncuan ditën e sotme se punëtorët në Landfillin e Sharrës i kishin përzënë dhe nuk i...

Identifikohet një rast me Covid-19/ Ambasada e Shqipërisë në Romë pezullon përkohësisht shërbimet
Sociale 20:58 - 14 Tetor, 2020

Identifikohet një rast me Covid-19/ Ambasada e Shqipërisë në Romë pezullon përkohësisht shërbimet

Ambasada e Shqipërisë në Romë bën me dije se ditën e nesërme, Zyra Konsullore e saj do të pezullojë përkohësisht të gjitha shërbimet. Shkak për këtë...

Covid-19/ Ndërron jetën vetëm 1 pacient në Kosovë
Kronika 13:47 - 21 Shtator, 2020

Covid-19/ Infektohen punonjësja dhe oficeri i policisë gjyqësore

Një punonjëse dhe një oficer i policisë gjyqësore kanë rezultuar të prekur me Covid-19. Menjëherë 2 punonjesit janë karantinuar në shtëpi dhe ndërkohë pritet përgjigja për...

Ambasada shqiptare në Athinë njoftim për qytetarët/ Mos u paraqitni…
Sociale 13:25 - 16 Shtator, 2020

Ambasada shqiptare në Athinë njoftim për qytetarët/ Mos u paraqitni…

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë, njofton të gjithë qytetarët për mbylljen e ambjenteve të Ambasadës në kushtet e marrjes së informacionit në orët e...

Sociale 12:29 - 16 Shtator, 2020

Ambasada shqiptare në Athinë mbyll dyert/ Një punonjës rezulton pozitiv me Covid

Ambasada Shqiptare në Athinë është mbyllur për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi. Mësohet se një punonjës i ambasadës ka rezultuar pozitiv me Covid19. Ndërkohë...

Po ecte mbrapsht/ Makina përplas rëndë 14-vjeçarin dhe 2 mjete të parkuara
Kronika 17:25 - 27 Gusht, 2020

Tragjike në Berat/ Humb jetën në krye të detyrës, punonjësi i bashkisë

Një ngjarje e rëndë ka ndOdhur sot në Berat ku ka humbur jetën punonjësi i kësaj bashkie. Mësohet se shtetasi Sh.M., ka rënë nga lartësia teksa...

Transporti/ Si do të përfitojnë punonjësit pagën, sipas Paketës nr.3
Ekonomi 20:18 - 25 Gusht, 2020

Transporti/ Si do të përfitojnë punonjësit pagën, sipas Paketës nr.3

Drejtoria e tatimeve ka bërë të ditur procedurën për përfitimin e pagës ndihmë për sektorin e transportit. Kjo masë vjen pas vendimit të fundit sipas të...

Teknologji 13:27 - 21 Gusht, 2020

Shifra marramendëse/ Ja sa i paguan Spotify punonjësit e tij

Kompania paguan paga vjetore me gjashtë shifra për shumë drejtues të vjetër.Shërbimi suedez i transmetimit muzikor Spotify ka 299 milionë përdorues aktivë mujor, duke e bërë...

Shëndeti 10:51 - 19 Gusht, 2020

Beteja me Covid-19/ Franca merr masa të rrepta

Franca do të bëjë maskat e fytyrës të detyrueshme në shumicën e vendeve të punës, pasi ajo merret me një ringjallje në rastet e koronavirusit. Rregulli...

Shifra të larta të infektuarish/ Facebook lejon punëtorët të punojnë nga shtëpia deri në korrik të 2021-it
Bota 19:50 - 9 Gusht, 2020

Shifra të larta të infektuarish/ Facebook lejon punëtorët të punojnë nga shtëpia deri në korrik të 2021-it

Rrjeti më i madh në botë në internet, Facebook lejon punonjësit e tij të punojnë nga shtëpia të paktën deri në korrik të vitit 2021, për...

Horoskopi 15:55 - 9 Gusht, 2020

Punonjës të thjeshtë apo menaxherë të suksesshëm/ Zbuloni se çfarë preferojnë gratë sipas shenjës së horoskopit

1) Dashi Shenja është mjaft impulsive, siç dihet. Gratë e shenjës janë të prirura të ndërmarrin karrierë sipërmarrëse ose, të paktën, nuk kanë frikë të përfshihen...

Pas kritikave dhe sulmeve të shumta/ Tik Tok planifikon të shtojë 10 mijë vende pune në SHBA
Teknologji 12:18 - 22 Korrik, 2020

Pas kritikave dhe sulmeve të shumta/ Tik Tok planifikon të shtojë 10 mijë vende pune në SHBA

Tik Tok tha të martën se po planifikon të krijojë 10,000 vende pune në Shtetet e Bashkuara gjatë tre viteve të ardhshme, një rritje e konsiderueshme...

Infektohen me koronavirus 6 punonjës të Kadastrës
Shëndeti 19:20 - 19 Korrik, 2020

Infektohen me koronavirus 6 punonjës të Kadastrës

6 punonjës të Kadastrës së Fierit janë infektuar me Covid-19. CNA.al mëson se, 6 nëpunonësit e Kadastrës kanë bërë testimet dhe kanë rezultuar pozitivë. Rastet janë...

Gjiganti i teknologjisë bën veprimin e papritur/ Dërgon testet për Coronavirus në shtëpitë e punonjësve
Teknologji 12:30 - 14 Korrik, 2020

Gjiganti i teknologjisë bën veprimin e papritur/ Dërgon testet për Coronavirus në shtëpitë e punonjësve

Punonjësit e Apple mund të bëjnë testin për Coronavirusin pa patur nevojën të dalin nga shtëpia. Gjiganti i teknologjisë, do të dërgojë kompletin e testeve në...

Tjetër i infektuar në radhët e policisë/ Konfirmohet me koronavirus një punonjës në Elbasan
Shëndeti 22:45 - 13 Korrik, 2020

Tjetër i infektuar në radhët e policisë/ Konfirmohet me koronavirus një punonjës në Elbasan

Covid-19 ka prekur një tjetër punonjës në drektorinë e Policisë së Elbasanit. Mësohet se shefi i policimit në komunitet ka bërë tamponin dhe ka rezultuar pozitiv...

Mediat kineze akuzojnë SHBA: “Po përpiqen të vjedhin Tik Tok”
Teknologji 15:47 - 13 Korrik, 2020

“Sulmi” i radhës ndaj Tik Tok/ Amazon u kërkon punonjësve të fshijnë aplikacionin

Amazon bëri bujë të premten duke iu kërkuar punonjësve të hiqnin Tik Tok nga pajisjet e tyre, vetëm për të njoftuar disa orë më vonë se...

Sociale 11:05 - 7 Korrik, 2020

Video-“Drejtuesit e Albpetrol abuzojnë me pagat e administratës”/ Punonjësit në protestë

Ish deputeti i PD, Luan Bacci ka publikuar video nga protesta e punonjësve të Albetrol.  Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë me...

Makina përplas motorin/ Humb jetën një person
Kronika 18:48 - 4 Korrik, 2020

Plagosen dy punonjës policie në Orikum

Dy punonjës policie kanë mbetur të plagosur pasditen e sotme në Orikum. Motori me të cilin ata udhëtonin ka dalë nga rruga, e për rrjedhoje dy...

Situata e vështirë nga Covid/ Shehu i prerë: Vendit i duhet një asistencë e gjerë ndërkombëtare
Sociale 11:16 - 4 Korrik, 2020

Koronavirusi hyn në Bashkinë e Kavajës/ Infektohen 6 punonjës

Ministria e shëndetësisë raportoi se ditën e sotme janë konfirmuar positive me Covid gjashtë persona në qytetin e Kavajës. Sipas Abc News, gjashtë rastet pozitive i...

74 raste të reja me Covid në shtetin fqinj/ Humbin jetën 3 pacientë
Sociale 14:15 - 3 Korrik, 2020

U konfirmua një punonjës me Covid 19/ Mbyllet minibashkia në Tiranë

Minibashkia numër 2 në Tiranë ka mbyllur dyert për shkak të infektimit të një prej punonjësve me Covid 19. Një punonjës i kësaj minibashkie ka rezultuar...

Infektohet me Covid-19, punonjësi i OSHEE-së në Korçë
Sociale 11:51 - 2 Korrik, 2020

Infektohet me Covid-19, punonjësi i OSHEE-së në Korçë

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 2 raste të reja me Covid-19 në Korçë. Bëhet me dije që kanë rezultuar pozitivë me koronavirus një punonjës...

2 mësues gjimnazi infektohen me koronavirus në Elbasan dhe Cërrik
Sociale 11:23 - 2 Korrik, 2020

Ushtronin kontrolle për respektimin e masave anti-covid/ Infektohen 3 punonjës të ISHSH dhe një i AKU-së

Katër raste të reja janë konfirmuar në Durrës të infektuar me COVID-19. Mësohet se janë infektuar ata persona, që ushtrojnë kontrolle mbi subjekte e biznese të...