Connect with Us

All posts tagged "punimet"

Aktualitet 17:12 - 6 Maj, 2020

Rrugët e lëna rrugëve/ Si gënjeu publikisht kryeministri për aksin Qukës-Qafë Plloçë

Aksi rrugor Qukës –Qafë Plloçë i gjatë 43,4 km, prej shumë kohësh nuk po mbaron së ndërtuari edhe pse ka pothuajse një dekadë që premtohet. Një...

Denoncim 19:22 - 30 Tetor, 2019

Denoncimi-Punimet vijojnë/ Rama mashtroi për hidrocentralin e Holtës

Punimet për ndërtimin e hidrocentralit të Holtës, që cënojnë rendë natyrën e përfshirë në listën e zonave të mbrojtura të Ministrisë së Turizmit, janë duke vijuar...

Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj
Aktualitet 14:49 - 30 Maj, 2019

Foto-Bulevardi i ri i Tiranës/ Provë e dështimit të Erion Veliajt

Në shtator të vitit 2013, Bashkia e Tiranës inauguroi nisjen e punimeve për ndërtimin e bulevardit të ri, i cili do të ishte një zgjatim i...

Aktualitet 18:56 - 25 Mars, 2019

Punimet në ByPass-in e Vlorës/ Pritet të përfundojë para afatit

Bypass-i i Vlorës është realizuar në 17% të saj, ndërkohë që po punohet në gjurmën e rrugës, e cila është gati e përfunduar. Deri tani janë...

perfundojne punimet ne aksin tirane durres
Aktualitet 18:06 - 27 Janar, 2019

Foto- Përfundojnë punimet/ Hapet autostrada Tiranë-Durrës

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar përfundimin e punimeve përgjatë aksit Tiranë-Durrës. Sipas ARRSH, përfundimi i punimeve u bë brenda afateve të përcaktuara dhe që nga sot...

autostrada tirane-durres
Aktualitet 17:36 - 26 Janar, 2019

Punimet në autostradën Tiranë-Durrës/ ARRSH jep njoftimin e rëndësishëm

Punimet në autostradën Tiranë-Durrës janë mbyllur dhe në orën 17:30 rruga është hapur. Prej kësaj ore në këtë aks rrugor ëhstë bërë e mundur qarkullim i ...

perfundojne punimet ne aksin tirane durres
Aktualitet 10:37 - 26 Janar, 2019

Punime në rrugën Tiranë-Durrës/ Si devijohet qarkullimi

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se në kuadër të punimeve në segmentin rrugor Tiranë-Durrës, tek CityPark dhe Ford, do të ketë devijim të qarkullimit të...

Aktualitet 14:55 - 22 Janar, 2019

Rama inspekton punimet/ Autostrada Tiranë-Elbasan drejt përfundimit

Kryeministri Edi Rama pas vizitës që kishte në Elbasan, ka zhvilluar edhe një inspektim në autostradën Tiranë –Elbasan, në të cilën po vijojnë punimet intesivisht. Në këtë...

Aktualitet 19:42 - 3 Janar, 2019

Kongresi i 116-të i SHBA-ve nis punimet

Kongresi i 116-të i Shteteve të Bashkuara nis punimet të enjten, pasi 535 anëtarët e tij të bëjnë zyrtarisht betimin. Kongresi i ri do të bëjë...

Aktualitet 10:58 - 30 Tetor, 2018

Fotot ekskluzive-Veliaj braktis investimet/ Pamjet si në luftë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj përtej propagandës në media, si djali “punëtor” që po shndërron kryeqytetin, në fakt në realitet duket të jetë krejt tjetër. CNA.al...

parlamenti i shqiperise
Aktualitet 08:29 - 3 Shtator, 2018

Kuvendi hap sot dyert/ Zbardhet rendi i ditës

Kuvendi do të hapë dyert ditën e sotme në orën 17:00. Në të dyja kampet politike pritet një ditë e ngjeshur. Në orën 09:00 kryeministri Edi...

Aktualitet 09:47 - 1 Korrik, 2018

Pas aksit Tiranë-Durrës/ Bllokohet një tjetër segment rrugor

Pas përfundimit të  segmetit  rrugore Tiranë-Durrës, Autoriteti rrugor Shqiptar ka njoftuar se do të ndërhyjë në një tjetër segment rrugor. Nesë, pra ditën e hënë do...

Kryesore 08:52 - 26 Qershor, 2018

Sërish punime në autostradën Tiranë-Durrës/ Ja si devijohet qarkullimi

Ka nisur sot faza e pestë e punimeve në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se prej orës 06:00 të mëngjesit të sotëm kanë nisur punimet në segmentin rrugor...

Aktualitet 09:15 - 18 Qershor, 2018

Rifillojnë punimet në autostradën Tiranë-Durrës/ Si devijohet qarkullimi i automjeteve

Punimet për riparimin e autostradës Tiranë-Durrës kanë kaluar sot në fazën e tretë. Që prej orës 06:00 të ditës së sotme, segmenti i autostradës që është përfshirë nga...

Aktualitet 12:40 - 17 Qershor, 2018

Ndërtimi i Rrugës së Arbrit/ Në Dibër festojnë ende pa filluar punimet

Me flamuj, tambure dhe muzikë. Kështu ka nisur dita në qyteti verilindor Peshkopisë, ku prej dy ditësh është zhvendosur edhe Kryeministri Rama sëbashku me stafin e...

Aktualitet 14:49 - 16 Qershor, 2018

Punimet në autostradën Tiranë-Durrës/ Të hënën devijohet sërish kalimi

Të Hënën në orën 06:00 të mëngjesit, riparimi i asfaltit në aksin Tiranë–Durrës në kuadër të projektit të mirëmbajtjes me performance të Bankës Botërore, do të...

Aktualitet 11:22 - 23 Tetor, 2017

Partia Demokratike bojkoton punimet e Komisioneve Parlamentare

Partia Demokratike ka marrë vendimin për bojkotimin e punimeve të Komisioneve Parlamentare në Kuvend. Burime nga selia blu thanë se ky është hapi i parë ndaj...

Aktualitet 17:06 - 26 Gusht, 2017

Foto ekskluzive/ Lin-Pogradec, rruga që nuk përfundoi kurrë

Punimet në aksin kombëtar Lin-Pogradec vazhdojnë ende, edhe pse ky projekt ka nisur që para 4 vitesh, kur erdhi në pushtet Rilindja. Ndërtimi i kësaj rruge...

Aktualitet 11:04 - 16 Gusht, 2017

Punimet e papërfunduara në rrugën e Kombit rrezikojnë të rrisin koston e koncesionit me miliona euro

Aplikimi i pagesës për udhëtimin në rrugën e Kombit, si rezultat i dhënies së saj me koncesion, do të vonohet më shumë se parashikimet për shkak...

Aktualitet 09:18 - 26 Shkurt, 2017

Foto-Ekskluzive/ Fadromat rikthehen në rrugë/Çfarë do i ndodhë plazhit të Pogradecit?

Kanë rinisur punimet për ndërtimin e rrugës hyrëse në qytetin e Pogradecit. Në fotot e siguruara nga CityNews duket se ka rifilluar puna masive për zbatimin...

Aktualitet 11:42 - 24 Janar, 2017

Gjirokastra në terr/ Shkak punimet në rrjet

Për shkak të punimeve në rrjet, Gjirokastra prej orëve të para të ditës ka mbetur në terr. Burimet bëjnë me dije se prej orës 06:00 të...

Aktualitet 20:22 - 20 Nentor, 2016

Mbyll punimet Samiti i Diasporës/ Meta: Drejtësia e pavarur, sfidë e përbashkët

Mbyll punimet Samiti i Diasporës. Në mbyllje të tij, Kryetari i Kuvendit Ilir Meta tha se është çasti për të shprehur një detyrim ndaj shqiptarëve që...

Aktualitet 11:09 - 5 Maj, 2015

Skandali me autostradën Tiranë – Elbasan/Peng i papërgjegjshmërisë 10% punime në dy vite

Tiranë-Elbasan një nga investimet më madhore në Shqipëri në 25 vitet e demokracisë, po ecën më rritme qesharakë dhe ka ngelur peng i papërgjegjshmërisë. Pas rrugës...