Connect with Us

All posts tagged "punime"

“Edhe kërmilli do kishte arritur në Korçë”/ Qytetarët i hakërrehen Ramës për rrugën Qukës–Qafë Plloçë
Politikë 12:19 - 8 Korrik, 2020

“Edhe kërmilli do kishte arritur në Korçë”/ Qytetarët i hakërrehen Ramës për rrugën Qukës–Qafë Plloçë

Rruga Qukës–Qafë Plloçë, është një projekt strategjik i nisur rreth një dekadë më parë, por që në fakt sot pas 7 vitesh nga tenderimi, ajo që...

Denoncim 11:34 - 28 Maj, 2020

Video-Masakra në zonat turistike në Shqipëri vazhdon

CNA.al ditë pas dite ka raportuar problematika të ndryshme që fillojnë në Gjirin e Lalzit, shkojnë në Durrës, në Lezhë , në Vlorë por edhe në...

Politikë 14:49 - 20 Maj, 2020

Miratohet kalendari i punimeve të Kuvendit/ Seancat me rregullat për COVID, zgjaten në 3 orë

Tre seancat e ardhshme të Kuvendit dhe deri në korrik do të zhvillohen nga 3 orë duke vijuar me masat dhe standartet për mos lejuar përhapjen...

Sociale 13:09 - 7 Prill, 2020

Vijon puna për Bypass-in e Fierit/ Rama: Synohet përfundimi sa më shpejt i kësaj vepre

Kryeministri Edi Rama bën me dije se në Bypassin e Fierit po vijojnë punimet normalisht. Rama thekson se synohet përfundimi i kësaj vepre infrastukturore sa më...

Sociale 16:22 - 3 Prill, 2020

Koronavirusi nuk ndal punimet/ Fillon ndërtimi i brezit urban të bregdetit të Sarandës

Kryeministri Edi Rama bën me dije se ka rinisur puna për ndërtimin e brezit urban të bregdetit të Sarandës. Punimet për ndërtimin e këtij brezi kanë...

Lajme 15:15 - 28 Shkurt, 2020

Punimet te “Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja”/ Plani i Ri për të menaxhuar trafikun në këtë aks

Autoriteti rrugor Shqiptar ka prezantuar Planin e Ri të Menaxhimit të Trafikut gjatë punimeve në segmentin rrugor “Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja” faza 1. Për lëvizjet e...

Sociale 19:51 - 2 Shkurt, 2020

Punime në rrjet/ Ja zonat e Tiranës që do mbeten pa energji elektrike

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar se në datat 3, 4, 5 dhe 6 do të ketë stakime të energjisë në Tiranë. Sipas njoftimit...

Lajme 16:50 - 15 Janar, 2020

Punime në rrjet/ Disa zona të Tiranës nesër pa energji elektrike

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar se disa zona të Tiranës do të mbeten pa energji elektrike. Shkëputja e energjisë elektrike do të jetë...

Sociale 12:06 - 12 Janar, 2020

Punimet te Unaza e Madhe/ Autobusët e rretheve jo më tek Dogana dhe “Pallati i Sportit”

Ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, autobuset e rretheve nuk do të jenë më tek stacioni pranë rrethrrotullimit në Laprakë dhe as në stacionin përballë Pallatit...

Sociale 18:34 - 26 Nentor, 2019

Vijojnë lëkundjet e forta/ Bllokohet për pak minuta puna e kërkim-shpëtimit

Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë ne vend pak minuta më parë. Bëhet fjalë për një tërmet me magnitudë 3.7 ballë me epiqendër në detin Adriatik...

Lajme 10:03 - 20 Tetor, 2019

Punime në aksin Kashar-Rinas/ Si do të bëhet kalimi i automjeteve

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka filluar punimet në aksin rrugor Kashar-Rinas. Punimet konsistojnë: – në përmirësimin e sinjalistikës hotizontale dhe vertikale; – vendosjen e barrierave mbrojtëse metalike;...

Dëmtohet rrjeti elektrik/ Një pjesë e Tiranës mbetet pa energji elektrike, ja zonat
Sociale 16:56 - 9 Shtator, 2019

Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE), ka njoftuar të tjera ndërprerje të energjisë elektrike në Tiranë. Shkëputja do të bëhet nesër me 10 shtatorë për shkak...

Sociale 17:26 - 19 Gusht, 2019

Punimet në rrugë/ Trafik i rënduar në Fushë-Krujë, 5 kilometër radha e makinave

Një situatë e rënduar me qarkullimin e atumjeteve është krijuar pasditen e sotme në aksin rrugor Vorë -Rinas-Fushë- Krujë. Radha e makinave shkon mbi 15 kilometra,...

Dëmtohet rrjeti elektrik/ Një pjesë e Tiranës mbetet pa energji elektrike, ja zonat
Sociale 18:19 - 25 Korrik, 2019

Punime ne rrjet/ Tirana dy ditë pa energji elektrike, ja zonat

OSHEE ka njoftuar ndërprerjen e energjisë elektrike në disa zona në Tiranë për dy ditët në vazhdim, me datë 26 dhe 27 korrik. Sipas OSHEE-së, ndërprerja e...

Dëmtohet rrjeti elektrik/ Një pjesë e Tiranës mbetet pa energji elektrike, ja zonat
Aktualitet 18:40 - 11 Korrik, 2019

Punimet në rrjet/ Tirana dy ditë pa energji elektrike, ja zonat

OSHEE ka njoftuar ndërprerjen e energjisë elektrike në Tiranë për dy ditët në vazhdim, me datë 12 dhe 13 korrik. Sipas njoftimit të OSSHE, ndërprerja do...

Dëmtohet rrjeti elektrik/ Një pjesë e Tiranës mbetet pa energji elektrike, ja zonat
Aktualitet 19:01 - 31 Maj, 2019

Punimet në rrjet/ Tirana 6 orë pa energji elektrike nesër, ja zonat

Për shkak të disa punimeve që do të kryhen në disa kabina, nesër në disa zona të Tiranës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për...

Aktualitet 17:11 - 16 Maj, 2019

OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona të kryeqytetit

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka njoftuar ndërprerjen e energjisë elektrike në disa zona të kryeqytetit. Sipas njoftimit, për shkak të punimeve për rikonstruksionin...

nderprerja e energjise
Aktualitet 18:15 - 15 Maj, 2019

Punimet në rrjet/ Tirana 8 orë pa energji elektrike

OSHEE ka njoftuar se me 17 maj disa zona në Tiranë do të mbesin pa energji elektrike. Ndërprerja e  energjisë elektrike do bëhet për shkak të...

Aktualitet 09:10 - 4 Prill, 2019

OSHEE bën njoftimin e rëndësishëm/ Zonat që do mbesin pa energji

Në disa zona të Tiranës, sot dhe nesër përgjatë orarit nga ora 08:00-16:00m, do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Ndërprerja vjen për shkak të punimeve...

Aktualitet 08:13 - 25 Mars, 2019

OSHEE bën njoftimin e rëndësishëm/ Zonat që mbesin sot pa energji

OSHEE bën të ditur se në për shkak të remonteve, disa zona të Tiranës, Fierit, Vlorës dhe Skraparit, do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike, duke...

Komentet e qytetareve, Rama, bonusi i bebeve
Aktualitet 15:29 - 13 Shkurt, 2019

Bllokimi i autostradës/ Zbulohet skenari i Ramës

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka thënë sot se kryeministri Edi Rama është duke u munduar më çdo mënyrë që t’i pengojë shqiptarët...

Aktualitet 20:04 - 23 Janar, 2019

Punime në nënstacion/ Këto zona do mbesin pa energji për dy ditë

Energjia elektrike do të ndërpritet gjatë intervalit kohor 08:00-15:00 në datat 24-25 janar, në disa lagje të qytetit të Laçit. Ky lajm u njoftua nga OST,...

Aktualitet 11:14 - 7 Dhjetor, 2018

Megaskandali/ ARRSH ndërpret punimet në Unazën e Re

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka reaguar pas megaskandalit të publikuar mbrëmjen e djeshme në  lidhje me falsifikimet e kompaninsë Dunëell Haberman (kompania mëmë e DH Albania), e...