Connect with Us

All posts tagged "pune"

Alarmi nga Covid/ Belgjika thërret në punë edhe mjekët e infektuar nga Covid
Bota 11:21 - 27 Tetor, 2020

Alarmi nga Covid/ Belgjika thërret në punë edhe mjekët e infektuar nga Covid

Mjekët e dhjetë spitaleve të Liege, në Belgjikë, janë thirrur të jenë në punë dhe nëse janë pozitivë me Covid-19. Mjafton që ata të jenë asimptomatikë...

“Kontrata për inceneratorët u bë brenda ditës”/ Ahmetaj: Janë katër muaj punë
Politikë 23:13 - 22 Tetor, 2020

“Kontrata për inceneratorët u bë brenda ditës”/ Ahmetaj: Janë katër muaj punë

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, u pyet mbrëmjen e sotme lidhur me kontratën e inceneratorëve, e cila sipas gazetarit Mentor Kikia është bërë brenda...

“Nuk doja t’i hyja biznesit”/ Zbërthehet Yuri Kim: Ja si e fillova diplomacinë
Politikë 21:29 - 22 Tetor, 2020

“Nuk doja t’i hyja biznesit”/ Zbërthehet Yuri Kim: Ja si e fillova diplomacinë

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka treguar mbrëmjen e sotme se si e ka filluar diplomacinë. Ajo rrëfeu se nuk kishte në plan të...

Kallëzimi i 2-të brenda një jave/ PD padit sërish Veliaj për shpifje
Politikë 16:56 - 21 Tetor, 2020

“Nuk i mjafton puna që ka bërë”/ Shkrimtari ngre shqetësimin: Si Veliaj po përdor emrat e njohur publikë?

Shkrimtari dhe poeti, Bardhyl Londo ka reagur pas “pëdorimit” të emrave të njohur të televizonit nga kryebashkiaku Erion Veliaj. Londo thekson se, Veliajt nuk i mjafton...

Vijon pastrimi i Plazhit të Fortesave/ Bashkia Pogradec: Sezonin e ardhshëm veror do kemi…
Lajme 18:41 - 20 Tetor, 2020

Vijon pastrimi i Plazhit të Fortesave/ Bashkia Pogradec: Sezonin e ardhshëm veror do kemi…

Bashkia Pogradec prej disa ditësh po punon për pastrimin dhe më pas rehabilitimin e plotë të Plazhit të Fortesave. Në faqen zyrtare, Bashkia Pogradec paralajmëron se...

Gazment Bardhi: Sondazhet e nxjerrin PD me më shumë vota se sa PS
Politikë 22:48 - 19 Tetor, 2020

“Inceneratori i Elbasanit ka punuar vetëm 22 ditë”/ Bardhi: Në 10 ditë është ndezur vetëm dy herë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi, deklaroi pak më parë se inceneratori i Elbasanit nuk punon. Teksa komentoi videon e publikuar nga kreu i...

PD e paditi/ Lefter Koka: Nuk jam penduar që kam firmosur për inceneratorët, punët bëhen me para
Politikë 21:29 - 19 Tetor, 2020

PD e paditi/ Lefter Koka: Nuk jam penduar që kam firmosur për inceneratorët, punët bëhen me para

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, ka folur sot për padinë e ngritur ndaj tij nga Partia Demokratike për inceneratorët. Koka pretendon se akuzat e Partisë Demokratike...

Identifikohet një rast me Covid-19/ Ambasada e Shqipërisë në Romë pezullon përkohësisht shërbimet
Sociale 16:14 - 15 Tetor, 2020

Pezulloi shërbimet pas një rasti me Covid-19/ Ambasada shqiptare në Romë jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada e Shqipërisë në Romë bën me dije se Zyra Konsullore do të rifillojë shërbimin nesër, më 16 tetor 2020, në oraret 08:00-20:00. Shërbimi do të...

Horoskopi javor, 12-19 Tetor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës
Horoskopi 10:58 - 11 Tetor, 2020

Horoskopi javor, 12-19 Tetor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës

Dashi Për disa përfaqësues të kësaj shenje të zodiakut, java parashikon një vendim në lidhje me ndryshimin e shtëpisë ose angazhimin në një çështje ligjore /...

“Paskemi qenë të dy në të njëjtin vend sot”/ Braçe-Bashës: Unë isha për punë e ti Lyl për llafe
Politikë 22:33 - 9 Tetor, 2020

“Paskemi qenë të dy në të njëjtin vend sot”/ Braçe-Bashës: Unë isha për punë e ti Lyl për llafe

Zëvendëskryeministri Erion Braçe dhe kreu i PD Lulzim Basha, sot qenë në të njëjtin vend dhe këtë e bën me dije Braçe. Zv.kryeministri në një postim...

Njihuni me 4 shenjat më me fat të horoskopit
Horoskopi 10:59 - 4 Tetor, 2020

Horoskopi javor, 05-12 Tetor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës

Dashi Do të jeni nën ndikimin e dridhjeve të ngadalta, të cilat do të ndikojnë në punët e tyre profesionale dhe të biznesit. Sidoqoftë, fati do...

Bota 09:50 - 4 Tetor, 2020

U infektua me Covid/ Trump tregon gjendjen shëndetësore përmes një videomesazhi

Presidenti amerikan Donald Trump, ka publikuar një video në “Twitter”, në të cilën jep detaje për gjendjen e tij shëndetësore. Trump sqaron se shëndeti i tij...

Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni surprizat që ju presin këtë të shtunë dhe të dielë
Horoskopi 10:20 - 27 Shtator, 2020

Puna/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju këtë javë

Dashi Java do të jetë e favorshme për një ekuilibër të arritjeve tuaja të mëparshme profesionale. Ata që ndihen të pakënaqur do të jenë në gjendje...

Sociale 22:02 - 25 Shtator, 2020

Qytetari aksidentohet në punë/ Mjekët e komisionit të KEPM-it e sorollasin

Edison Lela është një banor i Burrelit dhe i është drejtuar emisionit “Stop” për një problem që ka me spitalin e këtij qyteti. Lela ka bërë...

Byroja Kombëtare e Hetimit
Aktualitet 15:05 - 18 Shtator, 2020

Gara për hetuesit e BKH/ Hajnaj: Bëhuni pjesë e ekipit të ri që do hetojë korrupsionin e krimin e organizuar

Kryetarja e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Aida Hajnaj, iu bën thirrje të gjithë atyre që plotësojnë kriteret të aplikojnë për t’u bërë pjesë e kësaj strukture...

Sociale 22:35 - 17 Shtator, 2020

E mban në punë dhe s’i jep rrogën/ Ekonomistja: Mori pagën e luftës, ishte në provë

Iris Qerana është një qytetar që punon fshatin Pezë Helmes, i cili i është drejtuar emisionit Stop për një problem që ka me kompaninë ku punon....

Video-Skandaloze/ Presidenti Meta përfshihet zyrtarisht në fushatë zgjedhore
Politikë 16:51 - 17 Shtator, 2020

Meta i kthehet punës pas pushimeve/ Paralajmëron konferencë për shtyp

Ilir Meta ka përmbyllur pushimet dhe i është rikthyer punës si president i Republikës. Mësohet se Meta do të mbajë nesër një konferencë për shtyp, që...

Vijon saga e mashtrimeve të Ilda Kërkapit/ I mori 2250 € burrit të parukieres, do e fuste shofer në Prokurori
Politikë 21:18 - 16 Shtator, 2020

Vijon saga e mashtrimeve të Ilda Kërkapit/ I mori 2250 € burrit të parukieres, do e fuste shofer në Prokurori

Nuk ka të ndalur saga e mashtrimeve financiare, të kryera nga Ilda Kërkapi, e afërmja e ish-kryeprokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla. Kërkapi një studente ekonomiku, që...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Topalli tregon çfarë do ndodhte nëse opozita do kishte një drejtim të ri
Politikë 18:57 - 14 Shtator, 2020

Topalli tregohet e sinqertë/ Kam gabuar që besova te disa persona

Ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, e ka pranuar pasditen e sotme se gjatë karrierës politike ka bërë edhe gabime. Në një intervistë për emisionin “Hard Talk”,...

Aktualitet 12:55 - 14 Shtator, 2020

Akuza për korrupsion/ Pritet vendimi i KLGJ për gjyqtaren Margjeka

Këshilli i Lartë Gjyqësor do të zhvillojë ditën e sotme mbledhjen e saj të radhës që pritet të mbahet sot në orën 14:00. Në mbledhje pritet...

Politikë 15:09 - 13 Shtator, 2020

“Aktrimi” pranë familjes së Manjola Cakonit/ Grida Duma del dy herë bllof

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur përmes një video akuzave të PD në lidhje me rastin e Manjola Cakonit, e cila humbi burrin dhe vajzën në...

Formojnë dyshen perfekte/ Këto janë shenjat më të përputhshme të horoskopit
Horoskopi 12:24 - 13 Shtator, 2020

Dashuria, puna dhe financat/ Horoskopi javor, 14-21 Shtator

Dashi Dashuria: Punoni shumë në ndjenjat tuaja, në mënyrë që të keni gjithmonë një ide të qartë se çfarë ndjeni ndaj njerëzve përreth jush . Nëse...

Kanë shumë vetëbesim/ Shenjat e horoskopit që pretendojnë se janë më të mirët
Horoskopi 10:38 - 13 Shtator, 2020

Surprizat që ju presin në vendit tuaj të punës/ Parashikimet e yjeve për javën e ardhshme

Dashi Gjatë këtyre shtatë ditëve, vështirësitë janë të mundshme me punën që duhet të përfundoni brenda javës së punës. Ju do të duhet të kërkoni ndihmë...