Connect with Us

All posts tagged "puke"

Kronika 10:38 - 17 Nentor, 2019

Operacioni në Nikël/ “Lokalizimi” arreston dy persona

Në vijim të operacionit “Lokalizimi” kapen dhe ndalohen dhe dy bashkëpunëtorët e tjerë. Nga strukturat e Komisariatit të Policisë Pukë në bashkëpunim me forcat e Komisariatit...

Kronika 13:23 - 6 Tetor, 2019

Drogë dhe municione luftarake të fshehura në pyll/ Arrestohen tre persona në Pukë

Tre persona janë arrestuar në qytetin e Pukës  pasi akuzohen për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike e kryer në bashkëpunim” dhe “Mbajtja pa leje e...

Denoncim 09:35 - 11 Shtator, 2019

Foto-“Kjo është masakër ç’njerëzore”/ Si Rama dhe Shahini ndëshkojnë nxënësit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot mesazhin e një qytetari, i cili denoncon kushtet çnjerëzore në të cilat do të hapë dyert për nxënësit këtë vit...

Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat
Aktualitet 12:55 - 10 Prill, 2019

Dy prindërit u dogjën në banesë/ MSH, masa për mbështetjen e katër fëmijëve

Një ngjarje e rëndë ndodhi disa ditë më parë në një fshat të Pukës, ku një çift humbi jetën pas një zjarri në banesë, duke lënë...

Aktualitet 16:24 - 8 Prill, 2019

Ngjarja e rëndë në Pukë/ Flet 82 vjeçari: Thirra nusen dhe djalin po kishin ndërruar jetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Pukë, ku një banesë u përfshi nga flakët dhe për pasojë një çift humbën jetën. Çifti...

Aktualitet 14:17 - 23 Shkurt, 2019

Foto-Shkuan për një predhë/ E pabesueshme çfarë u gjet në Pukë

Një ditë më parë në mdia u publikua një lajm, sipas së cilit një predhë ishte gjetur nga punonjësit e gjelbërimit në Pukë. Ndërkohë, ka reaguar...

Aktualitet 10:37 - 10 Shkurt, 2019

Vrasja e 30-vjeçarit në Pukë/ Arrestohet autori

25-vjeçari Enderis Dodaj, që dyshohej për vrasjen e 30-vjeçarit Petrit Biba, është arrestuar mëngjesin e sotëm. Dodaj vrau me armë zjarri, më 8 shkurt 2019, në...

Aktualitet 22:17 - 8 Shkurt, 2019

Ngjarje e rëndë/ Ndërron jetë në spital i plagosuri nga Puka

Rreth një orë më parë në media u raportua për plagosjen me armë zjarri të shtetasit Petrit Biba 30 vjeç. Ndërkohë mësohet se në këto momente...

liqeni i ngrire ne puke
Aktualitet 10:50 - 20 Janar, 2019

Ngrin liqeni artificial/ Bashkia u bën apel banorëve

Bashkia e Pukës u ka bërë apel të gjithë qytetarëve që të mos lejojnë fëmijët të hipin në liqenin e ngrirë. Në një njoftim të Bahkisë...

Aktualitet 16:29 - 24 Tetor, 2018

Shpërdoroi detyrën/ Zyrtari i Ramës kapet mat

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale, denoncimin e një qytetari nga Puka. Në denoncim thuhet, se Drejtori i Shëndetit Publik të Pukës, Gjelosh Kasa,...

Aktualitet 18:39 - 11 Tetor, 2018

Fiks-Fare paralajmëron skandalin/ Bashkia e Pukës shkel ligjin me këmbë

Mbrëmjen e sotme emisioni “Fiks-Fare” do të paraqesë një tjetër skandal. Këtë radhë në skandal është e përfshirë një firmë në Pukë, e cila pret pa...

Aktualitet 09:31 - 10 Shtator, 2018

Pistoletën në kokë rojes/ Grabitet miniera në Pukë

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur gjatë natës së mbrëmshme në minierën e Munellës, në Pukë. Mësohet se persona ende të paidentifikuar kanë kërcënuar me...

helikopteri i siptalit duke transportuar paciente
Aktualitet 19:29 - 26 Gusht, 2018

U përplas me barrierat anësore/ I riu dërgohet me urgjencë drejt Tiranës

Një makinë mëngjesin e sotëm, ka dalë nga rruga dhe është përplasur me barrierat anësore. Ngjarja është regjistruar në fshatin Dedaj të Pukës. Si pasojë e...

Aktualitet 17:16 - 9 Gusht, 2018

Zjarr në Pukë/ Dhjetra zjarrëfikëse drejt vendngjarjes

Një vatër zjarri është regjistruar pak momente më parë  në një zonë pyjore në fshatin Dush të Pukës. Mësohet flakët, të ndihmuara nga era, po përhapen...

Aktualitet 22:45 - 27 Korrik, 2018

Breshëri plumbash ndaj furgonit/ Zbardhet shkaku

Policia ka zbardhur shkakun e ngjarjes së rëndë të regjistruan në Fierzë të Pukës, ku një 49 vjeçar qëlloi me breshëri plumbash drejt një furgoni. Burime...

Aktualitet 18:28 - 20 Mars, 2018

Dorëhiqet nga Këshilli Bashkiak i Fushë-Arrëzit kreu i PD në Pukë

Dorëhiqet nga Këshilli Bashkiak i Fushë Arrëzit kreu i Partisë Demokratike të Pukës, Prel Gjoni. Gjoni në zgjedhjet e pushtetit vendor ishte kryesues i listës se...

Sociale 14:38 - 19 Shkurt, 2018

Britma dhe lot në zyrën e Përmbarimit/ Çfarë po ndodh në Pukë?

Zyra e Përmbarimit në Pukë është rrethuar nga forca të shumta policia mëngjesin e sotëm. Shkak për këtë situatë të pazakontë është bërë ekzekutimi i një...

Kronika 19:20 - 15 Shkurt, 2018

Shembje masive gurësh e dherash/ Bllokohet rruga për në Fushë-Arrëz

Shembje masive gurësh dhe dherash raportohet të kenë rënë në segmentin Pukë- Fushë Arrëz. Sikurse raporton News24, shembja ka ndodhur rreth tre km nga dalja e...

Aktualitet 19:14 - 25 Dhjetor, 2017

Zjarri përfshin stallën/ Digjen disa krerë bagëti (video)

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në një stallë në fshatin Gjegjan të Pukës. Sipas informacioneve të para, mësohet se zjarri ka djegur disa...

Aktualitet 19:18 - 19 Nentor, 2017

Denoncimi/ Policia fsheh provat e një vrasje

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, ka publikuar denoncimin e radhës të qytetarit digjital. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha tregon se në adresë...

Aktualitet 15:20 - 16 Nentor, 2017

Arrestohet zjarrfikësi në Pukë/ Ja çfarë u gjet në banesën e tij

Policia e Pukës ka bërë të mundur arrestimin e një 48-vjeçari, punonjës i Zjarrfikëses në këtë qytet. I arrestuari është 48-vjeçari me inicialet M.Gj, ndërsa ndalimi...

Aktualitet 13:24 - 15 Nentor, 2017

Reagon kryebashkiaku me pasuri 5.5 milion euro/ Puna ime është…

Kryebashkiaku i Pukës, Gjon Gjonaj, i cili rezultonte si një ndër kryebashkiakët më të pasur në Shqipëri me një pasuri prej 5.5 milion euro, ka reaguar...

Aktualitet 13:25 - 9 Tetor, 2017

Pukë/ Sërish helmim në shkollë, ndërpritet mësimi

Në shkollën e Gjegjanit në Pukë është ndërprerë procesi mësimor pasi 6 nxënës kanë shfaqur probleme shëndetësore. Pas dërgimit të tyre në spitalin e Pukës është...