Connect with Us

All posts tagged "puka"

Kshte ngecur në Mikonos/ Zyra e Mitsotakis shpëton 19-vjeçaren shqiptare, dërgohet në spital me avion qeveritar
Kosova & Rajoni 22:59 - 21 Nentor, 2020

Kishte ngecur në Mikonos/ Zyra e Mitsotakis shpëton 19-vjeçaren shqiptare, dërgohet në spital me avion qeveritar

Angazhimi në kohë rekord i zyrës kryeministrore dhe emergjencave sociale në Greqi ka bërë që t’i shpëtohet jeta një emigranteje nga Puka. Adelina Gjeloshi, një 19-vjeçare...

Tentoi të kalonte kufirin 67850 paund të padeklaruara/ Procedohet 63-vjeçari nga Tunizia
Kronika 14:12 - 18 Dhjetor, 2019

Në kërkim ndëkombëtar për vjedhje dhe vrasje/ deportohet nga SHBA 34-vjeçari

Një 34-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, ka rënë në pranga për vjedhje me pasojë vdekjen. Pasi ka kryer krimin, shtetasi është larguar nga Shqipëria në...

Politikë 09:28 - 30 Shtator, 2019

Video-“Kali dhe gomari mbeten “ambulanca jonë”/ Qytetarët i nxjerrin “bojën” Ramës

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama ka përshëndetur ndjekësit e tij në rrjetet sociale, duke publikuar një video, që sipas tij vë në dukje transformimin se...

Aktualitet 09:17 - 8 Prill, 2019

Burrë dhe grua shkrumbohen në banesë/ I moshuari tregon tmerrin

Mëngjesi i sotëm ishte i kobshëm për familjen me tetë anëtarë nga fshati Breg i Pukës. Banesa e tyre u përfshi nga zjarri dhe për pasojë...

kryeministri edi rama takim me studentet ne korce
Aktualitet 09:35 - 12 Mars, 2019

Qytetarët “masakrojnë” Ramën/ Po njerëzit ku i ke?

Kryeministri Rama në vijim të ritualit të tij të përditshëm, mëngjesin e sotëm ka përshëndetur ndjekësit e tij në rrjetet sociale, me disa foto nga Puka....

Kryeministri Rama gjate takimit me studentet ne Korce
Aktualitet 09:08 - 19 Shkurt, 2019

Rama udhëton drejt Pukës/ Qytetarët i zënë rrugën

Kryeministri Rama pritet të ketë sot një aktivitet në Pukë, por është “surprizuar” nga qytetarët e Lezhës. Sipas BW, qytetarë të shumtë të Lezhës, mbështetës të...

Zbardhen detajet e vrasjes në Shkodër/ Në kërkim kampion i Taekwondo-s dhe vëllai e tij
Aktualitet 14:50 - 12 Shkurt, 2019

Vrau shokun aksidentalisht/ Gjykata vendos për 25-vjeçarin

Gjykata e Pukës ka lënë “Arrest me burg” 25-vjeçarin, Enderis Doda, i cili para pak ditësh vrau në mënyrë aksidentale me armë zjarri mikun e tij,...

25 vjet me kredi për një shtëpi/ Vettingu i gjyqtares më të varfër në Tiranë
Aktualitet 15:12 - 22 Dhjetor, 2018

Posti i zv.kryetarëve të gjykatave/ Korça dhe Puka përfundojnë zgjedhjet

Pas shkarkimit nga KPK-ja të kryetarëve të gjykatave të Korçës, Pukës dhe Beratit, janë zhvillluar zgjedhjet për postet e zv.kryetarëve në dy prej këtyre qyteteve. Më...

Kultura 12:53 - 25 Shkurt, 2018

Puka dhe eksodi human

“Mos pyet se çfarë bëri vendi yt për ty, por çfarë bëre ti për vendin tënd”- këto rreshta më nxitën për të bërë një shkrim që...

Aktualitet 20:38 - 14 Maj, 2016

Foto Lajm/ PD në Pukë me njerëz nga Tirana dhe Vau Dejës

Në kuadër të riorganizimit Partia Demokratike ka zhvilluar një takim në degën e Pukës. Në mbledhjen e zhvilluar ra në sy fakti se shumica e personave...

Blog 22:42 - 24 Prill, 2016

Puka e Migjenit dhe Puka migjeniane

Nga Sokol Gjoni I rikthyer pas 80 vitesh si formësim i një identiteti kulturologjik, që lidhet më së shumti me skalitjen e disa personazheve të tij...