Connect with Us

All posts tagged "psikologia"

Denoncim 21:40 - 24 Janar, 2020

“Stop” denoncon: Psikologia me 5 gjuhë të huaja pa punë, punonjësja jashtë profilit

I jemi drejtuar qytetit të Ballshit, sepse na ka ardhur një denoncim nga Dionisa Rapushaj. Ajo tregon, se ka përfunduar studimet për Psikologji, si dhe Master...

Sociale 12:29 - 9 Dhjetor, 2019

Psikologia flet për traumat pas tërmetit/ Si mund të veprojmë me fëmijët, roli i mësuesve   

Psikologia Artemis Shehu është shprehur sot se trauma pas-tërmet mund të zgjasë deri në katër javë. E ftuar në një intervistë në rubrikën “Opinion” në “Neës...

Sociale 22:09 - 28 Nentor, 2019

“Ja shpjegoni fëmijës çfarë duhet të bëjë”/ Psikologia këshilla prindërve për tërmetin

Në emisionin e mbrëmjes së sotme dedikuar tërmetit dhe pasojave që ai solli është prezente dhe psikologia Denata Toçe. Duke folur ajo i bëri thirrje njerëzve...

Aktualitet 20:56 - 9 Shkurt, 2019

Përdhunimi në Kavajë/ Psikologia ngre alarmin

Ngjarja e ndodhur në Kavajë ku një e mitur u përdhunua nga disa bashkëmoshatarë të saj, ka shkaktuar debate të shumta në opinionin publik dhe më...

Aktualitet 17:32 - 9 Janar, 2019

Skandali ne STOP/ Arrestohen gjyqtari dhe psikologia

Drejtoria Hetimore Qendrore së bashku me Drejtorinë Vendore të Policisë Fier dhe Tiranë kanë arrestuar gjyqtarin e skandalit të djeshëm, Roland Hysin, që u bë publik...

Kronika 08:52 - 10 Shkurt, 2018

“Lazarati 2″/ Të akuzuarit ‘sulmojnë’ psikologen, Krimet e Rënda mbyllin gjykimin

Gjykata e Krimeve të Rënda ka mbyllur gjykimin për grupin që akuzohet për sulmin me armë ndaj RENEA-s në Lazarat, në vitin 2015, ku mbeti i...

Aktualitet 19:01 - 7 Shtator, 2017

Këshilla/ Si të silleni me fëmijët kur i kërkojnë gjërat me të qarë

Në një postim në rrjetet sociale psikologia e njohur për fëmijë, Lira Gjika ka dhënë këshillat se çfarë duhet të bëjmë kur fëmija i kërkon gjërat...

Aktualitet 13:07 - 31 Korrik, 2017

Skandali në Koplik/Shokon psikologia: Babai i fëmijëve më kërcënoi, vajzën e ngacmon …!

Emisioni “Me zemër të hapur” ka zbardhur detaje tronditëse nga video-skandali i publikuar pak ditë më parë në Koplik të Shkodrës, ku një grua u shfaq...