Connect with Us

All posts tagged "provat"

Kronika 15:17 - 14 Dhjetor, 2019

Pse numri i të ndaluarve sot nuk ka rëndësi!

Sot prokuroria veproi! CNA.al ishte media e parë që paralajmëroi se po rrezikohej të prisheshin provat e vendeve ku ishte kryer krimi i vrasjes. Ndaj CNA.al...

Politikë 15:17 - 5 Dhjetor, 2019

Po fshihen provat pas tërmetit?/ Rama: E keni gabim, gjithçka është fotografuar

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur edhe akuzave, ku pretendohet se me pastrimin e rrënojave të ndërtesave të shembura nga tërmeti po fshihen provat, që fajësojnë...

Kronika 08:50 - 8 Tetor, 2019

Skandali/ U dyshua për vrasje, Apeli: Policia manipuloi provat për Gjergj Cukalin

Gjergj Cukali u arrestua me bujë në 30 maj si i dyshuar për vrasjen e Arben Bilalit. Ai u lirua pas tre muajsh, pasi prova kryesore...

Kronika 13:44 - 29 Gusht, 2019

Ekzekutimi mafioz/ Telefonata e vdekjes, provat që mund të zbardhin vrasjen e ish policit

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen që trondit Tiranën dy ditë më parë, ku një ish-efektiv policie, 26-vjeçar Santiago Malko, u...

Lajm i Rekomanduar 11:45 - 29 Gusht, 2019

Skandali Veliaj kapet mat/ Hedh në kosh 2 miliardë lekë

Keqmenaxhimi dhe abuzimi me taksat e qytetarëve, është kthyer në normë për Bashkinë e Tiranës. Kryebashkiaku, Erion Veliaj, hedh në kosh miliarda lekë që vijnë nga...

Aktualitet 12:15 - 30 Mars, 2019

Vrasja e dyfishtë/ Ja, prova që mund të çojë në zbulimin e autorëve

Astrit dhe Ibrahim Bilali janë dy vëllezërit që u vranë mëngjesin e sotëm në pragun e shtëpisë së tyre. Autorët, të cilët dyshoshte se kanë dy...

Aktualitet 12:56 - 12 Shkurt, 2019

Policëve iu gjetën armë personale, makinës iu ndryshua targa/ A u manipuluan prokurorët provat kundër Dritan Dajtit?

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka njohur dënimin e shkurtuar për Dritan Dajtin, në një vendim 3 me 2, me gjyqtarë të mbledhur nga...

Aktualitet 19:04 - 11 Dhjetor, 2018

Skandali në Fiks-Fare/ Zbulohen policët që shitën provat në komisariatin e Kavajës

Fiks Fare pas transmetimit të mbrëmshëm të skandalit që ndodhi në policinë e shtetit,ku sekseri Klodian Gagu  tregoi  lidhjet  me punonjës të komisariatit të Policisë së...

Aktualitet 18:29 - 10 Dhjetor, 2018

Video-Fiks Fare publikon skandalin/ Policia shet provat, ndërsa prokuroria mbyll hetimet e një vjedhje

Mbrëmjen e sotme në emisionin Fiks-Fare do transmetohet një tjetër skandal. Këtë herë në emision do publikohet shkelje të rënda të policisë dhe prokurorisë. Policia ka...

Aktualitet 12:06 - 10 Tetor, 2018

Pse dhe ku fshihen provat për të fundosur Fatmir Xhafën?!

Partia Demokratike filloi në fund të pranverës dhe fillim të verës së këtij viti një denoncim intensiv për ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Gjithçka kishte të...

Aktualitet 10:01 - 9 Tetor, 2018

Salianjit i shtrëngohet “laku në fyt”/ Provat e reja, fundosin deputetin e Lulit

Disa muaj më parë, Partia Demokratike publikoi në media një audio-përgjim, në të cilin pretendohej se Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, shfaqej...

Aktualitet 10:34 - 1 Korrik, 2018

Vrasja e paralajmëruar e shoferit të Xhafës/ Kush i manipuloi provat?

Dje në mëngjes është gjetur i vrarë, shoferi i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Shkëlzen Qordja 31 vjeç i gjet u vrarë me plumb në kokë...

Prokuroria per krime te renda perfshihet ne skandal
Kryesore 10:09 - 8 Qershor, 2018

Audio-përgjimi i “Babales”/ Zbulohet dëshmitari i ri, provat që përmbysin çështjen

Hetimi i dosjes shumë të përfolur në politikën Shqiptare të audio-përgjimit të pretenduar mes Albert Veliut (Babalja) dhe Agron (Geron) Xhafaj, vëllait të ministrit të Brendshëm...

Aktualitet 22:55 - 28 Maj, 2018

Deklarata “bombë” e ish-ministrit të Ramës: Qeveria ka prishur provat për çështjen “Tahiri”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, të hënën, deklaroi se një shtet që mburret me arrestimet është një shtet i dobët. I ftuar në studion e emisionit...

Politikë 16:00 - 12 Mars, 2018

Qeveria mbështet Forumin Rinor të Putinit në Tiranë/ Ja, provat që fsheh PD

Avokati  Altin Goxhaj ka publikuar provat që PD fsheh për mbështetjen që i jep Qeveria Forumit, Rinor të Putinit në Tiranë. “ Përse PD, fsheh provat...

Aktualitet 21:26 - 9 Janar, 2018

Artan Hoxha tregon cilat janë provat e policisë kundër Kelmend Balilit

Gazetari i kronikës, Artan Hoxha, është i ftuar në emisionin “Studio e hapur” të gazetares Eni Vasili, ku po flitet rreth temës “Ku fshihet Kelmend Balili?”...

Aktualitet 22:38 - 23 Tetor, 2017

Kush i shiti provat e prokurorisë?

Deputeti i Partisë Socialiste Ulsi Manja, i ftuar në studion e emisionit “Opinion” ka komentuar mbi diskutimet e bëra në mbledhjen e Komisionit të Mandateve, si...

Aktualitet 19:05 - 5 Tetor, 2017

Gjurmët e gishtave të Enea Bekteshit në timonin e Audit dhe një shishe me ujë

Gjurmët gishtërinjve të gjetura një automjetin e blinduar tradhëtuan autorin e dyshuar Enea Bekteshi. 31-vjeçari akuzohet se drejtonte audin e blinduar që goditi mjetin e policisë...

Aktualitet 22:37 - 9 Prill, 2017

Zbardhet dosja e Gjykatës/“Hakmarrja për Drejtësi” nuk ka ekzistuar, provat …!

Organizata kriminale “Hakmarrja për drejtësi” nuk ka ekzistuar asnjëherë. Çështja penale e ngritur ndaj 10 personave të akuzuar si anëtarë të saj është tërësisht e falsifikuar...

Showbizz 17:00 - 22 Prill, 2015

Jenkins në provat e Dancing

Ditët e javës janë të lodhshme prandaj edhe i duhet të vishet praktike sa herë që shkon në provat e Dancing With The Stars. Këngëtarja 34...