Connect with Us

All posts tagged "Protestuesit"

Kronika 09:24 - 21 Janar, 2020

“Shqiptarët nuk do të harrojnë”/ Nëntë vite nga 21 janari,  Artan Hoxha “masakron” politikën

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka përkujtuar sot 21 janarin 2011, ku katër persona humbën jetën pasi u vranë gjatë një proteste në Bulevardin Dëshmorët e Kombit....

Politikë 16:38 - 17 Tetor, 2019

“Ofendoi protestuesit”/ Klevis Balliu mesazh ambasadorit të OSBE

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu, i ftuar në “Syri Tv” ka folur për arrestimin e banorëve të Astirit si dhe gjestin e amabsadorit të OSBE...

Politikë 20:52 - 14 Tetor, 2019

U tregoi gishtin e mesit/ Banorët e Astirit, peticion për shkarkimin e Borschardt

Banorët e zonës së “Astirit”, ashtu siç paralajmëruan më herët, janë mbledhur mbrëmjen e sotme për të firmosur një peticion për shkarkimin e ambasadorit të OSBE...

Politikë 22:51 - 13 Tetor, 2019

U nxorri gishtin e mesit protestueve/ Qytetarët “masakrojnë” Borchardt

Pas veprimit aspak të denjë të ambasadorit të OSBE-së, në vendin tonë, Berndt Borchardt, teksa i nxorri gishtin e mesit protestuesve pas thirrjes së këtyre të...

Politikë 22:29 - 11 Tetor, 2019

Shënim/Arrestime në Astir, Basha braktis protestuesit

Mbrëmjen e sotme, duke përfituar nga hyrja në fuqi e ndryshimeve në Kodin Penal, që bllokimin e rrugëve e vlerëson vepër penale, Policia e Shtetit ka...

Kryesore 20:42 - 24 Korrik, 2019

Sërish tensione tek Teatri/ Humb ndjenjat një protestues

Është tensionuar sërish situata te Teatri Kombëtar. Protestuesit kanë çarë gardhin metalik dhe kanë shtyrë forcat e policisë me qëllimin për t’u futur në oborrin e...

Aktualitet 17:50 - 16 Korrik, 2019

“Ne nuk harrojmë”/ Gjunkshi paralajmëron Ramën

Ish deputeti demokrat i qarkut të Dibrës, Gjemal Gjunkshi, ka reaguar për vitimet e 30 qershorit dhe dhunën ndaj protestuesve në Dibër. Nga selia blu, ai...

Aktualitet 20:03 - 8 Korrik, 2019

Foto-Nga busti tek gomerët/ Protestuesit bëjnë surprizën e radhës

Si gjithmonë në protestat e saj opozita sjell gjetje të reja në mënyrën e të protestuarit. Në protestën e shkuar simpatizantë të PD-së, rrëzuan në mënyrë...

Aktualitet 22:08 - 28 Qershor, 2019

Përplasjet në KZAZ Dibër/ Lleshaj paralajmëron opozitën

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka reaguar për sulmet ndaj KZAZ nr. 19 në Dibër. Përmes një postimi në rrjetet social, Lleshja shkruan se verbëria e...

Aktualitet 20:47 - 26 Qershor, 2019

Tensione në Elbasan/ Protestuesit tentojnë të çajnë kordonin e Policisë

Kryeministri Edi Rama po zhvillon takimin e radhës elektoral në qytetin e Elbasanit. Edhe në këtë qytet Rama është pritur me protesta nga simpatizantët e PD-së...

Aktualitet 19:48 - 26 Qershor, 2019

Video-Rama në Elbasan/ Protestesit tentojnë të prishin mitingun

Në vijim të fushatës elektorale, kryeministri Edi Rama, është ndalur në Elbasan pasditen e sotme. Ashtu si dhe në qytetet e tjera, edhe në Elbasan kreu...

Aktualitet 18:45 - 25 Qershor, 2019

Foto-Video/ Vijojnë tensionet në Kukës, protestuesit çajnë kordonin e Policisë

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në qytetin e Kukësit dhe po zhvillon takimin e tij elektoral të rradhës. Ndërkohë simpatizantë të PD-së në këtë qytet po...

Aktualitet 21:36 - 2 Qershor, 2019

Kundërpërgjigjet Policia/ Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve

Policia i është kundërpërgjigjur me ujë dhe gaz lotsjellës protestuesve për të shmangur përplasjen e protestuesve me forcat e ndërhyrjes së shpejtë. Ndërsa u ka bërë...

Aktualitet 21:02 - 2 Qershor, 2019

Tensionet në protestë/ Meta thirrje për vetëpërmbajtje

Ndryshe nga çfarë ishte parashikuar protesta e opozitës është shoqëruar me tension dhe përplasje. Protestuesit kanë hedhur shashka dhe kapsolla ndaj institucioneve të Kryeministrisë dhe Kuvendit. Lidhur...

Aktualitet 21:00 - 2 Qershor, 2019

Me fishekzjarre dhe shashka/ Protestuesit futen në oborrin e Kuvendit

Protestuesit e opozitës, menjëherë pas mbërritjes tek Kuvendi, kanë sulmuar me kapsolla dhe flakadanë godinën e Parlamentit. Ata kanë tentuar të hyjnë në godinën e Parlamentit...

Aktualitet 20:50 - 2 Qershor, 2019

Protestuesit shkulin gardhin metalik tek Kuvendi

Pas zhvendosjes nga Kryeministra, protestuesit kanë arritur tek Kuvendi. Ata kanë krijuar disa momente tensioni duke hedhur tymuese, flakadanë dhe kapsolla në drejtim të godinës së...

Aktualitet 20:46 - 2 Qershor, 2019

E pazakontë/ Grushta dhe shkelma mes protestuesve

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në protestën e opozitës që po vijon me zhvendosjen nga Kryeministria tek Parlamenti. Në afërsi të ministrisë së Brendshme protestuesit...

Aktualitet 19:36 - 2 Qershor, 2019

Basha lë selinë/ Bashkohet me protestuesit

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka lënë selinë e PD-së, duke marshuar drejt bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, ku pritet nga protestuesit. Ai shoqërohet nga të rinjtë...

Aktualitet 20:06 - 25 Maj, 2019

Basha ndez turmën/ Kapsolla dhe bojë drejt Kryeministrisë

Dalja e liderit demokrat në shesh bashkë me protestuesit ka ndezur situatën në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Protestuesit kanë qëlluar me bojë dhe kapsolla drejt Kryeministrisë./CNA.al

Basha në selinë e LSI
Aktualitet 19:48 - 25 Maj, 2019

Basha dhe Kryemadhi lënë selitë/ Bashkohen me protestuesit

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka lënë zyrën e saj dhe i është bashkuar simpatizantëve të saj të cilët prisnin poshtë selisë së saj. Në të...

Aktualitet 18:43 - 13 Maj, 2019

“Rama ik!”/ Nis grumbullimi i protestuesve opozitar

Protestusit e opozitës kanë nisur grumbullimin përpara godinës së Kryeministrisë. Ata pritet të marshojnë, fillimisht, drejt “Sheshit Skëndërbej,” ndërkohë që në korr bërtasin “Rama ik!”, thirrje...

Aktualitet 22:31 - 11 Maj, 2019

Foto-Video/ Protestuesit djegin koshat e mbeturinave

Policia shpërndau me autobote uji protestuesit të cilët po sulmonin me fishekzjarre Parlamentin dhe efektivët. Kjo gjë i ka acaruar protestuesit të cilët kanë filluar të...

boci per protesten
Aktualitet 22:19 - 11 Maj, 2019

Luçiano Boçi: Policia provokoi protestuesit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka akuzuar policinë për provokim të dhunës në protestë. Ai deklaroi se reagime të tilla të policisë janë të pa...