Connect with Us

All posts tagged "protestuesi"

Aktualitet 21:13 - 2 Qershor, 2019

Foto/ Plagoset rëndë një protestues

Një protestues është lënduar në këmbë në hyrje të oborrit të Parlamentit. Shkak i plagosjes së tij është bërë shpërthimi i kapsolleve dhe fishekzjarreve të hedhura...

Aktualitet 20:06 - 2 Qershor, 2019

Foto/ Protestuesi tenton të futet në Kuvend

Teksa kreu i demokratëve, Lulzim Basha, po mbate fjalim para protestuesve,  njëri prej këtyre të fundit ka tentuar të hyjë në zyrat e Kuvendit. Nuk dihet...

Aktualitet 18:52 - 28 Maj, 2019

Kërcënohet protestuesi/ Berisha-Ramës: Guxo preki një qime floku

Ish kryeministri Sali Berisha, në një postim në rrjetet sociale, ka publikuar një denoncim ku flitet për kërcënimin e një protestuesi që mori pjesë në protestën...

Aktualitet 19:42 - 11 Maj, 2019

Foto- I shtrirë para Kryeministrisë/ Lëndohet protestuesi

Në momentin e tensionimit të situatës ku protestuesit hodhën bomba molotov ndaj Policisë dhe çanë kordonin pati edhe lëndime të protestuesve. Policia hodhi gaz lotsjellës për...

Aktualitet 12:07 - 14 Prill, 2019

Denoncimi/ Protestuesi i plagosur mbahet me pranga në spital

Një nga protestuesit e plagosur në protestën e opozitës ditën e djeshme, është shtruar në spital. Policia e ka lidhur të riun me pranga në krevatin...

Aktualitet 22:03 - 3 Prill, 2019

Policia arreston protestuesin e dyshuar si të infiltruar

Ditën e sotme protesta e opozitës është shoqëruar me disa incidente mes protestuesve. Shtetasi Olsi Asbajrami, 29 vjeç nga Elbasani u arrestua në flagrancë nga policia....

Aktualitet 12:41 - 3 Prill, 2019

Video/ Rrihet me grushta protestuesi i dyshuar si i infiltruar

Një person është larguar me dhunë nga protesta, duke e qëlluar me shkelma dhe grushta. Protestuesit kanë thënë se dyshonin se ky person ishte i infiltruar...

Altin goxhaj flet per gjyqin e qeverise ndaj bisnesmenti italian
Aktualitet 19:51 - 21 Mars, 2019

Arrestimi i protestuesit/ Goxhaj: Avokatja e Popullit as se merr mundimin të reagoje

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, avokati Altin Goxhaj ka komentuar arrestimin e Dorjan Protoduarin, protestuesit në zonën e Astirit. Sipas Goxhaj, arrestime të protestuesve në...

Aktualitet 22:23 - 16 Mars, 2019

Video/ Protestuesi i shtrirë qëllohet nga Policia

Ish kryeministri Sali Berisha në një postyim në rrjetet sociale ka bërë publike një video ku shihet një protestues i shtrirë, i cili qëllohet sprite në...

Aktualitet 20:20 - 13 Mars, 2019

Gjykata liroi protestuesin/Policia e Shtetit: Gjyqtari i lidhur me krimin

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë në Fier për lirimin e personit që goditi me gur një...

Aktualitet 16:58 - 4 Qershor, 2018

Pëson infarkt në burg një nga katër kuksianët e arrestuar për Rrugën e Kombit

Me datën 20 prill 2018 Gjykata e Apelit në Shkodër ka vendosur që të lirojë 7 protestues të cilët ishin arrestuar pas protestës në Rrugën e...

Aktualitet 15:47 - 13 Maj, 2017

FOTO-Kush ishte protestuesi më i veçantë në protestë?/ Nuk do ta besoni çfarë i ka bërë kokës

Protesta e ditës së sotme e thirrur nga opozita shqiptare më në krye Lulzim Bashën, nuk dha efektin e saj në numrin e madh të protestuesve....

Aktualitet 10:59 - 6 Prill, 2017

Çadra e PD-së në zi/Humbëm një luftëtar lirie, shpirti iu bëftë dritë!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për ngjarjen e rëndë që ndodhi në çadrën e protestës, ku një qytetar humbi jetën. Berisha shkruan se humbi jetën një...

Aktualitet 21:50 - 5 Prill, 2017

Ndërron jetë protestuesi në çadër/Ja mesazhi i PD që përloti qytetarët

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në çadrën e protestuesve të opozitës. Mësohet se një protestues dhe pjesëmarrës aktiv në çadër është ndarë nga jeta. Lajmi është...