Connect with Us

All posts tagged "proteste"

E lanë jashtë listës/ Salianji protestë kundër Rulit e Bashës në Korçë
Politikë 20:18 - 27 Tetor, 2020

E lanë jashtë listës/ Salianji protestë kundër Rulit e Bashës në Korçë

Ish-deputeti Ervin Salianji i ka treguar “forcën” kryedemokratit Basha sot nga Korça, pasi Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve e skualifikoi atë nga gara për deputet. Ai...

Vdekja e 53 vjeçarit në dyert e spitalit/ Protestë para kryeministrisë
Politikë 18:58 - 26 Tetor, 2020

Vdekja e 53 vjeçarit në dyert e spitalit/ Të rinjtë e FRPD protestë para Kryeministrisë

Ndarja nga jeta e 53 vjeçarit Lutfi Çekirri pasi u sorollat dyerve të spitaleve në Tiranë ka sjellë reagime të shumta. Një grup të rinjsh të...

Sindikatat Ndërkombëtare letër Ramës/ Situata e papranueshme, sigurojuni pagat e prapambetura naftëtarëve
Politikë 10:22 - 26 Tetor, 2020

Dita e 12-të e grevës/ Përkeqësohet gjendja shëndetësore e naftëtareve

Greva e naftëtarëve gra ka hyrë në ditën e 12-të ndërsa gjendja shëndetësore e tyre sa vjen dhe rëndohet. Në këtë kohë, edhe gripet sezonale ndikojnë...

Sociale 22:08 - 23 Tetor, 2020

Humbi gishtat nga kapsolla në protestë/ Ina Nuku: Jam fejuar, ja cila është ëndrra ime më e madhe

Përpara dy viteve në protestat e opozitës një ngjarje e rëndë që tërhoqi vëmendjen ishte ajo që i ndodhi efektives së policisë së shtetit Ina Nuka,...

Politikë 15:45 - 20 Tetor, 2020

Shoqërimi i 26 protestuesve/ Reagon PDIU: Rama, s’i shpëton dot Çamërisë me “efkaristo”

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar pas shoqërimit të 26 anëtarëve të saj që protestuan sot para Ministrisë për Europën dhe Punët e Jashtme, pas...

Politikë 13:11 - 20 Tetor, 2020

Protesta para ministrisë së Jashtme/ Procedohet penalisht Shpëtim Idrizi, Mesila Doda dhe Boiken Abazi

Policia e Tiranës ka proceduar kreun e PDIU, Shpëtim Idrizi, ish-deputeten Mesila Doda dhe përfaqësuesin e Vetëvendosje në Tiranë, Boiken Abazi për organizim dhe pjesëmarrje në...

PDIU proteston dhunshëm/ Cakaj pret në zyrë ministrin grek
Politikë 12:47 - 20 Tetor, 2020

PDIU proteston dhunshëm/ Cakaj pret në zyrë ministrin grek

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim zyrtar në Tiranë, Ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias. Në...

Aktualitet 12:37 - 20 Tetor, 2020

Protesta e PDIU zhvendoset tek kryeministria/ Idrizi me vrap qëllon drejt eskortës së ministrit grek

Protesta e PDIU ka degraduar teksa ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias zhvendoset nga MEPJ tek kryeministria. Herë pas here ka përplasje mes Policisë dhe simpatizantëve...

Politikë 12:26 - 20 Tetor, 2020

Protesta e PDIU zhvendoset në Kryeministri/ Idrizi: Rama nuk ka këllqe t’i thotë ministrit grek të heq ligjin e luftës

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka protestaur sot sëbashku me mbështetësit e tij përpara ministrinë e Jashtme, ku zbarkoi ministri i jashtëm grek Nikos Denias. Ndërkohë...

Protesta kundër ministrit grek/ Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë: Kanë arrestuar me porosi Boiken Abazi
Aktualitet 12:20 - 20 Tetor, 2020

Protesta kundër ministrit grek/ Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë: Kanë arrestuar me porosi Boiken Abazin

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë pretendon se drejtuesi i tyre, Boiken Abazi është arrestuar pak më parë nga policia në Tiranë. Sipas “Vetëvendosjes”, Abazi u arrestua duke...

Turp, turp!/ Ministri i jashtëm grek mbërrin në Tiranë, “ndeshet” me protestuesit e PDIU
Politikë 12:06 - 20 Tetor, 2020

“Turp, turp!”/ Ministri i jashtëm grek mbërrin në Tiranë, “ndeshet” me protestuesit e PDIU

Pak më parë ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias ka mbërritur në Tiranë dhe ka filluar zyrtarisht vizitën e tij zyrtare 1-ditore. Fillimisht, ai ka shkuar...

Ministri grek në Tiranë/ Përshkallëzohet protesta e PDIU, simpatizantët përplasen me policinë
Politikë 11:23 - 20 Tetor, 2020

Ministri grek në Tiranë/ Përshkallzohet protesta e PDIU, simpatizantët përplasen me policinë

Protesta e mbajtur përballë Ministrisë së Jashtme nga aktivistët e PDIU-së, ka degraduar në përplasje mes policisë dhe protestuesve. Tensionet midis policisë së shtetit dhe protestuesve...

Kreu i PDIU-se, Shpetim Idrizi
Politikë 18:04 - 19 Tetor, 2020

Nesër vjen në Tiranë ministri i Jashtëm grek/ PDIU njofton protestë: Shqipëria nuk ka as det e as tokë për të falur

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka organizuar një protestë për ditën e nesërme, kur pritet të vijë në Tiranë ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias....

“Mbushni ekranet me disa delirantë që flasin për Iluminatin”/ Rakipllari debat me Ramën: Nuk i censurojmë
Politikë 21:34 - 15 Tetor, 2020

“Mbushni ekranet me disa delirantë që flasin për Iluminatin”/ Rakipllari debat me Ramën: Nuk i censurojmë

Kryeministri Edi Rama ka debatuar pak minuta më parë me gazetarin Robert Rakipllari lidhur me protestën e qytetarëve kundër mbajtjes së maskave. Rama i cilësoi qytetarët...

Protesta kundër maskës/ Goxhaj: Vendimi i qeverisë është vrasje, këtu merr fund…
Politikë 19:12 - 15 Tetor, 2020

Protesta kundër maskës/ Goxhaj: Vendimi i qeverisë është vrasje, këtu merr fund…

Protesta e mbrëmjes së sotme në Tiranë kundër vendosjes së maskave është shoqëruar me përplasje mes qytetarëve dhe policisë. Avokati Altin Goxhaj që kishte dalë në...

Qytetarët "rebelohen" para Kryeministrisë/ Përzënë nga protesta Kujtim Gjuzin
Lajme 18:26 - 15 Tetor, 2020

Qytetarët “rebelohen” para Kryeministrisë/ Përzënë nga protesta Kujtim Gjuzin

Një tubim është duke u zhvilluar në këto momente para Kryeministrisë kundër mbajtjes së maskave me detyrim. Mësohet se në këto protestë janë mbledhur një grup...

Serbia i kundërpërgjigjet Shqipërisë me notë proteste
Kosova & Rajoni 19:49 - 7 Tetor, 2020

Serbia i kundërpërgjigjet Shqipërisë me notë proteste

Ministria e Punëve të Jashtme e Serbisë ka njoftuar se e ka thirrur të mërkurën ambasadorin e Shqipërisë në Beograd, Ilir Boçka për t’ia dorëzuar një...

Kodi i ri Zgjedhor/ Kulluri ironizon Bashën: Nja dy xhiro rreth kryeministrisë dhe tre dopio gaz lotsjellës
Politikë 15:24 - 5 Tetor, 2020

Kodi i ri Zgjedhor/ Kulluri ironizon Bashën: Nja dy xhiro rreth kryeministrisë dhe tre dopio gaz lotsjellës

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri ka ironizuar kreun e PD, Lulzim Basha dhe “republikasit” e tij, pas miratimit në Kuvend të Kodit...

Video-Të rinjtë “i çjerin maskën” në zyrën e tij Veliajt/ I kërkojnë llogari për vrasjen e Ardit Gjoklajt
Politikë 20:39 - 4 Tetor, 2020

“Basha gjobit bizneset”/ Veliaj: La protestën e Astirit se kapi një makinë 130 mijë euro nga kontaktorët

Veliaj sfidon Bashën/ Pse smë hedh në gjyq kur them se le protestën e “Astirit” për një makinë 130 mijë euro Prej disa ditësh, kryebashkiaku i...

Kronika 11:53 - 28 Shtator, 2020

Kreu i sindikatës së naftëtarëve: “Indiferenca e institucioneve është tallëse dhe fyese”

Kreu i sindikatës së naftëtarëve të pavarur, Sokol Dautaj u shpreh në një komunikim për mediat se janë përpjekur me të gjitha mënyrat me protesta të...

Naftëtarët e Ballshit në protestë/ Presin një përgjigje nga kompania, ose futen në grevë urie
Sociale 10:58 - 28 Shtator, 2020

Naftëtarët e Ballshit në protestë/ Presin një përgjigje nga kompania ose futen në grevë urie

Naftëtarët e Ballshit kanë dalë edhe këtë të hënë në protestë përpara uzinës. Ata po presin një përgjigje nga kompania mbi rifillimin e punës. Sokol Dautaj,...

Sociale 11:28 - 27 Shtator, 2020

Banorët e Selenicës protestë për rrugën e Lumit të Vlorës/ I dërgojnë letër Ramës dhe Metës

Banorët e Selenicës kanë dalë ditën e sotme në një protestë për infrastrukturën rrugore. Ata thonë se janë kundër devijimit të Selenicës nga projekti për rrugën...

Mbyllja te “41 bis” e imamit të vetëshpallur Genc Balla/ Policia shoqëron besimtarët që do protestonin
Kronika 17:27 - 25 Shtator, 2020

Mbyllja te “41 bis” e imamit të vetëshpallur, Genc Balla/ Policia shoqëron besimtarët që do protestonin

Policia e Tiranës ka shoqëruar pasditen e sotme një grup besimtarësh myslimanë, pasi kishte informacione se do të protestonin para Kryeministrisë. Mësohet se besimtarët myslimanë ishin...