Connect with Us

All posts tagged "protestat"

kreu i PD lulzim basha
Aktualitet 17:06 - 3 Mars, 2019

“Luli i ka kapur peng demokratët”/ Basha preu në besë ndërkombëtarët

Lulzim Basha po i mban peng antarët e ndershëm të Partisë Demokratike, ndërkohë që duke e patur praktikë sjelljeje prerjen në besë e ka aplikuar këtë...

Aktualitet 12:05 - 3 Mars, 2019

Nga djegia e mandateve tek protestat/ Tarifa: Opozita nuk mund t’i fitojë zgjedhjet

Ish ambasadori i Shqipërisë në SHBA, Fatos Tarifa është prononcuar për djegien e mandateve dhe protestat e organizuara të opozitës. Sipas Z. Tarifa demokracia kërkon që...

Aktualitet 18:28 - 28 Shkurt, 2019

Asnjë kusht i plotësuar/ Spaho: Negociatat nuk do të hapen

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, gjatë fjalës së tij në studion e “ABC News” tha se nuk është plotësuar asnjë kusht për hapjen  e...

Kuvendi i rrethuar me tela me gjemba
Aktualitet 12:35 - 26 Shkurt, 2019

Feyerabend: Opozita dhe qeveria, përgjegjësi për të ardhmen e vendit

Në intervistë ekskluzive për DW, eksperti i Fondacionit Konrad Adenauer për Ballkanin Perëndimor, Florian Feyerabend, thotë ndër të tjera se Shqipëria duhet të tregohet e rezervuar...

Jamarbër Malltezi, anëtar i kryesisë dhe drejtues i Departamentit për Ambjentin, Pyjet dhe Turizmin në PD
Aktualitet 15:00 - 5 Shkurt, 2019

Malltezi zbulon skenarin/ Me 30 qershor mbahen dy palë zgjedhje

Jamarbër Malltezi, anëtar i kryesisë dhe drejtues i Departamentit për Ambjentin, Pyjet dhe Turizmin në PD,  ka bindjen e plotë se protesta e 16 shkurtit do...

kreu i PD lulzim basha
Aktualitet 18:09 - 26 Janar, 2019

Protestat në arsim/ Duma “dush të ftohtë” Bashës

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka folur rreth grevës së pedagogëve. Ajo ka ngritur pyetjen se si do ti shkojë përshtat qeveria që do të...

Aktualitet 17:04 - 25 Janar, 2019

Protestat/ Astrit Patozi: Vendit i duhet një lëvizje  e re politike

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka thënë sot se Shqipëria ka nevojë për një lëvizje të re politike. Nga “Ditari” i A2 News, Patozi u...

rafineria e naftes ne ballsh
Aktualitet 14:35 - 24 Janar, 2019

Protestat në Zagori/ SHELL i përgjiget banorëve

Drejtori i kompanisë amerikane SHELL, Rohan D’Souza ka reaguar pas qëndrimit të banorëve të Zagorisë kundër kërkimeve për naftë në atë zonë. Në një deklaratë për...

kryeministri edi rama me studentet
Aktualitet 13:31 - 24 Janar, 2019

Protestat në Zagori/ Reagon Rama: Nuk do të lejohen shpimet për naftë

Kryeministri Rama ka reaguar pas protestave të banorëve të Zagorisë, të cilët kundërshtojnë shpimet për naftë në zonë. Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan...

kryetarja e lsi, monika kryemadh ne mbledhej me partine
Aktualitet 19:07 - 23 Janar, 2019

Protestat/ Kryemadhi thirrje nga Kamza

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot takim me strukturat e LSI në Kamëz. Kryemadhi bëri thirrje për protesta kundër sistemit që...