Connect with Us

All posts tagged "protestat"

Kryemadhi me vathe diamanti
Aktualitet 21:18 - 21 Mars, 2019

Sa do të vazhdojnë protestat?/ Kryemadhi: Jemi të papunë…

E ftuar në emisionin “Opinion”, në televizionin “Klan”, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi tha se do vazhdojnë të protestojnë për papunësinë e shqiptarëve, siç janë edhe...

Aktualitet 18:40 - 21 Mars, 2019

Publikohet dokumenti/ Gazi lotjsellës i protestave është blerë nga qeveria Berisha

Protesta e opozitës është zhvilluar edhe gjatë ditës së sotme, por fatmirësisht nuk kishte incidente të rënda. Ndryshe nga protestat e mëparshme policia nuk përdori gaz...

Aktualitet 13:49 - 21 Mars, 2019

Rudina Hajdari ngre tonet/ “Masakron” klasën politike

Deputetja Rudina Hajdari, gjatë fjalës së saj nga foltorja e Kuvendit ka ngritur tonet dhe ka sulmuar ashpër politikën shqiptare, në 28 vite. Sipas Rudina Hajdari,...

Aktualitet 21:42 - 19 Mars, 2019

Protestat e opozitës/ Bregu: Kur bëhen për halle personale, nuk kanë mbështetje

E ftuar në emisionin “Përballë”, në RTSH, ish ministrja e Integrimit Europian, Majlinda Bregu, aktualisht Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, kometoi edhe protestat që...

Aktualitet 22:22 - 16 Mars, 2019

Përshkallëzimi i protestave/ Flamur Noka: Rama s’do jetë i qetë as në shtëpinë e tij

I ftuar në emisionin “Kjo Javë” në televizionin “News 24”,  ish-deputeti Flamur Noka tha se protestat do të vazhdojnë deri sa të rrëzohet kryeministri Rama dhe...

Aktualitet 19:39 - 14 Mars, 2019

Djegia e mandateve/ Tabaku: PD-ja nuk ka qenë ndonjëherë më mirë se sot

E ftuar në emisionin “Mbrëmje në ABC”, ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku tha se djegia e mandateve është një nga vendimet më të mira që...

Basha Bardhi ne nje deklarate per mediat
Aktualitet 19:34 - 12 Mars, 2019

Tërhiqet PD-ja/ Nuk ka protestë përpara Parlamentit

I ftuar në emisionin “Mbrëmje në ABC”, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi tha se ditën e nesërme nuk do të ketë protestë përpara...

Aktualitet 18:21 - 9 Mars, 2019

Protestat e opozitës/ Nishani: Ka tentativa për të infiltruar individë jashtë policisë

I ftuar në emisionin “Kjo javë” në televizionin “News 24”, ish-presidenti Bujar Nishani ka komentuar protestat e opozitës dhe rolin e tyre në ndryshimin e situatës...

Aktualitet 19:35 - 5 Mars, 2019

Prononcimi për televizionin italian/ Rama: Protestat nuk janë të qytetarëve

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë në shtetin fqinj të Italisë. Rama është prononcuar për emisionin “Porta a porta” të televizionit “Rai 1”, për të...

kreu i PD lulzim basha
Aktualitet 17:06 - 3 Mars, 2019

“Luli i ka kapur peng demokratët”/ Basha preu në besë ndërkombëtarët

Lulzim Basha po i mban peng antarët e ndershëm të Partisë Demokratike, ndërkohë që duke e patur praktikë sjelljeje prerjen në besë e ka aplikuar këtë...