Connect with Us

All posts tagged "protestat"

selia e pd ne tirane
Aktualitet 22:16 - 21 Prill, 2019

Axhenda e protestave/ Lulzim Basha mbledh të hënën Kolegjin e Kryetarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pritet që ditën e hënë të mbledhë në orën 11:00 Kolegjin e Kryetarëve. Televizioni “A2CNN” ka mësuar se në këtë...

Aktualitet 21:22 - 20 Prill, 2019

Francezët iu rikthehen protestave/ Përshkallëzohet situata

Francezët jelek-verdhë u janë rikthyer protestave gjatë ditës së sotme. Siç raportojnë mediat e huaja protestuesit i kanë vënë flakën koshave të mbeturinave si dhe automjeteve....

Aktualitet 15:00 - 19 Prill, 2019

Basha, njësoj si dy vite më parë

Prej 16 shkurtit, opozita mori vendimin për të djegur mandatet e deputetëve. Është njësoj si dy vite më parë, kur bojkotoi parlamentin dhe u fut në...

Aktualitet 17:15 - 16 Prill, 2019

Protestat e opozitës/ Balla zbulon shqetësimin e deputetëve italianë

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka marrë pjesë ditën e sotme në një seancë pune në Komisionn e Politikës së Jashtme të Dhomës...

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Aktualitet 13:21 - 14 Prill, 2019

Protestat e opozitës/ Gjonaj: Bëhen për të penguar reformën në drejtësi

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka dhënë një deklaratë për mediat lidhur me protestën e ditës së nesërme. Sipas ministres protestat bëhen me qëllim që të...

Aktualitet 21:03 - 13 Prill, 2019

Protesta në Tiranë dhe Beograd/ Taulant Balla: Çfarë koincidence sot?

Kreu i grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla, ka reaguar në lidhje me protestat. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Balla shkruan se protestat e opozitës...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Aktualitet 11:51 - 11 Prill, 2019

Redaksionale/ Fajin nuk e ka qeveria, fajin e ka populli

Një ngjarje e rëndë kriminale ka ndodhur dy ditë më parë, ku siguaria kombëtare është cënuar. Një nga zonat që do të duhej të konsiderohej nga...

Aktualitet 18:04 - 3 Prill, 2019

Protestat në Shqipëri/ Ylli Dylgjeri: Nuk do t’ia dijë kërkush

Gazetari Ylli Dylgjeri, në një postim në rrjetet sociale, ka reaguar për situatën e protestave në Shqipëri. Dylgjeri e ka nisur shkrimin e tij me një...

protestat e opozites
Aktualitet 17:35 - 29 Mars, 2019

Protestat e opozitës/ Rama tallet keq me Lulin dhe Monën

Kryeministri Edi Rama në turin e tij “Bashkia që Duam” është ndalur ditën e sotme në qytetin e Durrësit. Në hapje të fjalës së tij Rama...

Aktualitet 19:13 - 27 Mars, 2019

Foto-Rrethohet Kryeministria për protestën e nesërme të opozitës

Ditën e nesërme opozita do të organizojë protestën e shtatë përpara Kryeministrisë. Kjo e fundit ka marrë masa në lidhje me protestën. Në fotot e paraqitura...