Connect with Us

All posts tagged "protestat"

Aktualitet 21:23 - 20 Maj, 2019

Aksioni opozitar/ Dashamir Shehi zbulon qëllimin e protestave

Aleati i Lulzim Bashës, Dashamir Shehi, ka folur rreth qëllimeve të aksionit të opozitës nëpërmjet protestave. Sipas Shehit, qëllimi kryesor i aksionit të opozitës është ti...

Aktualitet 12:21 - 20 Maj, 2019

Shënim/ PD-në po e shkatërron Luli dhe jo Rudina Hajdari

Kohët e fundit ka një vërsulje të hijenave të Lulzim Bashës, jo atyre militantëve të ndershëm që duan PD-në, por të strukturave që ai i përdor...

kreu i grupit parlamentar te ps, taulant balla
Aktualitet 22:26 - 19 Maj, 2019

Protestat e opozitës/ Balla: Kundër Reformës në Drejtësi

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, në një postim në rrjetet sociale ka publikuar disa foto të një proteste të zhvilluar ditën e sotme...

Aktualitet 11:48 - 17 Maj, 2019

Luli gënjeshtrën e ka ves/ Dy tradhëtitë që iu bëri demokratëve

Në 18 shkurt të vitit 2017, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, futi demokratët në çadër. Basha vendosi të ngujohet në çadër, duke kërkuar largimin e...

dhune mbi policine
Aktualitet 15:29 - 14 Maj, 2019

21 Janari, “bomba” në duart e politikës

Në 21 janar të vitit 2011, Tirana u përgjak. Pas një proteste të dhunshme, katër protestues mbetën të vrarë në Bulevardin Dëshmorët e Kombit. Por, pse...

ish deputetja e pd-se grida duma
Aktualitet 15:50 - 10 Maj, 2019

Protestat e opozitës/ Duma: Rama është zënë në cep

Deputetja mandatdjegur e PD-së, Grida Duma, e qenë e ftuara e rradhës në emisionin “Top Talk”, foli rreth situatës politike që e zotëron vendin. Sipas Dumës,...

Aktualitet 15:10 - 10 Maj, 2019

Luli do e rrëzojë Ramën me 16, më 13, apo e lëmë më 11?/ Plas humori në rrjet

Prej datës 16 shkurt, opozita ka filluar një sërë protestash, duke kërkuar largimin e kryeministrit Rama. Ndërkohë nesër në orën 18:30, opozita pritet të mbajë protestën...

Aktualitet 17:16 - 1 Maj, 2019

LSI hyn në zgjedhje?/ Flet zëvendësja e Kryemadhit

Nënkryetarja e LSI Erisa Xhixho ka komentuar situatën aktuale në politike dhe ka treguar se si do të vazhdojnë protestat e opozitës. “Në Shqipëri duhet të...

Aktualitet 15:33 - 23 Prill, 2019

Paralajmërimi i Nikoll Lesit/ Ja çfarë do të ndodhë me 11 maj

Gazetari Nikoll Lesi paralajmëron se protesta e 11 majit, nuk do të jetë si protestat e tjera. Në një shkrim të publikuar sot, gazetari Lesi thekson...

Aktualitet 16:11 - 22 Prill, 2019

Braçe ironizon Bashën/ “Tirana është plot, nuk ka vend për ty”

Pas vendimit të kryetarit të PD-së Lulzim Basha, për ta realizuar protestën në 11 maj,  ka reaguar edhe zëvendës kryeministri Erion Braçe. Përmes një postimi në...