Connect with Us

All posts tagged "protestat"

Politikë 08:33 - 25 Korrik, 2019

Rama i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” opozitës/ Zoti iu shtoftë inatin, ne takatin

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka reaguar sërish në lidhje me situatën e krijuar tek teatri Kombëtar. Në një postim në rrjetet sociale, ndërsa iu...

Aktualitet 14:39 - 19 Korrik, 2019

Aksioni opozitar/ Çlirim Gjata: Do të vazhdojmë me strategji të reja

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, ka folur sot nga studio e News 24 lidhur me situatën politike në vend dhe aksionin opozitar....

Aktualitet 10:24 - 17 Korrik, 2019

Basha gënjeu kryebashkiakët e opozitës/ Ngelen të gjithë me “gisht në gojë”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditët e fundit ka zhvilluar takime, kryesisht me bashkitë, ku PD-ja ka qënë drejtuese në katër vitet e kaluara, por...

lulzim basha .viziton suahip dollapin
Aktualitet 09:44 - 16 Korrik, 2019

“Ka vjedhur në shtëpinë e tij”/ Demokratët “masakrojnë” Bashën: Ik Luli, që të ikë Rama    

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, një ditë më parë ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku me tone ironike, i kujton...

Aktualitet 08:33 - 15 Korrik, 2019

Vili Minarolli sulmon Palmer dhe SHBA/ Ngatërron organizatën terroriste me organizatë të dhunshme

Zëvendës ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Mathew Palmer, në një intervistë për Zërin e Amerikës, në prag të zgjedhjeve vendore të 30 qershorit, kishte paralajmëruar opozitë,...

Aktualitet 22:14 - 10 Korrik, 2019

Deklarata e fortë e Altin Goxhaj/ “Protestat e opozitës ortek i kontrolluar”

“Protestat e opozitës janë një ortek i kontrolluar”. Kështu u shpreh avokati i njohur Altin Goxhaj, teksa foli për situatën  politike në vend. “Unë dhe Armir...

Aktualitet 19:27 - 3 Korrik, 2019

Opozita rinis protestat/ Basha: Të çmontojmë diktaturën

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një prononcim të shkurtër për mediat, ka ftuar shqiptarët ti bashkohen protestës së opozitës, që do të zhvillohet me 8...

Aktualitet 17:28 - 1 Korrik, 2019

Përfundon takimi i Bashës me aleatët/ Mediu flet për protestat

Ka përfunduar mbledhja e kreut të PD-së, Lulzim Basha me aleatët e tij opozitarë. Monika Kryemadhi ka qëndruar në zyrën e Bashës për gati 30 minuta...

Aktualitet 12:44 - 11 Qershor, 2019

Meta merr “frerët” e aksionit opozitar/ Nga “Rama ik”, në luftë institucionesh

Gati pesë muaj më parë me një vendim të beftë dhe të menjëhershëm, duke gjetur të gjitha palët thuajse të papërgatitura, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim...

Aktualitet 21:23 - 20 Maj, 2019

Aksioni opozitar/ Dashamir Shehi zbulon qëllimin e protestave

Aleati i Lulzim Bashës, Dashamir Shehi, ka folur rreth qëllimeve të aksionit të opozitës nëpërmjet protestave. Sipas Shehit, qëllimi kryesor i aksionit të opozitës është ti...