Connect with Us

All posts tagged "protestat"

Video-Rama ka rënë!/ Si gënjeu Luli
Politikë 13:22 - 16 Shkurt, 2021

Video-Rama ka rënë!/ Si gënjeu Luli

2019 ishte një vit i mbrapshtë për opozitën dhe Lulzim Bashën. Nga shpërthimi i protestave të dhunshme, në një akt të paprecedent me djegien e mandateve...

Erdogan në kurs konfrontimi me rininë
Bota 20:11 - 7 Shkurt, 2021

Erdogan në kurs konfrontimi me rininë

“A janë këta studentë apo terroristë që përpiqen të mësyjnë zyrën e rektorit dhe ta uzurpojnë atë?” Kështu u shpreh presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan së...

Mbi 2,700 të arrestuar në protestat në mbështetje së opozitarit, Navalny
Bota 15:47 - 31 Janar, 2021

Mbi 2,700 të arrestuar në protestat në mbështetje së opozitarit, Navalny

Mbi 2,700 vetë u arrestuan në gjithë Rusinë, gjatë protestave në mbështetje të kritikut më në peshë të Kremlinit, Alexei Navalny. Protestat vijnë pas arrestimit të...

Përse Kremlini i cilëson protestuesit si "pedofilë politikë"?
Bota 22:27 - 29 Janar, 2021

Përse Kremlini i cilëson protestuesit si “pedofilë politikë”?

Media ruse e kontrolluar nga shteti ka vënë në lëvizje skemat e dizinformimit që ka përdorur edhe më parë për të diskredituar protestuesit që marshuan me...

Meta i prerë me Ramën/ Në këtë situatë nuk ka vend për "sekrete"
Politikë 22:40 - 24 Dhjetor, 2020

Rama e akuzoi për protestat e dhunshme/ Meta i kujton ‘skutat”

Presidenti Ilir Meta u pyet  se pse nuk ka qenë ende për ngushëllim në familjen e Klodian Rashës, ndërsa figura të tjera poltike si Rama, Lleshaj...

Alket Hyseni bën bilancin për vitin 2020/ Shprehet optimist për një mandat të tretë
Politikë 11:31 - 23 Dhjetor, 2020

Alket Hyseni bën bilancin për vitin 2020/ Shprehet optimist për një mandat të tretë

Deputeti i Partisë Socialiste Alket Hyseni ka bërë një përmbledhje të të gjitha ngjarjeve që kanë karakterizuar zhvillimet në vend, pasojat e tërmetit dhe pandemia apo...

Protestat për vrasjen e Klodian Rashës/ Duma: Nuk i dhamë shans Ramës ta përdorte politikisht
Politikë 22:34 - 21 Dhjetor, 2020

Protestat për vrasjen e Klodian Rashës/ Duma: Nuk i dhamë shans Ramës ta përdorte politikisht

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma ishte e ftuar mbrëmjen e sotme në Report tv, ku ka folur për protestat që përfshinë vendin për vrasjen e Klodjan...

“Mungoi në parlament gjatë fjalës së Vjosa Osmanit”/ Balla merr në mbrojtje Ramën, zbulon pse nuk ishte
Politikë 22:00 - 21 Dhjetor, 2020

“Mungoi në parlament gjatë fjalës së Vjosa Osmanit”/ Balla merr në mbrojtje Ramën, zbulon pse nuk ishte

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ishte iftuar mbrëmjen e sotme në në Report Tv tha se protesta për vrasjen e Klodjan Rashës, nisi...

Protestat në Tiranë/ Baton Haxhiu: Politika i dha shijen e dhunës
Politikë 22:05 - 17 Dhjetor, 2020

Protestat në Tiranë/ Baton Haxhiu: Politika i dha shijen e dhunës

Analisti Baton Haxhiu është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion” ku po flitet për protestat që u zhvilluan në Tiranë për vrasjen e Klodjan Rashës....

“Idiotë politikë"/ Braçe sulmon opozitën: Shifrat e reshjeve u duken si plumba
Politikë 11:45 - 15 Dhjetor, 2020

‘Punët e pista nuk i bëjnë boset e mafias, por partitë politike’/ Braçe akuza të forta opozitës

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar sërish në lidhur me protestën e dhunshme që po zhvillohen në vend. Ai akuzon PD dhe LSI për përfshirjen e fëmijëve...

‘Do rikthejë check-balancën’/ Gjata: Ndryshimet në Kushtetutë nevojë imediate
Politikë 16:02 - 14 Dhjetor, 2020

‘Sa të më digjen pemët më mirë po djeg Lleshajn’/ Gjata zbardh prapaskenat e dorëheqjes

Sekretari për çështje ligjore në PD Çlirim Gjata është shprehur se mënyra sesi arrestimet po bëhen është e gjitha e llogaritur që njerëzit të frikësohen. Në...

Vrasja e Aleks Nikës/ Balla ngre akuza të forta: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër…
Politikë 14:48 - 14 Dhjetor, 2020

“Protestat janë organizuar nga degët e PD”/ Balla merr në mbrojtje Lleshajn: Nuk ishte faji i tij

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ishte i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ ku ka folur për protestat që kanë përfshirë mbarë vendin pas vrasjes së...

“Na ler të jetojmë jetën ,se na çave t**pin”/ Mjeku i njohur “shpërthen” keq ndaj Ramës
Politikë 10:35 - 14 Dhjetor, 2020

“Na ler të jetojmë jetën ,se na çave t**pin”/ Mjeku i njohur “shpërthen” keq ndaj Ramës

Mjeku i njohur Petrit Vargu, ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale, lidhur me protestat që kanë përfshirë shumë qytete të vendit, lidhur...

Protestat për vrasjen e Klodian Rashës, Avokatja e Popullit: Qytetarët janë të zhgënjyer, nuk kanë më besim
Aktualitet 16:43 - 13 Dhjetor, 2020

Protestat për vrasjen e Klodian Rashës/ Avokatja e Popullit: Qytetarët janë të zhgënjyer, nuk kanë më besim

Avokatja e popullit, Erinda Ballanca, tregoi se vrasja e Klodian Rashës nga një efektiv policie është një ngjarje e cila do të ngelet gjatë në memorien...

Protesta e dhunshme/ Balla shkon në Elbasan, takon protestuesit
Politikë 22:52 - 12 Dhjetor, 2020

Protesta e dhunshme/ Balla shkon në Elbasan, takon protestuesit

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla ka shkuar mbrëmjen e sotme në Elbasan , pas protestave të shunshmë që u zhvilluan për vrasjen e...

Protestat për vrasjen e të riut/ Çmendet ish deputeti i PD-së: Gjetëm këtë mënyrë për të festuar festën e partisë sonë
Politikë 21:19 - 12 Dhjetor, 2020

Protestat për vrasjen e të riut/ ‘Çmendet’ ish deputeti i PD-së: Gjetëm këtë mënyrë për të festuar festën e partisë sonë

Kreu i PD-së Fier, ish-deputeti i përjashtuar nga rikandidimi, Luan Baçi ka udhëhequr sonte protestat e qytetarëve në Fier, për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha nga...

“Një i evidentojmë defektet”/ Lleshaj: Kamerat e sigurisë kanë zbardhur gjithçka
Politikë 20:52 - 12 Dhjetor, 2020

“Nuk i evidentojmë defektet”/ Lleshaj: Kamerat e sigurisë kanë zbardhur gjithçka

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj i cili dha dorëheqjen pak ditë më parë, në një lidhje me Report tv, mbrmëjen e sotme ka folur sërish për...

“Ramës i ka degraduar logjika”/ Nishani: Protesta po dëshmon revoltën e të rinjve ndaj abuzimit qeveritar
Politikë 19:07 - 12 Dhjetor, 2020

“Ramës i ka degraduar logjika”/ Nishani: Protesta po dëshmon revoltën e të rinjve ndaj abuzimit qeveritar

Ish- presidenti Bujar Nishani ishte i ftuar pasditen e sotme në news 24 ku ka folur për protestat që bëhen për shkak të vrasjes nga policia...

“Meta po i vë zjarrin Shqipërisë që të shpëtojë paratë që ka grabitur”/ Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat e forta. Çfarë do të ndodhë sonte në Tiranë
Politikë 17:40 - 12 Dhjetor, 2020

“Meta po i vë zjarrin Shqipërisë që të shpëtojë paratë që ka grabitur”/ Ngjela nxjerr prapaskenat e forta. Çfarë do të ndodhë sonte në Tiranë

Avokat  i njohur Spartak Ngjela ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale, lidhur me protestat që kanë nisur në të gjithë vendin. Sipas...

Meta ktheu në Kuvend buxhetin 2021/ Balla: Nuk është më president, por aktor i opozitës
Politikë 17:03 - 12 Dhjetor, 2020

“Nuk pasurohesh me 50 mijë lekshat e Monikës”/ Balla mbërrin me urgjencë në selinë e PS-së Shkodër

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, ka mbërritur në Shkodër për të parë nga afër situatën pas protestave të dhunshme. Në komunikimin me mediat...

“Meta po i vë zjarrin Shqipërisë që të shpëtojë paratë që ka grabitur”/ Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat e forta. Çfarë do të ndodhë sonte në Tiranë
Aktualitet 15:14 - 11 Dhjetor, 2020

Protestat e dhunshmë për vrasjen e 25 vjeçarit/ Ngjela tregon kush fshihet pas tyre

Protesta e organizuar prej dy ditësh për vrasjen e 25 vjeçarit Klodian Rasha dhe shkatërrimi i institucioneve shtetërore dhe sinjalistikave ka sjellë reagimin e avokatit Spartak...

Rikthimi i Navalnit në Rusi, një sfidë e madhe për regjimin e Putinit
Blog 08:42 - 29 Shtator, 2020

Rikthimi i Navalnit në Rusi, një sfidë e madhe për regjimin e Putinit

Nga Andrei Kolesnikov “The Moscow Times” Kur lideri rus i opozitës Aleksei Navalni të rikthehet në Rusi, ai do ta gjejë apartamentin dhe llogarinë e tij...

Masakër në një lokal në Meksikë, 11 të vdekur
Bota 20:35 - 23 Shtator, 2020

Bjellorusi: Policia shtyp protestat pas betimit të Lukashenkos

Zyrtarët policorë kanë hedhur topa uji kundër protestuesve të mbledhur në Minsk, pas presidenti i Bjellorusisë, Alyaksandr Lukashenko, është betuar për një mandat të gjashtë, pavarësisht...