Connect with Us

All posts tagged "prostitucioni"

Denoncim 21:26 - 21 Janar, 2020

Prostitucion në zemër të Tiranës, 20 mijë lekë raporti pas Muzeut Historik

Prostitucioni i rrugës është një realitet problematik në Shqipëri.Kamer a fshehtë e “Stop” tregon, sesi gra e vajza, mdaje edhe transvestitë, shesin trupin e tyre për...

Blog 08:55 - 2 Dhjetor, 2019

Historitë tronditëse/ Shqiptarët, “mbretër” të rrjeteve të prostitucionit në Itali

Nga Flavia Amabile “La Stampa” * Milano – Korina ishte vetëm 16-vjeçe, kur u shit nga nëna e saj. Ajo jetonte në një qytet të vogël,...

Denoncim 21:17 - 1 Tetor, 2019

Stop–Kamera e fshehte/ Sa shitet trupi e si organizohet prostitucioni në Shqipëri!

Emisioni “Stop”, përmes kameras së fshehtë, solli sonte në mbrëmje një tjetër fenomen shqetësues të shoqërisë shqiptare. Edhe pse i ndaluar me ligj, prostitucioni është mjaft...

Aktualitet 19:17 - 26 Qershor, 2019

Deklarata “bombë” e Deputetit/ Zbulon vendin ku Rama dhe ministrat zhvillojnë prostuticionin

Deputeti Kujtim Gjuzi i kontaktuar nga CNA.al për të marrë një koment rreth pyetjes nëse mbajtja e zgjedhjeve të 30 Qershorit është legjitime. Gjatë prononcimit deputeti...

Kronika 14:54 - 10 Prill, 2018

Zbardhen përgjimet e prostitucionit: M’kan ardh dy shoqe…”A janë të mira?”

Hetimet në lidhje me prostitucionin që ushtrohej në lokalin “Tata” në Shkodër kanë zbardhur skemën se si funksiononte grupi. Frederik Tata në bashkëpunim me Sunila Mehjan...

Aktualitet 22:11 - 31 Tetor, 2017

Low cost apo luks/ Gazetari debat me shefin e sektorit kundër trafiqeve për përhapjen e prostitucionit

Në vijim të diskutimit për temën e prostitucionit në Shqipëri, në emisionin “Studio e Hapur” në News 24, Skerdi Kasimati, shef i sektorit kundër trafiqeve në...

Aktualitet 22:00 - 31 Tetor, 2017

Çfarë e shtyn një femër shqiptare të bëhet prostitutë

Në vijim të diskutimit të temës “Prostitucioni, cilat zgjedhje?”, në emisionin “Studio e Hapur” në News 24, Dalina Fico ka radhitur disa prej problemeve të cilat...

Aktualitet 12:09 - 27 Tetor, 2017

Këngëtarë e biznesmenë, klientët VIP të prostitutave të “luksit” në Tiranë

Dy ditë më parë Policia e Tiranës shkatërroi një rrjet prostitucioni, ku u arrestuan 10 persona. Ky rrjet funksiononte duke gjetur klientë nga vet organizatorët dhe...

Aktualitet 11:21 - 26 Tetor, 2017

Shkatërrohet grupi i shfrytëzimit të prostitucionit/ Ja emrat e të arrestuarve

Policia e Tiranës njoftoi sot se një grup i strukturuar kriminal i cili merrej me shfrytëzim prosititucioni është shkatërruar, ndërsa në pranga kanë rënë 10 persona....

Aktualitet 18:56 - 19 Korrik, 2017

Prostituonte vajza të reja/ Kapet në Lezhë shqiptari që kërkohej nga Interpoli

Policia e Lezhës ka kapur dhe arrestuar 36 vjeçarin që kërkohej nga Interpoli për shfrytëzim prostitucioni ndaj disa vajzave në Itali. Mësohet se DVPL kishte bërë...

Aktualitet 18:30 - 5 Mars, 2017

Jeta e fshehtë e seksit në Shqipëri/ Rrëfehen të burgosurat

Vajzat apo nënat e reja të divorcuara kanë rrëfyer pas hekurave të burgut për jetën e tyre në rrugë dhe klientët e tyre VIP. Të dhënat...

Aktualitet 23:43 - 8 Shkurt, 2017

Video/ Përgjimet e rrjetit të prostitucionit zbulojnë deputetin klient

Gazetari Spartak Koka, sonte, në emisionin Opinion ka publikuar përgjimin mes një tutorje e quajtur Silvana me një vajzë tjetër të quajtur Lisi. Pergjimet” Silvana: Ajo...

Aktualitet 15:11 - 8 Shkurt, 2017

Prostitucioni në Tiranë/ Burg për 4 taksistët, 2 tutoret dhe policin

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 4 taksistët e grupit të shfrytëzimit të prostitucionit dhe shpërndarjes së drogës në kryeqytet. Sipas kërkesës së Prokurorisë, në...

Aktualitet 18:56 - 24 Dhjetor, 2016

Skandali-Prostitucioni ilegal/Seks me 50 mijë lekë në Korçë

Prostitucioni në Shqipëri megjithëse është i ndaluar por vazhdon të ushtrohet masivisht në mënyrë ilegale. Zbulohet një bisedë në rrjetet sociale ku diskutohet për pazare. Siç...

Aktualitet 13:41 - 28 Shtator, 2016

Doda-Pinderit/ Je një mjeran i vogël

Kristi Pinderi e cilëson Dodën dhe politikën shqiptare si “prostitutë politike”. Deklarata e Pinderit, ka ardhur menjëherë, pas opinionit të Kryetares së Grupit Parlamentar të PDIU-së,...

Aktualitet 12:58 - 28 Shtator, 2016

Debati/ Fico: Mos i trajtoni shqiptarët si injorantë Açka: Bëni detyrat e shtëpisë

Debate të shumta kanë shoqëruar dje “Studion e Hapur”  të Eni Vasilit për legalizimin e proctitucionit dhe kanabisit. Disa nga të ftuarit në panel si Nikolin...

Aktualitet 11:42 - 28 Shtator, 2016

Flutura Açka: Shqiptarët stop prostitucionit dhe hashashit, ti kthehen punës

Shkrimtarja, Flutura Açka i bënë thirrje qytetarëve shqiptarë që të mos mbjedhin hashash dhe të çojnë prostituta jashtë vendit, por t’i kthehen punës. Sipas saj, legalizimi...

Aktualitet 10:46 - 28 Shtator, 2016

Ish-gruaja e Ramës flet për prostitucionin

Ish-gruaja e Ramës, Dalina Fico, flet për legalizimin e prostitucionit në Shqipëri. Në emisionin “Studio e Hapur” e gazetares Eni Vasili, Fico ka deklaruar se neni...

Aktualitet 10:01 - 7 Maj, 2016

Prostitucioni/Arrestohet një 34 vjeçare në Durrës

E.I. 34 vjeçe, banuese në Durrës është arrestuar nga policia e qytetit bregdetar. Në ngarkim të saj  Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Durrës, ka nxjerrë Urdhër Ndalimi...

Aktualitet 18:43 - 3 Prill, 2016

Si e shkatërroi mafia shqiptare biznesin e seksit të drejtuar nga mafia malteze

Në fillim të viteve 2000, mafia malteze që drejtonte biznesin e seksit në Soho të Britanisë së Madhe u detyrua të zmbrapsej nga mafia shqiptare. Në...

Kronika 09:03 - 26 Maj, 2015

Tirane/Zbulohet nje lokal me prostituta

Operacioni “Tallava 2015” ka sjellë zbulimin e një baze prostitucioni në Tiranë. Policia arrestoi pronarin e lokalit ku kryhej aktiviteti. Ai quhet Ilir Peraj. Në pranga...