Connect with Us

All posts tagged "propozim"

Opinione 17:54 - 5 Qershor, 2020

Nga Astrit Patozi/ Një propozim për zotërinjtë Luli dhe Edi për Reformën Zgjedhore gjysmake

Meqë zoti Luli Basha thotë se ka ngelur vetëm një pikë për të arritur marrëveshjen “historike” për reformën zgjedhore, dhe zoti Edi Rama po i mban...

Politikë 08:36 - 31 Maj, 2020

“Ngërçi” për Zgjedhoren/ Propozimi i Manjanit: Po të kishte dy pare mend në kokë…

Ish ministri i Drejtësisë,Ylli Manjani thotë se në tryezën e Reformës Zgjedhore toleranca duhet të kërkohet më shumë nga partia e vetme që zotëron shumicën. Sipas...

Politikë 19:01 - 26 Maj, 2020

“PD s’ka sjellë asnjë propozim”/ Gjiknuri: Çështja e sistemit zgjedhor nuk realizohet brenda 31 majit

Bashkëkryetari i Komisionit Zgjedhor Damian Gjiknuri, deklaroi pasditen e sotme se Partia Demokratike nuk ka dërguar asnjë propozim në tryezën e Reformës Zgjedhore. Ndonëse PD ka...

Politikë 15:57 - 12 Maj, 2020

Rama për legalizimin e kanabisit/ “Do e kalojmë në Kuvend para pushimeve verore”

Kryeministri Edi Rama ka folur lidhur me propozimin për legalizimin e kanabisit gjatë një konference për shtyp me gazetarët. Rama nuk pranoi të tregojë se kush...

Politikë 19:06 - 30 Prill, 2020

Propozimi i Beqajt/ Shehi tregon kush fshihet pas këtij “teatri”

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehiu thotë se propozimet e Ilir Beqajt për uljen e rrogave dhe pensioneve suplmentare nuk janë fare propozimet e tij por një...

Politikë 16:31 - 29 Prill, 2020

“Situata ka dalë jashtë kontrollit”/ Teliti për propozimin e Beqajt: Është abuziv

Këshilltari për Ekonominë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti, ka folur për situatën ekonomike si shkak i pandemisë së Covid-19. Teliti pretendon se paketat e qeverisë janë...

Politikë 09:59 - 29 Prill, 2020

Propozimi i Ilir Beqjas/ Manjani: Është haptazi anti Kushtetuese e anti ligjor

Ish minstri i Drejtësisë Ylli Manajni thotë se ideja e Ilir Beqjas  për uljen me 10% të pagës së të punësuarve në sektorin publik dhe prekjen...

Politikë 15:51 - 22 Prill, 2020

“Qeveria nuk ka strategji për të ardhmen”/ Krasniqi propozon ngritjen e një komisioni parlamentar

Analisti Afrim Krasniqi, ka folur sot për shtyrjen e gjendjes së jashtëzakonshme, të cilën nuk e shikon si shkelje. Ai thotë se nuk po shikon shumë...

Politikë 16:56 - 20 Prill, 2020

Rama bën propozimin e papritur/ “Burrave që nuk bëjnë punët e shtëpisë kur dalin nënat me fëmijë t’ju hiqet liria”

Kryeministri Edi Rama ka bërë një propozim të papritur ditën e sotme, teksa po fliste për daljen e nënave me fëmijë gjatë ditës së djeshme. Rama...

Politikë 18:06 - 9 Prill, 2020

Gjekmarkaj sfidon Ramën/ “Nëse propozimi për 15 vite burg bëhet realitet, jam i pari që do thyej karantinën”

Analisti Agron Gjekmarkaj ka bërë një analizë pas paralajmërimit të qeverisë për të dënuar me 15 vite burg këdo që del në rrugë pa leje, infekton...

Lajme 17:05 - 21 Mars, 2020

Nga Astrit Patozi/ Një propozim për “rebelët” e karantinës

Një aktore e njohur kanadeze qenka rebeluar ndaj masave shtrënguese të izolimit, duke deklaruar se nuk do t’i zbatojë ato, megjithëse është nënë e dy fëmijëve....

Lajme 16:45 - 17 Mars, 2020

Ndikimi i koronavirusit në ekonomi/ Luan Bregasi i propozon qeverisë të hapë bizneset

Kryetari i “Biznes Albania” Luan Bregasi ka folur për situatën aktuale në të cilën ndodhet vendi dhe për ndikimet që mund të sjellë koronavirusi në ekonomi....

Sociale 19:12 - 16 Mars, 2020

“Ata sot janë Shqipëria!”/ KSSH propozim qeverisë: 2 mije euro pagë për mjekët, i mijë për infermierët

Dalja masive e shqiptarëve ditën e shtunë pas një thirrje spontane për të duartrokitur bluzat e bardha ishte tregues i qartë se sot mjekët dhe infermierët...

Politikë 17:50 - 11 Mars, 2020

Basha propozon 6 masa urgjente/ Thirrje qeverisë, qytetarëve dhe bankave

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, deklaroi, pak minuta më parë, se nuk është koha për të bërë propagandë në këto momente kur koronavirusi ka mbërritur në...

Politikë 11:14 - 20 Shkurt, 2020

Ankimimet në zgjedhje/ Opozita propozon moratorium për gjyqtarët

Grupi politik i Reformës Zgjedhore është mbledhur sot për të diskutuar një nga çështjet kryesore të procesit zgjedhor, ankimimet në gjykatë. Mësohet se opozita ka paraqitur...

Lajme 18:20 - 1 Janar, 2020

Video-Zjarrfikësi i maskuar si Babagjysh i propozon për martesë të dashurës

Festat e fundvitit kanë qenë speciale për një vajzë, pasi i dashuri saj zjarrfikës gjeti mënyrën më të bukur për ta propozuar për martesë. I dashuri...

Politikë 15:40 - 2 Dhjetor, 2019

Pasojat e tërmetit në Bubq/ Cilat janë tre pikat e planit që propozon Basha

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vizituar sot fshatin Bubq për të parë pasojat që ka lënë pas tërmeti i 26 nëntorit. Sipas Bashës, me qindra...

Politikë 20:29 - 27 Nentor, 2019

LSI propozim qeverisë/ Përfshini në VKM-në për shpalljen e gjendjes së fatkeqësisë edhe Lezhën

Lëvizja Socialiste për Integrim ka shprehur një propozim për qeverinë Rama. Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama i bën thirrje qeverisë që të shpallë menjëherë gjendjen e...

Politikë 19:42 - 30 Shtator, 2019

Propozimi i opozitës parlamentare/ 21 Janari festë kombëtare

Opozita parlamentare ka propozuar sot në Kuvend që 21 janari të shpallet festë kombëtare si dita e nisjes së punimeve të Kongresit të Lushnjës në vitin...

Politikë 14:05 - 1 Gusht, 2019

Meta i vë kushte Ramës/ Propozon emrin e Presidentit të ri

Kuvendi i Shqipërisë i është drejtuar Komisionit të Venecias, për të marrë një opinion në lidhje me shkarkimin e Presidentin Ilir Meta. Sot, ky i fundit,...

Aktualitet 13:10 - 23 Korrik, 2019

“Ajo është shumë e veçantë për mua”/ Jo më unaza, ky është propozimi më “cool” që keni parë ndonjëherë

Një dentist 30-vjeçar nga Kalispell, Montana, Joel Booth nuk donte të ishte i “zakonshëm” me traditën e unazës gjatë propozimit dhe solli me vete një ‘armë’...

Aktualitet 16:16 - 25 Maj, 2019

Propozimi që “çmendi” Kanën/ Zbulohet çifti misterioz

Të shumtë kanë qenë personazhet e famshëm që kanë parakaluar në tapetin e kuq në Kanë, por vëmendjen e paparacëve dhe mediave e vodhi një çift....

Aktualitet 11:25 - 25 Maj, 2019

Propozimi që u bë viral/ Aktorja e njohur shqiptare habitet në mes të parkut

Aktorja e njohur kosovare, Adriana Rexhepi, ka marrë së fundmi  propozimin më të pazakontë për martesë. Partneri i saj Blondi Smërqaku, kishte përgatitur një surprizë shumë...