Connect with Us

All posts tagged "propagande"

Blog 09:23 - 18 Tetor, 2020

Nuk ishte egjiptiane dhe as e bukur/ Ç’nuk dini mbi Kleopatrën e famshme të antikitetit

Emri i Kleopatrës të sjell në mend imazhe të Egjiptit të Lashtë dhe intrigave historike. Por çfarë qëndron përtej legjendës së saj? Ishte viktimë e propagandës...

Tabaku zbret në terren/ Bizneset dhe qytetarët të lodhur me propagandë boshe
Politikë 13:41 - 4 Tetor, 2020

Tabaku zbret në terren/ Bizneset dhe qytetarët të lodhur me propagandë boshe

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka zhvilluar takime me bizneset në njësinë 3 ku ka dëgjuar shqetësimet e qytetareve. Sipas Tabakut, bizneset dhe qytetarët kërkonin...

Bota 09:53 - 28 Shtator, 2020

BE do të veprojë kundër lajmeve të rreme “fake news”

Një komision i posaçëm i Parlamentit Europian do të zbulojë dhe luftojë ndikimin e huaj kibernetik. Sidomos në kohët e Coronës fushatat dezinformuese janë shtuar, beson...

Rritja e pagave dhe ekonomisë/ Tabaku i përgjigjet Ramës: Figurë e vjetër që i ka rënë dhe fantazia
Politikë 22:55 - 23 Shtator, 2020

Premtimi i Ramës për pagë minimale 30 mijë lekë/ Tabaku: Ka kopjuar programin e PD-së

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, e cilësoi propagandë të gënjeshtërt programin e punësimit të kryeministrit Edi Rama, me të cilin ai zotohet ta rrisë pagën...

“Urrejtje, propagandë dhe keqinformim”/ Kim Kardashian i bashkohet bojkotit ndaj Instagram dhe Facebook
Teknologji 11:50 - 16 Shtator, 2020

“Urrejtje, propagandë dhe keqinformim”/ Kim Kardashian i bashkohet bojkotit ndaj Instagram dhe Facebook

Kim Kardashian West dhe dhjetëra të famshëm të tjerë kanë njoftuar se do të ngrijnë llogaritë e tyre në rrjetet sociale për të protestuar kundër përhapjes...

Shehu i hakërrehet Ramës/ Kërkon të fshehë “masakrën” në farmaceutikë duke “bojatisur” Agjencinë e Barnave
Politikë 14:42 - 9 Shtator, 2020

Shehu i hakërrehet Ramës/ Kërkon të fshehë “masakrën” në farmaceutikë duke “bojatisur” Agjencinë e Barnave

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu, ka reaguar pas deklaratave të kryeministri Edi Rama, gjatë ceremonisë së inaugurimit të Agjencisë Kombëtare të Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore. Me tone...

Rama “e shiti” në publik për propagandë/ Qytetarja e nxjerr bllof: "Në foto jam, por çekun e bebes s’ma dhatë
Politikë 09:34 - 4 Shtator, 2020

Rama “e shiti” në publik për propagandë/ Qytetarja e nxjerr bllof: “Në foto jam, por çekun e bebes s’ma dhatë

Propaganda e kryeministrit Edi Rama ka dështuar sërish. Rama publikoi disa ditë më parë foton e një nëne me foshnjën e saj të porsalindur dhe deklaronte...

“Banorët e Zall Herrit si kavie eksperimenti”/ Tabaku “çjerr maskën” e Veliajt, e vërteta e gjendjes së mjeruar
Politikë 19:25 - 22 Gusht, 2020

“Banorët e Zall Herrit si kavie eksperimenti”/ Tabaku “çjerr maskën” e Veliajt, e vërteta e gjendjes së mjeruar

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, deklaroi sot se është nisur rindërtimi i tre banesave të para të dëmtuara nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit në Zall...

Infektimi i Veliajt me Covid/ Ironia e Ndocajt: Propagandë e radhës, virusi atij nuk i afrohet
Politikë 21:37 - 30 Korrik, 2020

Infektimi i Veliajt me Covid/ Ironia e Ndocajt: Propagandë e radhës, virusi atij nuk i afrohet

Ish-deputeti Eduart Ndocaj në një intervistë për ABC News ka momentuar zhvillimet e fundit politike në vend. Ai u pyet dhe për infektimin me Covid-19 të...

Ina Zhupa nxjerr videon/ Zbulon propagandën e Veliajt: Po bën vijëzimet në një rrugë të shkatërruar
Politikë 22:00 - 17 Korrik, 2020

Ina Zhupa nxjerr videon/ Zbulon propagandën e Veliajt: Po bën vijëzimet në një rrugë të shkatërruar

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka bërë një tjetër denoncim për kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj. Në një postim në rrjetet sociale, ajo ka publikuar...

“Tamponët jepen me racion”/ Spahia: Janë një tallje, jo mbështetje në këtë situatë shpërthimi të Covid
Politikë 16:57 - 14 Korrik, 2020

“Tamponët jepen me racion”/ Spahia thirrje Manastirliut: Merr masa për kite të tjera testesh

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, ka reaguar me tone të ashpra pas videos së ministrisë së Shëndetësisë me pamjet nga inspektimi në Qendrën Shëndetësore nr....

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash
Politikë 22:33 - 3 Korrik, 2020

Pse ka ndryshuar stil?/ Përgjigjet Basha: Kam kaluar shumë kohë në zyrë, po kthehem te vetja

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha, është pyetur mbrëmjen e sotme për kurimin e imazhit të tij gjatë muajve të fundit dhe ndryshimin e stilit....

“Hapja e PD propagandë”/ Bushati: Pati probleme me zgjedhjen e Bashës përballë Olldashit dhe listat
Politikë 22:00 - 2 Korrik, 2020

“Hapja e PD propagandë”/ Bushati: Pati probleme me zgjedhjen e Bashës përballë Olldashit

Analisti Andi Bushati, e cilëson si propagandë hapjen e Partisë Demokratike dhe deklaratat e demokratëve se presin rikthimin e figurave të vjetra të kësaj partie. Bushati...

Ndarja nga jeta e mjekut/ Vargu kritika qeverisë: Nuk u kujtua njeri! Të dërgohej si politikanët për kurim jashtë
Politikë 23:19 - 29 Qershor, 2020

“Kujdes nga Covidi se ti heq brekët e propagandës”/ Petrit Vargu degjeneron Ramën

Mjeku i njohur Petrit Vargu, në një intervistë në Fax news, ku ka folur për situatën e Koronavirusit në vendin tonë, ka kujtuar dhe se çfarë...

Opinione 11:50 - 8 Qershor, 2020

Nga Artan Fuga/ T’i lemë ideologjitë, propagandat boshe, ta shohim realitetin drejt e në sy!

Atë kam bërë në botimin tim me dy libra : ORIGJINAT E PUSHTETIT,PRONËS,PASURISË në Shqipërinë pastotalitare, sapo hedhur në treg nga PAPIRUS! Gjendja ndërkombëtare në vitet...

PD heq Flamur Nokën nga Kukës/ Zbulohet ku do kandidojë ish deputeti
Politikë 23:32 - 31 Maj, 2020

Flamur Noka akuza të forta/ “Policia falsifikon ngjarjet, i ka të përcaktuara vrasjet që raporton”

Ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka ka ngritur akuza të forta ndaj Policisë së Shtetit, teksa po fliste për kriminalitetin në vend. Sipas tij, policia ka falsifikuar...

mark marku sfidon ramen
Politikë 17:31 - 30 Prill, 2020

“Shifrat i prodhojnë si duan ata”/ Mark Marku shpërthen në akuza ndaj qeverisë

Pedagogu Mark Marku ka shpërthyer në akuza të forta ndaj qeverisë lidhur me numrin e të infektuarve nga koronavirusi në Shqipëri. Sipas Markut, shifrat prodhohen ashtu...

“Trafikimi i të miturve, vjedhje me armë dhe shfrytëzim prostitucioni”/ Kush është shënjestra e radhës e OFL
Kronika 13:14 - 28 Prill, 2020

Rikthimi i OFL/ Artan Hoxha: Operacion propagandistik për të tërhequr vëmendjen

Gazetari Artan Hoxha ka folur për rikthimin e Pperacionit Forca e Ligjit. Sipas tij, ky është një operacion propagandistik për të spostuar vëmendjen nga situata aktuale...

Shëndeti 23:30 - 27 Prill, 2020

Përzgjedhja e Shqipërisë për testimin e kurës së Covid/ Mjeku ngre dyshime të forta: Në lojë shuma abuzive parash

Profesori dhe mjeku Gëzim Xhepa, ka ngritur dyshime të forta lidhur me futjen e Shqipërisë në rrjetin e vendeve të përzgjedhur nga OBSH për të testuar...

arben ristani sekretar i partise demokratike
Politikë 21:21 - 18 Prill, 2020

Arben Ristani bën thirrjen e fortë/ “Të heqim qafe monarkun delirant”

Ish sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani, në një intervistë për “Koha Jonë”, ka komentuar ngërçin në të cilën ndodhet ekonomia shqiptare sipasojë e pandemisë...

Bota 19:59 - 11 Prill, 2020

Shtëpia e Bardhë sulmon Zërin e Amerikës/ “Po promovon propagandën e Kinës për Covid-19”

Shtëpia e Bardhë ka sulmuar së fundmi median Zëri i Amerikës lidhur me situatën që po kalon i gjithë globi për shkak të pandemisë së koronavirusit....

Politikë 19:00 - 10 Prill, 2020

“Rama po bën propagandë me COVID-19”/ Gjekmarkaj: Media e gazetarët duhen përfshirë në paketën e ndihmës

Analisti Agron Gjekmarkaj akuzon kryeministrin Edi Rama se po bën propagandë me situatën e krijuar nga koronavirusi. Gjekmarkaj thekson se Rama duhet të përfshijë në paketën...

Politikë 15:23 - 5 Prill, 2020

Foto-Republika e Re njësoj si Rilindja/ Shpërndajnë ndihma me kameraman me vete

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi thotë se “ndryshe nga Balla dhe Xhaçka që marrin nga 3 kameramanë, ne kemi vendosur të mos bëjmë as...