Connect with Us

All posts tagged "propaganda"

Politikë 16:58 - 23 Mars, 2020

“Propaganda miliona për ekonominë”/ Teliti: Ka ardhur koha që qeveria t’u kthejë shqiptarëve atë që u ka marrë me ligj

Drejtorit i kabinetit në PD, Dorian Teliti, në një reagim në rrjetet sociale i kërkon qeverisë që të marrë në konsideratë planin e paraqitur nga selia blu...

Blog 08:39 - 20 Shkurt, 2020

Çfarë nuk po shkon me Italinë?

Nga Walter Mayr “Der Spiegel” * A është vërtetë e mundur që banorët e një vendi, që e ka zili mbarë bota për fuqinë, elegancën dhe...

Politikë 11:35 - 24 Janar, 2020

Pazare, shtantazhe dhe gjoba nga mediat që i shërbejnë/ Morali pa moral i kryebashkiakut të Tiranës

Disa media vasale të bashkisë Tiranë, kanë filluar çuditërisht një sulm ndaj kryebashkiakut, Erion Veliaj. Një sulm i strukturuar nga media, të cilat kryetari i Bashkisë...

Politikë 13:46 - 18 Janar, 2020

Skandali-dokumentet/ Basha zgjedh një të dënuar si mashtrues për propagandën

Mediat së fundmi kanë raportuar për një grup propagande jashtë zyrave të PD-së të koordinuar dhe drejtuar nga ish kryeredaktorja e “Opinionit” në Klan, Desada Metaj...

Blog 08:26 - 26 Dhjetor, 2019

E vërteta është nën goditje dhe kjo na prek të gjithëve

Ndershmëria është pasuri e madhe – por aktualisht gënjeshtrat janë veçanërisht të përhapura në mediat sociale. Kjo është jashtëzakonisht e rrezikshme, thotë Christina Bergmann. Presidenti amerikan...

Politikë 13:06 - 21 Dhjetor, 2019

Skandal-Prej një muaji kopështi i mbyllur/ Asnjë reagim nga Bashkia e Tiranës

Tërmeti tragjik i 26 nëntorit la pas pasoja të rënda edhe në Tiranë, ku veç banesave u dëmtuan edhe shkolla e kopështe. Por, kryebashkiaku i Tiranës...

Politikë 12:11 - 20 Dhjetor, 2019

Që Taulant Balla të mos këndojë më për Enverin

Me një akt të papreçedentë më parë, duke e kthyer publikisht dhe duke manipuluar opinionin me stilin alla Rilindase, mazhoranca e një parlamenti qesharak miratoi ndryshimet...

Politikë 14:31 - 16 Dhjetor, 2019

Dështimi i Veliajt në kohë emergjence/ Lë në harresë kopshtet e Tiranës

Tërmeti tragjik i 26 nëntorit, la pasoja të rënda edhe në Tiranë, ku kishte edhe një viktimë dhe shumë ndërtesa të dëmtuara. Por, përveç banesave të...

Politikë 21:22 - 11 Dhjetor, 2019

“Protagonizmi i Ramës po le në hije të pastrehët në fshatra”/ Kulluri: Opinioni publik nuk po informohet saktë

I qenë prezent në emisionin “Repolitix” ku po flitet rreth menaxhimit të situatës pas termetit, ish anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri ka...

Politikë 12:00 - 7 Dhjetor, 2019

Rama vijon propagandën/ Lëreni partinë, tërmeti nuk pyet, vjen e të merr

Kryeministri Edi Rama në këto ditë të vështira që po kalon vendi, krahas sulmit të paprecedentë që ka bërë kundër mediave, nuk ka lënë mënjeanë propagandën....

Politikë 11:42 - 7 Dhjetor, 2019

Tërmeti dhe rindërtimi i antishtetit të rënë të propagandës!

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të mazhorancës socialiste. Në një postim në rrjetet sociale, Vasili...

Politikë 13:23 - 4 Dhjetor, 2019

Luli del shëtitje dhe tallet me të dëmtuarit nga tërmeti/ Tre aktet e turpshme të kreut të Republikës së re

Tragjedia e 26 nëntorit, përveç kryeministrit Edi Rama, në terren ka çuar edhe kreun e PD-së, Lulzim Bashën. Nuk mjafton kryeministri që pertej faktit se duhet...

Politikë 14:20 - 30 Shtator, 2019

Ky është plani i emergjencës/ Foto që nxjerrin “zbuluar” Veliajn

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, i cili në media trumbeton fort për punët e mëdha, që pretendon se po bën, nuk lë rast pa shfrytëzuar për...

Politikë 09:27 - 15 Shtator, 2019

“Vrasje, korrupsion, njerëz që braktisin vendin”/ Ramës i dështon propaganda

“Shqipëria është dhe fytyra tjetër. Varfëri, vrasje, korrupsion, njerëz që braktisin vendin. Keq më vjen, po më shumë gjëra negative, po shohim se gjëra pozitive. Shpresoj...

Lajm i Rekomanduar 10:31 - 2 Shtator, 2019

Lulit i ngelet aleat mediatik Xhemail Pasmaçiu

Ashtu si pak muaj më parë një tjetër dokument është publikuar dje në media. Një udhëzim i Partisë Demokratike, i cili në fakt nuk ka kokë,...

Politikë 14:10 - 25 Gusht, 2019

I dha ish të dashurën për grua dhe e bëri ministër/ Si po ia shpërblen sot, ai Ramës

Më shumë se sa Ministër njihet si personi që kryeministri Edi Rama e  “martoi” me të dashurën e tij. Bëhet fjalë për ministrin e Bujqësisë Bledi...

Politikë 09:41 - 16 Gusht, 2019

Ramës i dështon propaganda/ Qytetarët i “tregojnë vendin”

Kryeministri Edi Rama vijon ritualin e përditshëm, duke përshëndetur ndjekësit e tij në rrjetet sociale me punët që pretendon se po bën qeveria e tij. Mëngjesin...

Politikë 09:03 - 30 Korrik, 2019

Ramës i dështon propaganda/ Kryeministri del “zbuluar”

Në vijim të ritualit të tij të përditshëm, kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot duke përshëndetur ndjekësit e tij në rrjetet sociale, me një...

ERTV
Aktualitet 19:55 - 3 Maj, 2019

Liria e medias/ Ish-deputeti: ERTV-ja e Ramës ka rrëmbyer atributet e RTSH-ës

Deputeti i Partisë Demokratike, Luciano Boci, ka publikuar në rrjetin e tij social një status në lidhje “lirinë e medias të kapur nga pushteti”. Në postimin...

Aktualitet 11:15 - 17 Mars, 2019

Propaganda mashtruese e Veliajt/ Ish-deputeti demokrat i nxjerr mesazhet

Ish-deputeti demokrat Luçiano Boçi, ka publikuar sot disa mesazhe dërguar nxënësve të Tiranë. Sipas tij, nxënësit e mësuesit e shkollave të Tiranës urdhërohen të dalin të...

Aktualitet 18:57 - 13 Mars, 2019

Bie propaganda e qeverisë/ Tabaku: Rama tradhëtoi interesin kombëtar

Në një postim në rrjetet sociale, ish-deputetja Jorida Tabaku shkruan se kryeministri Rama ka futur krimin në parlament. Më tej Tabaku shton se interesin kombëtar e...

Aktualitet 17:23 - 3 Janar, 2019

Deklarata e fortë/ Rama është kthyer në objekt tallës

Sociologu, Ergys Mertiri, i qenë prezent në studion e televizionit “Fax News”, ka komentuar situatën politike në vend dhe ka ngritur akuza ndaj kryeministrit, Edi Rama....

Aktualitet 13:10 - 15 Tetor, 2018

Rama propagandë me taksat e shqiptarëve/ Portali për “Bashkëqeverisjen” e nxjerr zbuluar

Qeveria ka hapur një portal, të cilin e quan “portal për Bashkëqeverisjen”, dhe sipas Ramës të gjithë qytetarët të cilët ndeshen me problematika të përditshme në...