Connect with Us

All posts tagged "prona"

“Kërcënimet” e Artan Lames/ Top Story tërhiqet nga emisioni
Aktualitet 13:41 - 30 Nentor, 2020

“Kërcënimet” e Artan Lames/ Top Story tërhiqet nga emisioni

Dje në Korçë, Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame ka dalë në një konferencë për shtyp. Ai ka folur ashpër për çështjen e pronave në...

Afera korruptive e inceneratorëve/ Dyfytyrësia e gazetarit të Ben Blushit
Politikë 14:13 - 23 Nentor, 2020

Skandali i tokave në bregdetin e Dhërmiut/ Ben Blushi presion drejtësisë?

Në 2014, Presidenti i Republikës në atë kohë, Bujar Nishani, dekretoi në Gjykatën e Shkallës së Parë në Vlorë, gjyqtaren Elona Mihali. Kjo e fundit u...

Aktualitet 10:58 - 23 Nentor, 2020

Tjetërsimi i pronave/ Gjykata e Lezhës ndryshon masën për ish-deputetin Arben Ndoka

Gjykata e Lezhës ka vendosur masën detyrim paraqitje për Arben Ndokën. Ndoka ndodhej në arrest shtëpie dhe akuzohet si i përfshirë në tjetërsimin e pronave tek...

Dosje për SPAK për Blushin/ Nga pallati i vjehrrit, pronat me vlera qesharake tek tokat në bregdet e Dardhë
Denoncim 14:32 - 21 Nentor, 2020

Dosje për SPAK për Blushin/ Nga pallati i vjehrrit, pronat me vlera qesharake tek tokat në bregdet e Dardhë

Pandëshkueshmëria zyrtarëve apo të politikanëve dhe të familjarëve të tyre është një kryeçështje e raporteve të ndërkombëtarëve në vlerësimet për Shqipërinë. Rekordet për dosjet e korrupsionit,...

Luli foli, kur do flasë Vjollca Hoxha dhe Ben Blush
Politikë 12:16 - 20 Nentor, 2020

Luli foli, kur do flasë Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi

Dje televizioni kombëtar Top Channel, edicionin e tij të lajmeve e hapi me një shënim ku  i kërkonte kreut të PD, Lulzim Basha të fliste për...

Lajme 08:52 - 9 Nentor, 2020

I dhuroi ish bashkëshortes shtëpinë/ Sherr mes burrit dhe gruas: Ik këput qafën, unë jam mysliman dhe marr 7 gra

Në rubrikën “Shihemi në Gjyq” ka qenë një çift bashkëshortësh të cilët kishin mosmarrëveshje për pronat që burri ka humbur. Burri ka qenë i martuar me...

Deklarata e Kyemadhit: Meta nuk e ka lënë Ramën të vidhte
Politikë 19:30 - 21 Tetor, 2020

Deklarata e Kyemadhit: Meta nuk e ka lënë Ramën të vidhte kur ishte kryetar Parlamenti

Kryetarja e LSI-së ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama gjatë një takimi me një takimi me disa banorë të Vorës. Rama tha se ka qenë...

Banorët e Kakomesë protestojnë para gjykatës së Gjirokastrës/ Kërkojnë legalizimin e pronave
Sociale 13:26 - 8 Tetor, 2020

Banorët e Kakomesë protestojnë para gjykatës së Gjirokastrës/ Kërkojnë legalizimin e pronave

Banorët e fshatit Kakome janë grumbulluar sot me pankarta në duar para gjykatës së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër dhe kërkojnë legalizimin e pronave. Ata protestojnë për vendimin...

Opozita parlamentare bojkoton Komisionin e Ligjeve
Politikë 12:05 - 21 Shtator, 2020

Meta e ktheu në Kuvend për shqyrtim/ Komisioni i Ligjeve rrëzon dekretin e presidentit

Komisioni Ligjeve ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta, për rishqyrimin e ligjit për “Pronat e paluajtshme të shtetit”. Sipas Metës, ligji i ri krijon hapësirë...

Aktualitet 15:05 - 18 Shtator, 2020

Një përgjigje për avokatin e tij/ Pse i intereson opinionit publik e vërteta e Ben Blushit

Avokati i Ben Blushit, Lulzim Alushaj, në një qëndrim të tij dhënë gazetares së BIRN, Aleksandra Bogdani ka thënë se pyetjet e shtruara prej saj nuk...

Ekskluzive-Skandali me falsifikimin/ Kallëzohet penalisht vajza e Ben Blushit dhe noterja e tij
Politikë 11:34 - 18 Shtator, 2020

Kush kërkon të shpëtojë noteren e skandalit të Ben Blushit?!

Disa muaj më parë, CNA.al ka raportuar të dhëna zyrtare për një pasuri prej gati 500 milionësh në qytetin e Korçës, e blerë nga ish-politikani Ben Blushi,...

Rihapet dosja e grabitjes së tokave në Dhërmi/ Blushi intimidon prokurorin?
Politikë 11:41 - 1 Shtator, 2020

Pas Violeta Sulkajt, Ben Blushi “fundos” një tjetër zyrtare?/ Zbulohet pse u shkarkua drejtoresha në Korçë

Disa ditë më parë, CNA.al raportoi se drejtoresha e Hipotekës në qytetin e Korçës, Nada Bandilli, është shkarkuar nga detyra.(Lexo këtu) Ndërkohë, sot CNA.al sjell të...

Dosja e inceneratorëve/ A do të hetojë SPAK edhe bashkëshorten e Ben Blushit?
Politikë 12:53 - 25 Gusht, 2020

Ekskluzive/ Ministria e Drejtësisë fillon hetimin ndaj noteres së Ben Blushit

Ministria e Drejtësisë tashmë ka filluar hetimin administrativ ndaj noteres Violeta Sulkaj, në lidhje me skandalin e denoncuar nga CNA.al disa javë më parë, për një...

Ekskluzive-Dosja e pronave të Ben Blushit përfundon në SPAK
Politikë 12:45 - 22 Gusht, 2020

Ekskluzive-Dosja e pronave të Ben Blushit përfundon në SPAK

Prej disa kohësh, CNA.al ka publikuar një sërë materialesh investigative në lidhje me pasurinë e “çmendur” të  ish-politikanit të kthyer në menaxher media, Ben Blushi. CNA.al ka publikuar...

Antikorrupsioni si aleat në korrupsionin e Blushit
Politikë 19:14 - 15 Gusht, 2020

Antikorrupsioni si aleat në korrupsionin e Blushit

Lajmi më i ri nga bregdeti ka lidhje me çregjistrimin e bërë për një pronë të shëndetshme të regjistruar në emër të zotit Ben Blushi, që...

Ekskluzive-Skandali me falsifikimin/ Kallëzohet penalisht vajza e Ben Blushit dhe noterja e tij
Denoncim 14:18 - 15 Gusht, 2020

Ekskluzive dokumenti- Ja si grabiti Ben Blushi 6 mijë m2 në Dhërmi

Pak javë më parë një dokument nga zyra e rregjistrimit të pasurive Vlorë, tregonte sesi Ben Blushi, ish-deputet i PS, ish-kreu i LIBRA, ish ministër i...

Politikë 10:19 - 14 Gusht, 2020

Dorëheqja e Eva Blushit nuk shfajëson noteren Violeta Sulkaj, kapur në falsifikim

Eva Blushi, notere në Tiranë ka dorëzuar pranë ministrisë së Drejtësisë kërkesën për dorëheqje nga detyra e saj. (Lexo këtu) Këtë fakt e raportoi dje CNA.al...

Dosja e inceneratorëve/ A do të hetojë SPAK edhe bashkëshorten e Ben Blushit?
Aktualitet 11:46 - 13 Gusht, 2020

Faktet që “kryqëzojnë” Ben Blushin/ Letra akuzë e biznesmenit drejtuar ambasadës të SHBA

Në vijim të skandaleve të shumta ku implikohet ish-deputeti i PS, ish-kreu i LIBRA, Ben Blushi, së fundmi CNA.al ka publikuar denoncimin e një biznesmeni pranë...

Nga Klodian Tomorri/ Një bravo për Ilir Metën
Politikë 10:51 - 13 Gusht, 2020

Meta kthen në Kuvend ligjin për pronat e paluajtshme të shtetit/ Thellon konfliktin social

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka kthyer në Kuvend për rishqyrtim ligjin nr. 111/2020 “Për disa shtesa në ligjin nr. 8743, datë 22.2.2001, “Për pronat e...

Politikë 14:58 - 12 Gusht, 2020

Letra e biznesmenit për Ambasadën e SHBA/ Berisha: Veprime mafioze të Arbenit

Ish kryeminsitri Sali Berisha ka reaguar pas publikimit nga CNA.al të letrës së një biznesmeni drejtuar ambasadës së SHBA-ve e cila lidhet me pronat e Ben...

Dosja e inceneratorëve/ A do të hetojë SPAK edhe bashkëshorten e Ben Blushit?
Denoncim 11:33 - 12 Gusht, 2020

Letra e biznesmenit në ambasadën e SHBA-ve/ Ben Blushi kërkoi 2 apartamente për deklaratën e pasurisë, tani po më grabit me gjykatë pronat

Letra e biznesmenit Andon Dhima drejtuar ambasadës së SHBA-ve në Tiranë nuk është e vetmja. CNA.al do sjellë edhe të tjera materiale ekskluzive për raste denoncimesh...

Ben Blushi i vetmuari i madh i politikës/ Mjerani që kërkon shpëtim
Opinione 08:56 - 12 Gusht, 2020

Ben Blushi i vetmuari i madh i politikës/ Mjerani që kërkon shpëtim

I vetmuar në agoni, pa miq e pa shokë, pa asnjë njeri nga ata që ka pasur në krah dhe ka udhëtuar për gati 30 vite....

Ekskluzive-Skandali me falsifikimin/ Kallëzohet penalisht vajza e Ben Blushit dhe noterja e tij
Politikë 14:29 - 10 Gusht, 2020

Ben Blushi justifikon falsifikimin/ Katër faktet që e nxjerrin zbuluar dhe Natalia e pafajshme

Ish-deputeti socialist Ben Blushi ka reaguar pas publikimit të dokumenteve zyrtare ku dukej qartë se firma e vajzës së tij ishte falsifikuar në një akt noterial,...