Connect with Us

All posts tagged "prokurorise"

Aktualitet 22:54 - 9 Maj, 2019

Ekzekutimi i avokatit Ravik Gurra/ Arta Marku akuza Policisë dhe Prokurorisë

Mbrëmjen e 22 Marsit në qytetin e Elbasanit u vra avokati Ravik Gurra, ngjarje kjo e cila tronditi mbarë opinion pulik. Rreth kësaj ngjarjeje dhe krimit...

bardhi: Shqiptaret mblidhen me 16 Mars
Aktualitet 13:34 - 15 Prill, 2019

Padia ndaj Lleshajt/ Bardhi apelon Prokurorinë

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi në mbyllje të depozitimit të provave të Partisë Demokratike për padinë e ngritu ndaj Sandër Lleshajt dhe drejtuesve të...

blendi klosi akuza prokurorise
Aktualitet 21:38 - 9 Mars, 2019

Denoncimi nga Fiks Fare/ Blendi Klosi akuza Prokurorisë

Mbrëmjen e djeshme emisioni “Fiks Fare” denoncoi aktivitetin e  fabrikës së bitiumit në Shkëmbin e Kavajës e cila punonte pa leje. Pas këtij denonmcimi i menjëhershëm...

Aktualitet 21:51 - 31 Janar, 2019

Balla bën avokatin e Dakos/ Thirrje Prokurorisë të zbardhë të vërtetën

Kreu i Grupit Parlamentar i PS-së Taulant Balla i ftuar në emisionin “Real Story” në Vizion Plus foli rreth skandalit të publikuar nga Zëri i Amerikës...

sulmi ndaj policise ne elbasan
Aktualitet 19:23 - 23 Janar, 2019

Sulmi ndaj policisë në Elbasan/ Zbardhet dosja e Prokurorisë

Prokuroria për Krimet e Rënda ka përfunduar hetimet lidhur për sulmin e rëndë që iu bë policisë në shtator të 2017, në hyrje të tregut Agroushqimor...

selia e partise demokratike tirane
Aktualitet 11:58 - 14 Janar, 2019

Tenderi për Unazën e Re/ PD thirrje Prokurorisë

Drejtuesja e Departamentit të Antikorrupsionit në Partinë Demokratike, Lealba Pelinku në një deklaratë për mediat ka zbuluar përfituesin e radhës të tenderit të Unazës së Re....

pse hesht per skandalin
Aktualitet 20:01 - 24 Dhjetor, 2018

Vjedhjet me tenderat, krimi, korrupsioni/ Deputeti akuza të forta ndaj Prokurorisë

Kreu i grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka renditur në një shkrim të gjitha ngjaret skandaloze, për të cilat Prokuroria nuk ka...

salianji dhe duma heqin dore nga mandatet
Aktualitet 17:58 - 10 Tetor, 2018

Grida Duma del në mbrojtje të Salianjit/ Akuza Prokurorisë

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma e ftuar në studion e lajmeve në Ora News ka komentuar zhvillimet e fundit për çështjen e audio-përgjimit Babale-Xhafaj. Duma...

Aktualitet 16:30 - 21 Shtator, 2018

“Letër” Prokurorisë nga Burgu 313/ Po ç’bëtë kështu mi gra?!

Gazetari Ylli Dylgjeri në një postim në rrjetet sociale  ka publikuar letrën e grave të burgut të 313 të grave, drejtuar Prokurorisë. Në letër shkruhet se...

Aktualitet 11:22 - 27 Tetor, 2017

Juristi kritika prokurorisë për Tahirin/ Mori kompetencat e SPAK

Prokuroria ka gabuar me çështjen “Tahiri”. Që në momentin që prokuroria dorëzoi relacionin në Komisionin e Mandateve, një gjë të tillë e ka pohuar edhe juristi...