Connect with Us

All posts tagged "Prokuroria"

I zhvati vajzës së pacientes 8 milionë lek/ Tire Alldervishi kërkon lirimin, zbardhet kërkesa
Kronika 11:39 - 17 Janar, 2021

Skandali “Tirja”/ Prokuroria do marrë në pyetje personelin, telefonatat e sanitares do zbardhin korrupsionin

Në vijim të hetimeve për korrupsionin në spitalin “Shefqet Ndroqi”, prokuroria e Tiranës, do të marrë në pyetje mjekë e infermierë të këtij spitali për të...

U konfliktuan me njëri-tjetrin/ Arrestohen babë e bir në Selenicë të Vlorës
Kronika 09:59 - 17 Janar, 2021

U konfliktuan me njëri-tjetrin/ Arrestohen babë e bir në Selenicë të Vlorës

Policia e Vlorës ka arrestuar babë e bir, të cilët akuzsohen për veprën penale “Dhunë në familje”. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë...

Skandali në Covid 2/ Rama: U pastrua një çiban nga sistemi. Thirrje qytetarëve
Politikë 22:13 - 14 Janar, 2021

Skandali në Covid 2/ Rama: Më përjashtoni mua dhe Zahon nga përgjegjësitë

Kryeministri Edi Rama i ftuar mbrëmjen e sotme në “Open’ mes të tjerash është pyetur dhe për skandalin e publikuar në emisionin investigativ “Stop” ku sanitarja...

Skandali me sanitaren Tire Alldervishaj/ Rama largon përgjegjësinë nga vetja
Politikë 22:12 - 14 Janar, 2021

Skandali me sanitaren Tire Alldervishaj/ Rama largon përgjegjësinë nga vetja

Skandali i ndodhur në spitalin “Shefqet Ndroqi” që është kthyer në Covid 2 ka sjellë reagimin e kryeministrit Edi Rama. Në një intervistë për “Open”, Rama...

Prokuroria e Elbasanit urdhëron sekuestrimin e pasurisë së Klement Çalës, i pandehur për grabitjen e Rinas si dhe pastrim parash. Përmes një njoftimi të shpërndarë për media, Prokuroria bën me dije se i ka sekuestruar një apartament në Elbasan, një tokë arë dhe truall me sipërfaqe 500 metra katror në fshatin KUSARTH TË Bashkisë Elbasan, dhe një tokë arë me sipërfaqe 809 metra katrorë “Në datë 19/07/2019 është regjistruar në cilësinë e personit ndaj të cilit zhvillohen hetime emri i shtetasit Klement Çala. Me vendimin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan Nr. 623, datë 23/07/2019, është vendosur, ndër të tjera: Vendosja e masës së sigurimit pasuror të sekuestros preventive mbi pasuritë e paluajtshme: Pasurinë me Nr. 1/189+1-2, vol. 23, f. 145, e llojit apartament, me sipërfaqe 50 m², zona kadastrale 8524, e gjendur në lagjjen “Vullnetari”, Pall. Nr. 645, shk. 1, kati 1, ap. 2, Elbasan, regjistruar në emër të shtetasve Pullumb Shefqet Çala dhe Elida Luan Çala; Pasurinë me Nr. 468/2/3, vol. 4, f. 131, e llojit arë + truall me sipërfaqe 500 m², zona kadastrale 2346, si dhe ndërtesë 1 kat e llojit njësi, me sipërfaqe 167,9 m², e gjendur në fshatin Kusarth, Bashkia Elbasan, regjistruar në emër të shtetasve Eldi Pullumb Çala dhe Elida Luan Çala; Pasurinë me Nr. 428/2/6, vol. 5, f. 127, e llojit arë me sipërfaqe 809,5 m², zona kadastrale 2346, e gjendur në fshatin Kusarth, Bashkia Elbasan, në emër të shtetasve Alkond Ferdinand Bengasi, Esunela Ferdinand Qevani dhe Alert Ferdinand Qevani, ku në datë 14/12/2017 është regjistruar kontrata e sipërmarrjes Nr. 4788/2867, datë 14/10/2017, me investitorë shtetasit Elida Luan Çala, Eldi Pullumb Çala dhe Pullumb Shefqet Çala. Vendosja e masës së sigurimit pasuror të sekuestros preventive mbi 50% të kuotave të zotëruara nga shtetasi Eldi Pullumb Çala në shoqërinë tregtare “Alba Fashion Confession” sh.p.k, me Nipt L82620202I”, thuhet në njoftimin e prokurorisë.
Kronika 14:10 - 11 Janar, 2021

I pandehur për grabitjen në Rinas/ Prokuroria i sekuestron pasurinë Klement Çalës

Prokuroria e Elbasanit urdhëron sekuestrimin e pasurisë së Klement Çalës, i pandehur për grabitjen e Rinas si dhe pastrim parash. Përmes një njoftimi të shpërndarë për...

Dosja “184”/ Gjykata e Dibrës shtyhn vendimin, ja kur do mbahet seanca tjetër
Aktualitet 22:15 - 8 Janar, 2021

Zbardhet vendimi i dosjes “184”/ Përse Prokuroria “shpëtoi” ministrat

Javën tjetër gjykata e Dibrës do të vendosë fillimin ose jo te procesit gjyqësor për 4 të pandehur të dosjes së bujshme 184, për shit-blerjen e votave për zgjedhjet...

Kronika 15:48 - 7 Janar, 2021

Vrasja e motrave në Tiranë vë në lëvizje Prokurorinë në Selanik/ Dyshohet për një avokat të përfshirë në trafikun e fëmijëve

Prokuroria e Selanikut është vën ënë lëvizje pas vrasjes së dy motrave dusa ditë më parë në Tiranë. Gjithçka nisi pas deklaratave nga të afërmit e...

Vetingu 12:08 - 29 Dhjetor, 2020

Pesë apartamente dhe borxh me interes babait/ Gjyqtari që doli në përgjimet e Prokurorisë

Në vitin 2012 gjyqtari i Tropojës, Sami Ujkashi u dërgua në gjyq nga Njësia Task-Forcë, së Prokurorisë së Tiranës me akuzën e ushtrimit të ndikimit të...

Meta bën deklaratën e forte/ Po lirohen grupet kriminale para zgjedhjeve
Politikë 22:02 - 24 Dhjetor, 2020

Meta bën deklaratën e fortë/ Po lirohen grupet kriminale para zgjedhjeve

Presidenti Meta bëri një deklaratë të fortë në Syrit Tv, ku u shpreh se Prokuroria është e pushtuar nga maxhoranca, ku jo vetëm nuk hetohet asgjë,...

Prokuroria e Tiranës kërkon asistencë të huaj për zbardhjen e vrasjes së Klodian Rashës
Kronika 17:54 - 19 Dhjetor, 2020

Prokuroria e Tiranës kërkon asistencë të huaj për zbardhjen e vrasjes së Klodian Rashës

Pistoleta e gjetur më shumë se 100 metra larg vendit ku mbeti i vrarë 25-vjeçari Klodian Rasha ka detyruar Prokurorinë e Tiranës të kërkojë ndihmën e...

Dalin detajet/ Nuk identifikohen gjurmë të Klodian Rashës te pistoleta e gjetur pranë vendit ku ai u vra
Aktualitet 15:51 - 18 Dhjetor, 2020

Dalin detajet/ Nuk identifikohen gjurmë të Klodian Rashës te pistoleta e gjetur pranë vendit ku ai u vra

Prokuroria e Tiranës ka zbuluar se pistoleta e gjetur gati 100 metra nga vendi ku u vra Klodian Rasha, mbrëmjen e 8 dhjetorit, që u dyshua...

“Vrasje me dashje”/ Prokuroria finalizon akuzën për efektivin që vrau Klodian Rashën
Aktualitet 11:32 - 16 Dhjetor, 2020

“Vrasje me dashje”/ Prokuroria finalizon akuzën për efektivin që vrau Klodian Rashën

Prokuroria e Tiranës ka konkretizuar akuzën për efektivin e policisë Nevaldo Hajdaraj i cili vrau Klodjan Rashën në orët e para të mëngjesit të datës 8...

Ndryshimet në Kodin Penal për krimet zgjedhore/ SPAK cakton pesë prokurorë
Kronika 11:13 - 14 Dhjetor, 2020

SPAK jep pretenca për të arrestuarit e ‘Dosjes 339’/ Mbi 50 vite burg për ‘bosin’ e Avdylajve dhe 17 të tjerët

SPAK ka shpallur sot pretencën për të pandehurit e laboratorit të drogës në Has, që është një prej fraksioneve të dosjes 339. Mësohet se SPAK ka...

Dhunimi i selisë së PS-së/ Voltana Ademi denoncon në prokurori policinë e Shkodrës
Politikë 16:35 - 12 Dhjetor, 2020

Dhunimi i selisë së PS-së/ Voltana Ademi denoncon në prokurori policinë e Shkodrës

Kryetarja e Bashkisë, Shkodër, Voltana Ademi, ka denoncuar në prokurori, drejtuesit e Policisë së Shtetit, pas protestës së dhunshme. Ajo ka kërkuar “Procedimin penal të punonjësve dhe të...

Vrasja e 25 vjeçarit në Ditën e Rinisë/ Bylykbashi tregon arsyet pse prokuroria nuk do e hetoj këtë krim
Politikë 15:32 - 9 Dhjetor, 2020

Vrasja e 25 vjeçarit në Ditën e Rinisë/ Bylykbashi tregon arsyet pse prokuroria nuk do e hetoj këtë krim

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, ka reaguar i indinjuar për vrasjen e 25-vjeçarit në Tiranë, në ditën e Rinisë. Gjatë një interviste ai tha...

Na çatë t*apin/ Manjani ‘shfrenon’ gjuhën ndaj shefes së ONM-së e Yuri Kim
Politikë 19:16 - 8 Dhjetor, 2020

Vrasja e të riut nga efektivi/ Manjani: Çështjen ta marrë në dorë Prokuroria dhe jo Policia

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, ka reaguar për vrasjen e 25 vjeçarit Klodian Rasha nga efektivi i policisë në orët e para të mëngjesit të sotëm....

“Rrëzoi”, Prokurorinë dhe Policinë/ Gjyqtarja që liroi “të dyshuarin” e zgjedhjeve të 30 Qershorit
Vetingu 11:29 - 6 Dhjetor, 2020

“Rrëzoi”, Prokurorinë dhe Policinë/ Gjyqtarja që liroi “të dyshuarin” e zgjedhjeve të 30 Qershorit

Gjyqtarja Arta Llazari ka një karrierë 18 vjeçare në sistemin e drejtësisë. Ajo ka nisur punë gjyqtare, në Gjykatën e shkallës së parë Shkodër dhe rreth...

Ndryshimet në qeveri, Manjani: Rama zgjodhi që çështjen e detit ta mbajë mbi shpatulla Olta Xhaçka
Politikë 20:38 - 3 Dhjetor, 2020

“Ligji i ri për policinë i motivuar politikisht”/ Manjani: Prokuroria e vetmja shpresë

Parlamenti rrëzoi me 83 vota kundër dhe 9 pro, dekretin e Presidentit Ilir Meta për ligjin  Policisë së Shtetit. Mazhoranca e konsideroi kthimin e ligjit nga...

Aktualitet 14:45 - 1 Dhjetor, 2020

Fotot ekskluzive / Rishfaqet publikisht kryebashkiaku i shumëkërkuar i Vorës

Rishfaqet publikisht ish kreu i Bashkisë së Vorës Agim Kajmaku. CNA.al. ka siguruar foto ekskluzive të Kajmakut, i cili është parë ditën e sotme para Prokurorisë...

U kap me armë në çantë/ Çështja e Fjolla Morinës sjell përplasje në prokurorinë e Kukësit
Kronika 13:59 - 1 Dhjetor, 2020

U kap me armë në çantë/ Çështja e Fjolla Morinës sjell përplasje në prokurorinë e Kukësit

Çështja e këngëtares Fjolla Morina ka sjellë përplasje në prokurorinë e Kukësit. Mësohet se drejtuesja e prokurorisë ka dalë kundër prokurorit të çështjes dhe kërkon që...

Rihapet dosja e grabitjes së tokave në Dhërmi/ Blushi intimidon prokurorin?
Vetingu 12:07 - 29 Nentor, 2020

Rihapet dosja e grabitjes së tokave në Dhërmi/ Blushi intimidon prokurorin?

Këshilli i Lartë i Prokurorisë Me 15.05.2020,  ka miratuar raportin për analizimin e aftësive profesionale të prokurorit Dritan Marku. Një kopje e raportit i ka shkuar...

Me patundshmëri nga Pogradeci, Elbasan, dhe Tiranë/ Prokurores i “dështoi” grabitja
Vetingu 10:59 - 29 Nentor, 2020

Me patundshmëri nga Pogradeci, Elbasan, dhe Tiranë/ Prokurores i “dështoi” grabitja

Prokuroria e Elbasanit, më së shumti është përmendur për skandale sa për punën e bërë. Këtë e tregon e kaluara dhe e tashmja profesionale e prokurorëve,...

“Basha i vuri ‘gishtin plagës’”/ Shehu: Prokuroria të mos hezitojë nga intimidimet e Ramës
Politikë 19:45 - 22 Nentor, 2020

“Basha i vuri ‘gishtin plagës’”/ Shehu: Prokuroria të mos hezitojë nga intimidimet e Ramës

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu, ka reaguar për situatën shëndetësore në vendin tonë dhe për menaxhimine oandemisë së koronavirusit. Shehu ngre akuzat se kryeministri Edi Rama...