Connect with Us

All posts tagged "Prokuroria e Tiranes"

Kronika 14:18 - 28 Maj, 2020

Shembja e Teatrit Kombëtar/ Prokuroria e Tiranës thërret në pyetje tre specialistët

Prokuroria e Tiranës ka thirur sot në pyetje tre specialistët e Institutit të Ndërtimit, që përpiluan akt-ekspertizën dhe dolën në onkluzionin se godina e Teatrit Kombëtar...

Kronika 14:18 - 22 Shkurt, 2020

Projekti për Teatrin/ Prokuroria rrëzon akuzat ndaj arkitektit danez

Prokuroria e Tiranës ka rrëzuar pretendimet e Partisë Demokratike se arkitekti danez Bjarke Ingels ka shkelur ligjin duke realizuar projektin për ndërtimin e teatrit të ri,...

Politikë 11:31 - 22 Shkurt, 2020

Veliaj provë e dështimit të Reformës në Drejtësi/ Prokuroria, vegël politike për mbylljen e aferave korruptive  

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me kërkesën e  Prokurorisë së Tiranës, për të mbyllur dosjen e pagesës së hotelit të nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës...

Kronika 20:23 - 20 Janar, 2020

Prokuroria e Tiranës e mbylli dosjen/ SPAK rihapi sot hetimin për sterilizimin

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion (SPAK), nisi sot marrjen në pyetje të një grupi personash lidhur me koncensionin e sterlizimit të pajisjeve kirurgjikale, pas denoncimit të bërë...

Kronika 11:29 - 10 Dhjetor, 2019

Kallëzimi ndaj Dvoranit/ Meta në Prokurorinë e Tiranës

Presidenti Ilir Meta do të jetë sot në Prokurorinë e Tiranës, në orën 12:00. Sipas Neës 24, Meta do të pyetet në lidhje me kallëzimin ndaj...

Kronika 13:03 - 6 Dhjetor, 2019

“I dënuar në Itali për trafik droge”/ Mbërrin në Prokurori letërporosia për Valdrin Pjetrin

Disa muaj pasi u denoncua nga opozita se ishte i dënuar në Itali për trafik droge, mësohet se në Prokurorinë e Tiranës ka mbërritur letërporosia nga...

Politikë 14:57 - 3 Dhjetor, 2019

Prokuroria e Tiranës vihet në lëvizje, por administratorët e pallateve janë sërish jashtë loje

Që prej ditës së djeshme vihen re radhë të gjata në zyrat e njësive bashkiake për rregjistrimin e dëmeve. Administratorët e pallateve edhe kësaj rradhe, siç...

Prokuroria e Tiranes
Kronika 11:16 - 2 Dhjetor, 2019

Prokuroria e Tiranës ngre grupin hetimor pas tërmetit/ Kërkesa për Bashkinë e Tiranës

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka filluar kryesisht hetimet në lidhje me situatën e krijuar nga fatkeqësia natyrore, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. Burime nga...

Sociale 09:35 - 25 Nentor, 2019

“Një i çmendur me përndiqte dhe kërcënonte”/ Gazetarja tregon historinë e padëgjuar

Gazetarja Rudina Xhunga ishte e pranishme sot në një konferencë të organizuar nga prokuroria e Tiranës, me rastin e “Ditës Ndërkombëtare kundër dhunës ndaj grave”. Gjatë...

Vetingu 12:36 - 22 Nentor, 2019

Hua dhe dhuarata/ Vettingu “nxjerr zbuluar” prokurorin Bledar Maksuti

Së fundmi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka nisur hetimet për 48 gjyqtarë dhe prokurorë. Pjesë e kësaj liste është edhe prokurori i Tiranës, Bledar Maksuti....

Vetingu 13:11 - 21 Nentor, 2019

Ish shefja e kabinetit të Ina Ramës, “çmend” me pasuri/ Zbulohet një tjetër prokurore milionere 

Ish kancelarja e Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda, Miranda Bushi që në vitin 2008, drejtoi kabinetin e Prokurores se Përgjithshme, të asaj kohe, Ina...

Vetingu 12:21 - 20 Nentor, 2019

Pushoi hetimet për Ramën/ A do t’i shpëtojë Vettingut, prokurori Alket Mersini?

Prokurori Alket Mersini, i cili  ushtron detyrën pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë në Tiranë, që nga janari i viti 2019 iu është nënshtruar hetimeve nga...

Vetingu 12:17 - 19 Nentor, 2019

Rrëzoi audiopërgjimin Biba-Bianku/ “Prokurori i shantazhit”, rehabilitohet në prag Vettingu

Në vitin 2016, kur përflitej zbatimi i procesit të Vettingut, gjyqtarët dhe prokurorët u kujdesën për pasuritë e patundshme dhe jo vetëm. Ata u vunë në...

Politikë 13:06 - 18 Nentor, 2019

Basha i pandehur për skandalin e lobimeve në SHBA/ Sot afati i fundit për dërgimin e çështjes në gjyq

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është marrë si i pandehur nga Prokuroria e Tiranës, në lidhje me skandalin e lobimeve në SHBA, në prag të...

Vetingu 10:16 - 9 Nentor, 2019

Prokurori i batakut të lobimit rus/ Si u përfshi Ervin Karanxha në skandal

Prokurori i Tiranës Ervin Karanxha, është njëri nga prokurorët që ka hetuar lobimin rus të  PD në SHBA. Apo më qartë mund të thuhet që dyshohet...

Vetingu 10:15 - 9 Nentor, 2019

“Shitet prokurori i Adriatik Llallës”?/ Dështimet e njëpasnjëshme të Gjergji Takos

Vettingu po vijon, por edhe skandalet në gjykata dhe prokurori nuk kanë të ndaluar. Prokuroria e Tiranës, së fundmi ka prodhuar skandalin e radhës me anë...

Politikë 15:18 - 8 Nentor, 2019

Shtrëngohet “laku” për Lulzim Bashën/ Ja sa vite burg rrezikon kreu i PD-së

Tashmë Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet në lidhje me çështjen lobimeve të kreut të PD-së, Lulzim Basha në SHBA, në prag të zgjedhjeve të vitit...

Politikë 11:08 - 2 Tetor, 2019

Abuzimet me projektin e Unazës së Mesme/ Pse prokuroria nuk hap hetimet ndaj Veliajt  

CNA.al prej disa ditësh ka sjellë të dokumentuar një vjedhje që Bashkia e Tiranës ka bërë në lidhje me projektin e Unazës së Mesme të kryeqytetit....

sokol hysenaj
Kronika 15:44 - 14 Shtator, 2019

Rrëzohet akuza për manipulim/ Në Prokurorinë e Tiranës, 739 dosje për “30 qershorin”

Organi i akuzës ka vendosur precedentin për të rrëzuar pretendimet e opozitës për manipulimin e procesit te 30 qershorit. Vendimi i parë është dhënë nga Prokuroria...

arta marku sulmo hajdarmatajn
Kronika 18:33 - 4 Shtator, 2019

Skandali i Prokurorisë së Përgjithshme/ Hesht për zhvatjen e 300 milion lekëve nga Ministria e Bujqësisë

Prej dy ditësh CNA.al ka raportuar një skandal ku është përfshirë Ministrisë e Bujqësisë. Bëhet fjalë për të tender zhvilluar nga Ministria e Bujqësisë, ku fitues...

julian zonja
Kronika 16:24 - 4 Shtator, 2019

Fshehën të ardhurat/ Arrestohen 50 administratorë të firmave të ndërtimit

Prokuroria e Tiranës në bashkëpunim me Sektorin e Hetimit për Krimin  Ekonomik në Policinë e Shtetit  prej dy ditësh ka nisur një operacion të gjërë në...

Aktualitet 11:20 - 20 Korrik, 2019

Hetimet për tenderin e byzylykëve/ Prokuroria përfshihet në skandal

Në muajin shkurt të këtij viti, Prokuroria e Tiranës dhuroi spektakël më një sërë  arrestimesh të zyrtarëve të lartë në lidhje me skandalin e tenderit të...

sokol hysenaj
Aktualitet 12:56 - 23 Janar, 2019

Ndërtimi mbrapa Presidencës/ Nisin hetimet ndaj KRRTRSH-së

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet KRRTRSH-së në, Tiranë, për shpërdorim detyre, në lidhje me dhënien e lejes së ndërtimit në mënyrë të paligjshme, për një...