Connect with Us

All posts tagged "prokuroria e pergjithshme"

Lajme 09:59 - 3 Mars, 2020

Konferenca për sfidat e Prokurorisë së Përgjithshme/ Kryeprokurori Çela: Jemi në situatë emergjence!

Prokuori i Përgjithshëm Olsian Çela ka mbajtur fjalen e tij në konferencën mbi “Sfidat e Prokurorisë së Përgjithshme në Dritën e Reformës në Drejtësi”. Çela tha...

partia socialiste selia qendrore
Politikë 17:23 - 10 Shkurt, 2020

I dënuar për drogë në Zvicër/ Prokuroria depoziton kërkesë në KQZ për një tjetër zyrtar të PS

Prokuroria e Përgjithshme i është drejtuar me një kërkesë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që t’i ndërpresë mandatin këshilltarit socialist në Kamzës, Mirush Dema. Ai ka deklaruar...

Vetingu 10:57 - 12 Janar, 2020

Mbi 9 mijë euro në një vit për pushime/ Një milionere në kabinetin e Olsian Çelës?

Ish-prokurorja e Krimeve të Rënda, Pranvera Pustina  synon të jetë pjesë e Prokurorisë së Përgjithshme. Ajo mësohet se po kandidon për shefe kabineti. Në fakt nuk...

Vetingu 14:02 - 11 Janar, 2020

35 mijë euro kursime në pesë vite/ Sa kushton një prokuror?

Prokurori Olgert Rumniçi pritet të marrë “ok” për t’u bërë pjesë e stafit të Prokurorit të Përgjithshëm Olsian Çela. Rumniçi, i ri në pozicionin e prokurorit,...

pse hesht per skandalin
Politikë 14:03 - 10 Janar, 2020

Çështja e “Qerim Ismailajt”/ Prokuroria vihet në lëvizje

Prokuroria e Përgjithshme është vënë në lëvizje pas denoncimit të Partisë Demokratike ndaj kryebashkiakut të Mallakastrës, Qerim Ismailaj. Mësohet se Prokuroria e Përgjithshme ka regjistruar procedimin...

Lajme 20:26 - 14 Dhjetor, 2019

Viktimat e tërmetit/ Shoqëria Civile protestë para Prokurorisë së Përgjithshme

Një protestë është zhvilluar mbrëmjen e sotme për viktimat e tërmetit të 26 nëntorit para Prokurorisë së Përgjithshme. Protesta u organizua nga Shoqëria civile, ndërsa dhanë...

Vetingu 15:11 - 20 Nentor, 2019

Vettingu me dorë të hekurt/ Arta Marku asnjë hetim për prokurorët dhe gjyqtarët e shkarkuar

Më shumë se 55 për qind e gjyqtarëve dhe prokurorëve kanë rënë në procesin e Vettingut, kryesisht për shkak të mos justifikimit të pasurisë, por edhe...

Politikë 10:52 - 18 Nentor, 2019

A do kandidojë Arta Marku për SPAK?

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku mungoi sot tek seanca e Komisionit të Ligjeve gjatë të cilës do të diskutohej edhe projekt- buxheti i Prokurorisë...

Politikë 10:01 - 13 Nentor, 2019

Arta Marku gënjen KLP/ Justifikon dështimet me udhëzime

Këshilli i Lartë i Prokurorisë po zhvillon sot intervistat me kandidatët për postin e Kryeprokurorit. Kandidati i parë që po përgjigjet para KLP-së, është Prokurorja e...

zbardhen emrat e kandidateve
Politikë 10:54 - 12 Nentor, 2019

Zgjedhja e Prokurorit të Përgjithshëm/ KLP eliminon konfliktet e interesit

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar sot me 11 vota pro metodologjinë orientuese për vlerësimin dhe renditjen e kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm. Fillimisht u...

Kronika 10:02 - 12 Nentor, 2019

Skandali në KLP/ “Kryeprokurori largon” mediat

Këshilli i Lartë i Prokurorisë është institucion i prodhuar nga e ashtuquajtura Reforma në Drejtësi. Në fakt KLP, është institucioni më i përfolur sa i përket...

Vetingu 16:23 - 11 Nentor, 2019

I përkohshmi i Arta Markut/ Çudit, prokurori kursen mijëra euro nga paga

Prokurorja e Përgjithshme e përkohshme Arta Marku, me marrjen e detyrës ç’organizoi në mënyrë të organizuar të gjitha prokuroritë. Me emërimet e përkohshme ajo krijoi kaos...

Vetingu 10:48 - 31 Tetor, 2019

“I përjetshmi” i Prokurorisë së Përgjithshme/ Me tre apartamente dhe mijëra dollarë shpenzime

Vettingu po nxjerr në dritë jo vetëm skandale, por edhe  çudira. Në këtë vend që quhet Shqipëri dhe ku jetojmë të gjithë ne, për prokurorët dhe...

Politikë 12:26 - 4 Tetor, 2019

Prokuroria e Përgjithshme si “shpatë” në dorën e Ramës/ Hesht për skandalet politike

Pak kohë më parë, media kombëtarë Top Channel, e cila duket se me marrjen e drejtimit të saj nga Ben Blushi është kthyer në një kamikaze...

Politikë 13:41 - 12 Shtator, 2019

Rudina Hajdari parlajmëron kallëzime penale/ Apel të fortë prokurorisë

Kryetarja e grupit parlamentar demokrat, Rudina Hajdari ka folur me tone mjaft të forta sot në Kuvendin e Shqipërisë, në lidhje me dy dosjet për rrugët...

Politikë 11:10 - 7 Shtator, 2019

“Gënjeu për gjurmët e gishtërinjve”/ PD letër Arta Markut

Partia Demokratike i ka nisur sot një letër Prokurorisë së Përgjithshme, në lidhje me rastin e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, për të cilin pretendon se...

Politikë 15:33 - 5 Shtator, 2019

Rasti Kajmaku/ PD nuk i dal akuzat ndaj Prokurorisë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një konferencë për mediat ka lëshuar akuza kundrejt Prokurorisë së Përgjithshme. Sipas Bardhit, Prokuroria gënjeu për shenjat...

Kronika 20:33 - 3 Shtator, 2019

Shpenzimet e luksit të Arbian Maznikut/ Prokuroria vihet në lëvizje

Prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar hetim për verifikimin e faturave të nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës, Arbian Mazniku. Me anë të shkresës numër 2279 të datës...

Aktualitet 15:55 - 23 Korrik, 2019

Udhëtim me avokatin e të pandehurit/ Hije skandali mbi profesionalizmin e Gentian Osmanit

Prokurori për Krime të Rënda dhe njëherësh anëtari i KLP-së Gentjan Osmani do të ketë një tjetër përballje nesër me Kolegjin e Posaçëm të Apelimit. Osmani...

Aktualitet 12:42 - 1 Shkurt, 2019

Gara e SPAK/ Aplikojnë tre prokurorë të tjerë

Tre prokurorë të tjerë kanë aplikuar për tu bërë pjesë e Prokurorisë Speciale Antikorrupsion. Personat që kanë aplikuar për të qenë pjesë e strukturës së SPAK,...

kryetari i keshillit te larte te prokurorise, gent ibrahimi
Aktualitet 12:19 - 1 Shkurt, 2019

“Bie” Arta Marku?/ Ibrahimi publikon datën e garës

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi ka bërë me dije se më 19 mars do hapet gara për Prokuror të Përgjithshëm. “Më 19...

Aktualitet 17:52 - 3 Tetor, 2018

Kërcënimi ndaj nënkomisarit Nuhu/ Prokuroria e Tiranës nis verifikimet

Prokuroria e Përgjithshme ka sqaruar se shkresa e nënkomisarit, Emiljano Nuhu është dërguar në Prokurorinë e Tiranës, për të kryer verifikimet e nevojshme, për pretendimet e...

Aktualitet 11:48 - 29 Korrik, 2018

Super-Ministri/ “Fatmir Xhafaj në krye të Prokurorisë së Përgjithshme”

Fatmir Xhafaj, zyrtarisht është Ministër i Brendshëm, por praktikisht ai udhëheq edhe institucione të tjera të rëndëishme në vend. “Tentakulat” e tij, Xhafaj i ka shtrirë...