Connect with Us

All posts tagged "Prokuroria e Apelit"

Vetingu 13:25 - 23 Nentor, 2019

Drejt postit të kryeprokurores së Apelit/ Si ka ndryshuar pasuria e Rozeta Qirjaqit

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, pritet që të hënën të bëjë disa emërime të përkohshme në krye të disa prokurorive. Prokurorja, Rozeta Qirjaqi, pritet të caktohet...

Politikë 12:31 - 15 Nentor, 2019

Mbi 40 mijë euro dhuratë nga prindërit?/  Lojërat e fatit në bodrumin e prokurorit të Apelit

Mijëra euro dhuratë dhe trashëgimi, apartamente për fëmijët, dyqan, llogari të tëra  bankare milionëshe, përbëjnë pasurinë e prokurorit të Apelit të Tiranë Edmond Hyka. Ky i...

Vetingu 11:28 - 14 Nentor, 2019

Pas emërimit në Prokurorinë e Apelit/ Gent Xholi blen apartament në Pogradec

Për Gjykatat dhe Prokuroritë e Apelit është dhënë alarmi që më herët nga ILDKPKI, se do të mbeten bosh. Shkak është pasuria, të cilën duket se...

Vetingu 13:28 - 13 Nentor, 2019

Investime miliona lekë në patundshmëri/ Prokurori i Apelit të Tiranës në luks

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar pak kohë më parë projekt-aktin e vlerësimit, në kuadër të rivlerёsimit kalimtar për prokurorin Nezir Gjoka. Ashtu si për...

Vetingu 10:31 - 5 Nentor, 2019

Dyshime për fshehje të pasurisë/ Prokurori i Apelit ka manipuluar të ardhurat?

Në muajin Prill të këtij viti, Këshilli i Lartë i Prokurorisë miratoi raportin për analizën e aftësive profesionale të  subjektit të  rivlerësimit Arben Qosja. Prokurori i...