Connect with Us

All posts tagged "prokurori"

Kronika 14:47 - 13 Janar, 2021

Pas arrestimit të sanitares mashtruese/ Policia bën lëvizjen e radhës

Emisioni investigativ “Stop” denoncoi mbrëmjen e djeshme një skandal, ku një punonjëse e spitalit “Shefqet Ndroqi” i njohur ndryshe si Covid 2, bënte pazar me jetën...

Nga tjetërsimi i bregdetit në Spille tek Admir Thanza/ Dosjet e hetuar nga prokurori që ndryshoi emrin
Vetingu 13:18 - 30 Dhjetor, 2020

Nga tjetërsimi i bregdetit në Spille tek Admir Thanza/ Dosjet e hetuar nga prokurori që ndryshoi emrin

Procesi i rivlerësimit ka nisur së fundmi për prokurorin Gentjan Habazaj, i cili sipas formularit të vetdeklarimit, rezulton të ketë ndryshuar emrin. Fillimisht ai është quajtur...

Kallëzohet në Prokurori kryebashkiakja/ Ja akuza ndaj saj
Aktualitet 10:59 - 27 Dhjetor, 2020

Kallëzohet në Prokurori kryebashkiakja/ Ja akuzat e ngritur ndaj saj

Një kallëzim penal ndaj kryetares së Bashkisë Dimal, Juljana Memaj, është regjistruar në 25 Nëntor 2020 në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat. Ajo është akuzuar nga...

Politikë 11:45 - 23 Dhjetor, 2020

Shantazhi ndaj gjyqtarit të Strasburgut/ Prokurori i Tiranës në bankën e llogarisë

Pas rreth dy vitesh hetime, nga Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit, prokurori i shkallës së Parë në Tiranë, Ardiano Dyrmishi, do të japë llogari me 24...

Kronika 11:38 - 21 Dhjetor, 2020

Vrasja në ish-Bllok/ Përfundojnë hetimet për ish komandon, Marviol Billo

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet për Marviol Billon, të dyshuarin kryesor për vrasjen në ish-bllok, ku një person mbeti i vrarë dhe dy të tjerë...

Politikë 14:04 - 19 Dhjetor, 2020

Dosja 184/ PD ankimon vendimin e Prokurorisë: Hajdutët e zgjedhjeve duhet të përballen me ligjin

Partia Demokratike do të ankimojë vendimin e Prokurorisë për dosjen 184 të manipulimit të zgjedhjeve në Dibër. Për këtë arsye, Partia Demokratike i kërkoi Prokurorisë dosjen...

Kronika 14:59 - 18 Dhjetor, 2020

Prokuroria e Dibrës mbyll hetimet për dosjen 184/ Merren të pandehur 4 persona

Prokuroria e Dibrës përfundon hetimet për dosjen 184 dhe merr të pandehur 4 persona me akuzën për “shpërdorim detyre” dhe “kanosje të zgjedhësve”. Për të hetuarit...

Zbardhet ekspertiza mjeko-ligjore/ Klodjan Rasha ka vetëm një plumb në brinjë nga ana e djathtë që ndaloi në zemër
Kronika 15:49 - 15 Dhjetor, 2020

Vrasja e Klodian Rashës/ Prokuroria njoftim zyrtar, si ndodhi ngjarja

Prokuroria ka publikuar të dhënat zyrtare lidhur me hetimin për vrasjen e Klodian Rashës, pak ditë më parë nga një efektiv policie. “Duke marrë shkak nga...

Paditi ish kryeprokuroren Ina Rama/ Pasuria e prokurorit që denoncoi emërimet klienteliste
Vetingu 10:08 - 13 Dhjetor, 2020

Paditi ish kryeprokuroren Ina Rama/ Pasuria e prokurorit që denoncoi emërimet klienteliste

Prokurori i Vlorës, Xhemal Saliaj, ende nuk ka kaluar në sitën e Vettingut. Saliaj për dhjetë vite, deri në vitin 2012, ka shërbyer në Berat edhe...

Aktualitet 14:05 - 10 Dhjetor, 2020

Vrasja që tronditi vendin/ Zyrtarët e lartë takim urgjent në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor

Dy ditë pas vrasjes së 25 vjeçarit Klodian Rasha nga një efektiv policie, po zhvillohet një takim  urgjent në Prokurorinë e Rrethit Gjyqesor, Tiranë për hetimin...

Prokurori, mijëra euro nga lojërat e fatit/ KLP denoncohet tek Yuri Kim për mbrojtje të korrupsionit
Vetingu 14:51 - 2 Dhjetor, 2020

Prokurori, mijëra euro nga lojërat e fatit/ KLP denoncohet tek Yuri Kim për mbrojtje të korrupsionit

Denoncimet e qytetarëve për gjyqtarë dhe prokurorë të caktuar jo në pak raste kanë rënë në vesh të shurdhër. I tillë është rasti i qytetarit Rrapo...

U dhunua dhe u denoncua për korrupsion/ Pasuria e prokurorit të “ryshfetit”
Vetingu 13:54 - 2 Dhjetor, 2020

U dhunua dhe u denoncua për korrupsion/ Pasuria e prokurorit të “ryshfetit”

Prokurori Kledian Llaho, është vënë në hetime-Vetting në muajin Qershor të këtij viti. Llaho e ka nisur karrierën si oficer i Policisë Gjyqësore në Prokurorinë për...

GJKKO bën bilancin e vitit 2020/ Në gjykatë u dërguan 2073 kërkesa, ja sa janë shqyrtuar
Vetingu 10:45 - 2 Dhjetor, 2020

U la jashtë dyerve të SPAK-ut/ Çfarë deklaronte prokurori për dosjet hetimore?

Prokurori Maksim Sota ishte një nga kandidatët që konkuroi për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion. Gjatë intervistimit, nga Këshilli  i Lartë i Prokurorisë,...

Skandali i Etilda Gjonajt/ Si u injoruan hetimet e Prokurorisë për zyrtarin e denoncuar
Vetingu 11:35 - 30 Nentor, 2020

Skandali i Etilda Gjonajt/ Si u injoruan hetimet e Prokurorisë për zyrtarin e denoncuar

Prokurori Anton Pali e ka nisur karrierën në drejtësi si oficer i policisë gjyqësorë pranë Prokurorisë së Apelit Durrësit. Për 12 vite është shkëputur nga sistemi...

Vetingu 14:35 - 28 Nentor, 2020

Makinë 10 000 euro dhe shtëpi me kredi/ Pasuria e prokurorit që u “izolua” në Amerikë

Prokurori Elion Mustafaj e ka nisur karrierën në drejtësi që në vitin 2004 me detyrë oficer i Policisë Gjyqësore. Më pas ka pasur një ndërprerje, për...

Vetingu 11:34 - 26 Nentor, 2020

Kapja e institucioneve shtetërore nga zyrat e akuzës/ Përfitimet e një prokurori në Tiranë

Në vitin 2013 Prokurori i Përgjithshëm në atë kohë, Adriatik Llalla, riktheu në detyrë prokurorin Bajram Breçani. Ky i fundit ishte shkarkuar që në vitin 2011...

Aktualitet 09:19 - 26 Nentor, 2020

Një vit pas tërmetit tragjik/ Mbi 50 të arrestuarit janë të lirë

Në Shqipëri, një vit pas tërmetit të fortë që goditi vendin, hetimet e nisura për shkatërrimet e shumta që ndodhën, me pasojë dhe vdekjen e dhjetra...

Godinë e shembur nga tërmeti i 26 nëntorit
Aktualitet 09:17 - 26 Nentor, 2020

Një vit nga tërmeti/ 10 zyrtarë në hetim për dëmtimet e një shkollë në Thumanë

Prokuroria e Krujë ka regjistruar procedim penal për dëmtimet e konstatuara në shkollën Ramazan Jangozi në Thumanë. 10 zyrtarë të Bashkisë Krujë janë vendosur nën hetim...

Politikë 13:21 - 21 Nentor, 2020

Fshehja e numrit të vdekjeve/ PD: Prokuroria dhe SPAK mos rrinë duarkryq

Ish deputeti i PD, Bardh Spahia thotë se që nga dita e enjte, kur kryetari i Partisë Demokratike denoncoi në emisionin “Opinion” shifrat e vërteta të...

Kronika 12:42 - 18 Nentor, 2020

Vrasja e menaxherit të VIP-ave/ Prokuroria pushon akuzat për tre nga të akuzuarit

Janë pushuar akuzat për tre nga të akuzuarit për vrasjen e Jurgen Kurtit. Prokuroria heq arrestin me burg në mungesë për Klodian Banen. Klodian Bane i...

Aktualitet 11:57 - 18 Nentor, 2020

Cilësia e bombolave të oksigjenit/ Prokuroria nis hetimet për tregtimin online

Prokuroria ka nisur hetimet për tregtimin online të bombolave të oksigjenit. Ky hetim nisi pasi një bombol oksigjeni shpërtheu në një banesë. Fokusi i hetimeve do...

Nga kërcënimi tek dështimi/ Pasuria e prokurores Oltiana Çifliku
Vetingu 11:29 - 12 Nentor, 2020

Nga kërcënimi tek dështimi/ Pasuria e prokurores Oltiana Çifliku

Prokurorët e rinj, të paktën ata që janë emëruar në detyrë pas vitit 2010, ashtu siç janë dobët në pasuri, duket se janë dobët edhe në...

Pse po ikin të gjithë nga Basha / Dy histori në një kohë
Vetingu 10:34 - 8 Nentor, 2020

Prokurori i listës së zezë në krah të Bashës/ Agron Gjana në lupën e Vettingut

Prokurori Agron Gjana, i cili u përplas me Arta Markun Prokuroren e Përgjithshme të përkoshme, në vitin 2018, prej një viti ndodhet nën hetim nga Vettingu....