Connect with Us

All posts tagged "prokuroret"

Denoncim 20:21 - 7 Janar, 2020

Denoncimi i “Fiks Fare”/ Drejtësia “harron“ në burg të riun nga Kurbini, prokurorët me pushime

Një i ri nga Laçi, i dënuar për dhunë në familje është “harruar” në burgun e Shënkollit, duke bërë 38 ditë më shumë, nga sa ishte...

Politikë 11:13 - 19 Dhjetor, 2019

PD përshëndet fillimin e punës së SPAK/ Prokurorët të ngrihen në lartësinë e detyrës

Partia Demokratike, në një deklaratë për mediat ka përshëndetur fillimin e punës nga SPAK. PD deklaron se ndëshkimi i krimit të organizuar dhe korrupsionit duhet të...

Vetingu 10:02 - 19 Dhjetor, 2019

Betohen në Presidencë tetë anëtarët e SPAK

Ka përfunduar betimi në Presidencë i tetë prokurorëve të parë, të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, përkatësisht Elida Kaçkini, Enkeleda Millonaj, Edvin Kondili,...

bashkeshortja e gjyqtarit te administratives drejt SPAK
Vetingu 09:43 - 19 Dhjetor, 2019

Ngritja e SPAK drejt finalizimit/ Sot betimi i anëtarëve te Presidenti

Ngritja e Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, e njohur ndryshe si SPAK, duket se është drejt finalizimit. Një ditë më parë, ka...

Kronika 09:57 - 16 Dhjetor, 2019

U shkri nga SPAK-u/ Kryeprokurori Çela “rikthehet” tek Krimet e Rënda

Mëngjesin e sotëm, Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela ka zhvilluar një vizitë te Prokuroria e Krimeve të Rënda, e cila do të shkruhet pas krijimit të SPAK-ut....

Politikë 12:28 - 25 Nentor, 2019

“Tani me sëpatë”/ Rama flet për të “fortët e drejtësisë”

Kryeministri Rama u ndal të komentonte dhe strategjinë e re për vijën bregdetare dhe legalizimet. Sipas Ramës situata e akumuluar prej vitesh do të marrë zgjidhje...

Politikë 12:24 - 25 Nentor, 2019

KLP miraton tetë prokurorët e parë të SPAK/ Ja kur betohen tek Presidenti

Në mbledhjen e sotme, Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar tetë prokurorët e parë të SPAK, Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion. Tetë prokurorët e parë të...

Vetingu 09:06 - 25 Nentor, 2019

Sot emërohen tetë prokurorët e parë të SPAK/ Shpallet gara për drejtuesin

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të mblidhet sot në orën 12:00, ku pritet të votojë tetë prokurorët e parë që do të çelin për herë...

Kronika 18:05 - 22 Nentor, 2019

Lista me emra/ Të hënën emërohen tetë prokurorët e rinj të SPAK, hapet gara për kryetarin

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka njoftuar se ditën e hënë me 25 Nëntor do të miratohen emrat e tetë prokurorëve që do të jenë pjesë...

Vetingu 12:12 - 12 Nentor, 2019

Gjyqtarët dhe prokurorët gënjejnë për pasurinë/ Bushati zbardh mashtrimet

Gjyqtarët dhe prokurorët, ndërsa deklarojnë si burim të ardhurash vetëm pagat, paralelisht deklarojnë kursime, llogari dhe depozita të tërë bankare. Por, një gjë e tillë arrrihet...

Aktualitet 12:08 - 13 Korrik, 2019

Drejtësia amerikane sjell prova të reja/ Shtohen telashet për mikun e Lulzim Bashës

Disa ditë më parë, prestigjozja amerikane “New York Times”, publikoi një shkrim, sipas të cilit ish-këshilltari për Sigurinë Kombëtare në SHBA, Michael Flynn, kishte ndryshuar dëshminë...

Aktualitet 12:04 - 28 Qershor, 2019

Prokurorët e skandaleve/ SPAK dështon ende pa u ngritur

Ngritja e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, është kthyer në kryefjalën e politikanëve, të cilët kërcënojnë njëri tjetrin me hetime. Njëherësh SPAK-u shihet dhe si shpresë nga...

Aktualitet 11:04 - 25 Qershor, 2019

Kryebanditi dhe kryehajduti President/ Në burg prokurorët që aministuan “Ilirin e floririt”

Presidenti Ilir Meta, është zgjuar sot në panik. Që në orën 8 të mëngjesit ai është shfaqur në konferencë për mediat, duke akuzuar Komisionin Qendror të...

Aktualitet 12:44 - 11 Prill, 2019

“Ulu ose dil, këtu drejtoj unë”/ Arta Marku përplaset me prokurorët

Mbledhja e Asamblesë së Përgjithshme të Prokurorëve, ka degjeneruar ne debate  mes kryeprokurores së përkohshme Arta Marku dhe një grupi prokurorësh. Asambleja e Përgjithshme është mbledhur...

Aktualitet 12:21 - 2 Prill, 2019

SHBA po këshillon prokurorët/ Paralajmëron diplomatja amerikane

Reforma në drejtësi po ecën përpara dhe nuk do të ndalet. Kështu ka deklaruar e ngarkuara me punë në Ambasadën Amerikane në Tiranë, Leyla Moses-Ones, gjatë...

Aktualitet 09:06 - 30 Mars, 2019

Kryeprokurorja “gri”/ Arta Marku “shitësja e supermarketit” të akuzës

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku të mërkurën u shfaq në Prokurorinë e Tiranës dhe në atë të Krimeve të Rënda. E veshur me gri...

Aktualitet 13:31 - 27 Mars, 2019

Cilët prokurorë fshehën dosjet “339” dhe “184”?/ Marku lëshon “bombën”

Prokurorja e Përgjithshme e përkohshme Arta Marku iu ka bërë “dush të ftohtë” prokurorëve të Krimeve të Rënda.  Ajo ka lëshuar ndaj tyre breshëri kritikash, për...

Aktualitet 12:46 - 27 Mars, 2019

Arta Marku “shkund” Krimet e Rënda/ “Më vjen turp prej jush”

Kryeprokurorja Arta Marku ka marrë pjesë në analizën e Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Me tone të ashpra, Marku ka kritikuar punën e prokurorëve të kësaj...

Aktualitet 11:17 - 27 Mars, 2019

Arta Marku “dush të ftohtë” vartësve/ Do të mbani përgjegjësi

Kryeprokurja e Përkohshme, Arta Marku ka qënë e pranishme sot në analizën e Prokurorisë së Tiranës dhe asaj të Apelit. Marku, gjatë fjalës së saj, nuk...

Aktualitet 15:51 - 23 Mars, 2019

Ekzekutimi i Ravik Gurrës/ Shoqata e Avokatëve fajëson gjyqtarët dhe prokurorët

Mbrëmjen e djeshme një ngjarje e rëndë ndodhi në qytetin e Elbasanit, ku u ekzekutua avokati i Emiliano Shullazit, Ravik Gurra. Avokat Saimir Vishaj në një...

Aktualitet 11:15 - 15 Mars, 2019

“Shpata” e Vettingut, i përzuri nga drejtësia/ Hetim penal për milionerët e shkarkuar?

Më shumë se gjysma e gjyqtarëve dhe prokurorëve që i janë nënshtruar Vettingut kanë “ngelur në klasë”.  Pasuria ka djegur pjesën më të madhe të gjyqtarëve...

luan rama akuzon arta markun
Aktualitet 11:41 - 13 Mars, 2019

Arta Marku u tregon dhëmbët prokurorëve/ “Kërkoj më shumë nga ju”

Kryeprokurorja Arta Marku ka nisur turin në Prokuroritë e Rretheve. Fillimisht ajo është ndaluar në Shkodër, ku ka marrë pjesë në analizën vjetore të Prokurorisë. Si...

Aktualitet 17:34 - 11 Mars, 2019

Emrat/ Ja, cilët janë gjyqtarët dhe prokurorët që kanë zaptuar institucionet  

Procesi i Vettingut thuajse është në kulmin e tij, ndërkohë që nga ky proces janë “shkrirë” Gjykata e Lartë dhe ajo Kushtetuese dhe në të njëjtën...