Connect with Us

All posts tagged "prokurore"

Lajm i Rekomanduar 14:36 - 12 Gusht, 2019

Drejtuesi i Prokurorisë, i pa shkollë/ 68 gjyqtarë dhe prokurorë u shkarkuan në 7 muaj

Drejtësia pushon gjatë muajit, Gusht. Kjo vlen për procesin e Vettingut për gjyqtarët dhe prokurorët. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit dhe Komisioni i Posaçëm i Apelimit...

Aktualitet 11:19 - 26 Qershor, 2019

Nga dënimet për agjitacion e propagandë në KLP/ Ish sigurimsja me pasuri përrallore

Këshilli i Lartë i Prokurorisë është institucioni më i kontestuar, i prodhuar nga reforma në drejtësi. Shkak për këtë kontestim, është përbërja e tij me anëtarë...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Aktualitet 12:50 - 24 Qershor, 2019

Motra milionere e ministres së Ramës në KPK/ PS shkarkon dhe konfirmon gjyqtarë e prokurorë

Komisioni i Vettingut është përzgjedhur në bazë të lidhjeve politike. Nuk është përceptim por fakt. Kjo duket dhe nga vendimet me dy standarte në raste të...

Aktualitet 18:31 - 22 Qershor, 2019

“Shpërthen” Çlirim Gjata/ “Kemi gjyqtarë dhe prokurorë legena”

Sekretari për Çështjet ligjore i PD-së, Çlirim Gjata deklaroi se vendimi i ditës së sotme për ish deputetin Bardh Spahia është urdhër i kryeministrit Edi Rama....

organet e dregjtesise
Aktualitet 13:27 - 21 Shkurt, 2019

Hetim politikanëve të inkriminuar/ 22 prokurorë drejt SPAK-ut, pa Vetting

Struktura e Posaçme Antikorrupsion është kryefjalë, sa herë që flitet për krim të organizuar, korrupsion në politikë, në drejtësi dhe jo  vetëm. Politikanët e përmendin SPAK-un,...

prokurorja arrestoi kryeministrin
Aktualitet 22:55 - 4 Shkurt, 2019

Prokurorja kroate/ Kur po hetoja kryeministrin…

Prokurorja Tamar Laptosh e cila njihet për hetimet e saj në shtetin e Kroacisë ku hetoi dhe i dërgoi në bankën e të akuzuarve ish-kryeministrin kroat...

Aktualitet 12:42 - 1 Shkurt, 2019

Gara e SPAK/ Aplikojnë tre prokurorë të tjerë

Tre prokurorë të tjerë kanë aplikuar për tu bërë pjesë e Prokurorisë Speciale Antikorrupsion. Personat që kanë aplikuar për të qenë pjesë e strukturës së SPAK,...

Aktualitet 19:52 - 21 Dhjetor, 2018

Artan Hoxha zbulon atentatin ndaj denoncuesve të prokurorëve

Gazetari Artan Hoxha i qenë prezent në emisionin “Java” në RTSH ku trajtoheshin ngjarjet më të spikatura të javës, si të tillë ka sjellë fakte lidhur...

Aktualitet 20:13 - 29 Tetor, 2018

U shkarkua nga Arta Marku/ Sokol Stojanit nesër para Vetingut, njihuni me pasurinë e tij

Ditën e nesërme do të dalë përpara Vettingut, Sokol Stojani, prokurori i cili u rebelua ndaj Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Marku. Mësohet se trupa...

Aktualitet 08:45 - 20 Tetor, 2018

Vettingu “fundos” Zaganjorin dhe Brocin/ KLD në kolaps  

Ndërkohë që sisitemi gjyqësor po shkon drejt kaosit dhe ku 21 gjykata në vend kanë mbetur pa kryetarë, duket se edhe Këshilli i Lartë i Drejtësisë...