Connect with Us

All posts tagged "prokuror"

Vetingu 12:50 - 25 Shkurt, 2021

15 apartamente, lokal, troje dhe makina të shtrenjta/ Prokurori që u “siguroi” luksin fëmijëve

Vetëm në sistemin gjyqësor dhe prokurorial të Shqipërisë ndodh që me një pagë apo dy paga të blesh prona pa ndalur, ndonëse ke hyrë në sistem...

Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK/ Kërkon shkarkimin nga detyra të prokurorit
Vetingu 18:16 - 24 Shkurt, 2021

Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK/ Kërkon shkarkimin nga detyra të prokurorit

Komisioneri Publik ka ankimuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit, pranë Gjykatës Kushtetuese, vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, për prokurorin Kujtim Luli. Sipas Komisionerit...

Meta e quajti oligark/ Gjergj Luca: Po hedh beton, pas 25 prillit do të sjell peshk në Lalëz
Politikë 16:14 - 24 Shkurt, 2021

Meta e quajti kryeoligark/ Gjergj Luca: Po hedh beton, pas 25 prillit do të sjell peshk në Lalëz

Gjergj Luca, biznesmeni dhe pronari i kompanisë “Rozafa” më e madhja në vend për përpunimin dhe eksport-importin e Peshkut,  i cili shquhet për reagimet e tij...

Kronika 15:51 - 24 Shkurt, 2021

Një ngjarje që na tregon si funksionon mafia në Shqipëri

Mafia nuk është një koncept i panjohur për Shqipërinë apo vetëm i dëgjuar nga filmat e Holliwood-it, ato italianë apo të Komisar Katanit të viteve 90....

Aktualitet 11:47 - 24 Shkurt, 2021

Skandali/ Prokurori i Tiranës liron atentatorët e Andon Dhimës

Drejtësia vazhdon akoma të shfaqë paaftësi dhe më e keqja tregoi se dhe prokurorët janë pjesë e mafies dhe grupeve kriminale. CNA.al ka mësuar se së...

Vetingu 12:03 - 20 Shkurt, 2021

U denoncua për hetimin e shpërthimit me tritol/ Prokurori në “kaos” me shtëpitë

Nëntori i vitit 2019, prokurori Florian Bonjaku ndodhet nën hetim nga Vettingu. Bonjaku fillimisht ka punuar në Prokurorinë e Lushnjes, më pas në Krujë, dhe vitet...

Vetingu 10:06 - 20 Shkurt, 2021

Prokuroria e Përgjithshme e mori në mbrojtje/ Kërkohet “koka” e prokurorit që u kërcënua

Në Nëntor të vitit 2019 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi se ka nidur hetimet për prokurorin e Krujës Bujar Memia. Por, ndërkohë që hetimet-Vetting, vijonin,...

Vetingu 13:37 - 16 Shkurt, 2021

Nga pasuria tek hetimet/ Prokurori prangosi drejtuesit e PD që sulmuan Ramën

Në Mars të vitit 2016 Adriatik Llalla, Prokuror i Përgjithshëm në atë kohë shkarkoi mga detyra si zëvendës drejtues në Prokurorinë e Elbasanit, Ritvan Sukaj. Për...

Kronika 08:16 - 16 Shkurt, 2021

Deklarata e fortë/ Prokurori që la në burg mjekun Prifti, liroi të dyshuarit për zhdukjen e Jan Prengës

Gazetari i kronikës, Elton Qyno ka folur lidhur me rastin e arrestimit të mjekut Edvin Prifti. I ftuar në PolitikOn nga Alfred Lela, Qyno u shpreh...

Kronika 13:58 - 15 Shkurt, 2021

Rrëfehet babai i gjyqtares së arrestuar/ Prokurori e mashtroi dhe e la shtatzënë, vajza nuk e njeh të atin

Babai i gjyqtares së arrestuar për korrupsion Enkeleida Hoxha ka rrëfyer sot në emisionin “Me zemër të hapur”,  jetën e së bijës,  teksa rrit dy fëmijë...

Problem me pasurinë/ Vettingu i “pret kokën” një tjetër gjyqtari
Vetingu 13:42 - 15 Shkurt, 2021

U denoncua për mitmarrje dhe fshehje të vilave/ Prokurori me llogari bankare në Angli dhe USA

Prokurori i Elbasanit, Binas Nina Prej një viti është nën hetim nga Vettingu. Prokurori në fjalë është i njohur nga denoncimet në media dhe jo vetëm....

I akuzuar për korrupsion/ SPAK liron nga qelia ish-shefin e logjistikës së “Burgut 313”
Aktualitet 12:01 - 15 Shkurt, 2021

Covid “hyn” në SPAK/ Rezulton pozitiv një prokuror

Covid ka prekur edhe Strukturën e Posaçme Antikorrupsion. Prokurori Klodian Braho ka rezultuar pozitiv me virus. Po ashtu pozitive ka dalë edhe gjyqtarja Daniela Shirka. Mësohet...

Vetingu 14:14 - 13 Shkurt, 2021

U hetua për manovrat me pasurinë/ Prokurori i shpëtoi dënimit për pazarin me gjyqtarin

Manovrat e njerëzve të sistemit të drejtësisë për të ruajtur pasurinë e dyshimtë janë nga më të ndryshmet. Për një rast të tillë është hetuar edhe...

Vetingu 09:24 - 13 Shkurt, 2021

U pendua për lirimin e “Dajës së Padrinos”/ Prokurori në listën e “zezë” të pasurive

Procesi i Vettingut vazhdon dhe krahas tij dalin në dritë edhe bëmat e gjyqtarëve e prokurorëve. Mustafa Turku , thuajse të gjithë karrierën e ka të...

Vetingu 09:36 - 12 Shkurt, 2021

Zvarriti hetimet dhe nuk u ndëshkua/ Skandali i prokurorit në filtrat e Vettingut

Në Dhjetor të vitit 2020, prokurori Neritan Hoxha është vënë nën hetim nga Vettingu. Prokurori Hoxha të gjithë karrierën e ka të përqëndruar në Prokurorinë e...

Arta Marku e bëri shef seksioni/ Armand Gurakuqi për dy vite, me dy apartamente
Vetingu 14:15 - 10 Shkurt, 2021

Me një pagë për 2 vite, blen 2 banesa/ Prokurori, që Arta Marku e bëri drejtues

Arta Marku në cilësinë e Prokurores së Përgjithshme të përkohshm, futi ne kaos prokuroritë në të gjithë vendime, me anë të disa komandimeve. Lëvizjet e Markut,...

Vetingu 15:02 - 9 Shkurt, 2021

Prokurori që ligjet i zëvendëson me “Kanunin”/ Skandali me dosjen e grabitjes dhe pasuria

Reforma në drejtësi, po vijon me procesin e Vettingut. Në Dhjetor të vitit që shkoi, 120 magjistratë u listuan për t’u hetuar përgjatë këtij viti. Një...

Skandalet e drejtësisë/ Prokurori falsifikoi dhe fshehu dosjen hetimore?
Vetingu 16:13 - 8 Shkurt, 2021

Skandalet e drejtësisë/ Prokurori falsifikoi dhe fshehu dosjen hetimore?

Prokuroria e Elbasanit, drejtohet nga prokurori Kreshnik Ajazi me bekimin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Që në Mars të vitit 2019, Komisioni i Pavarur i...

Skandalet e drejtësisë në Vetting/ Prokurori i dehur në seancë dhe me veshje joetike
Vetingu 15:18 - 4 Shkurt, 2021

Skandalet e drejtësisë në Vetting/ Prokurori i dehur në seancë dhe me veshje joetike

Tasim Puçi e ka ushtruar profesionin e prokurorit, sipas Këshillit të Lartë të Prokurorisë nga viti 2006 e në vazhdim. Por sipas deklaratave të pasurisë, Puci...

Vetingu 12:22 - 1 Shkurt, 2021

Paditi Ina Ramën dhe Bamir Topin/ Prokurori i dyshuar për pasurinë

Në vitin 2010, Presidenti i Republikës, në atë kohë, Bamir Topi ka dekretuar shkarkimin nga detyra te prokurorit Dritan Gripshi, cili aktualisht punon në Berat. Shkarkimi...

Vetingu 12:31 - 29 Janar, 2021

Kalbëzimi i drejtësisë/ Prokurori i skandalit drejt Vettingut

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, përgjatë vitit 2020, ka vënë nën filtrim gjyqtarët dhe prokurorët e rretheve, për të hedhur dritë mbi bëmat apo profesionalizmin e...

Kronika 14:51 - 28 Janar, 2021

Atentati ndaj prokurorit Ndoja/ SPAK dërgon për gjykim dy të pandehurit

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Tiranë, në bashkëpunim të ngushtë me policinë gjyqësore të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit dhe...

Politikë 13:40 - 23 Janar, 2021

Zgjedhja e kandidatëve në Institucionet e Rivlerësimit/ Ish prokurori tregon ndërhyrjet për emërimet

Ish prokurori i Krimeve të Rënda, Besnik Muci pretendon se anëtarët e KPA , u zgjodhën politikisht në postet e vettingut, duke paraqitur prova dhe fakte...

Me shume postime